Max Payne (2008)

Třetí za ten vizuál, který se mi ovšem k Maxovi zase ne tak úplně hodí. Ale co to říkám, takový je celý film. V podstatě jako Renton.

Po přečtení spalte (2008)

Velmi vtipná plejáda absurdních situaci neúctyhodně zakončená. Absence dokonale vyhroceného konce mě moc nepotěšila a takovou zkratku, jakou tvůrci na konci vymysleli si nechci nechat líbit. Fantastičtí herci.

Control (2007)

Ve svém žánru ničím tolik nevyniká, ale je to dobrý film plný silných a zajímavých momentů a skvělé hudby.

Fargo (1996)

Propracované a chladně přesné.. a místy ohromě vtipné.

96 hodin (2008)

Takový napínavý thriller s přímočarým tahem na branku. Neeson mě upřímně bavil a jeho drsných 96 hodin jsem si neméně upřímně užíval.

Paříži, miluji Tě (2006)

Tolik pohledů, tolik nápadů, inspirace, krásných hereckých výkonů na tak malém rozmezí.. Kdybych měl hodnotit jednotlivé příběhy, maximálně tři bych asi opravdu vyzdvihnul (nejspíš by to byly povídky Loin du 16éme, Quartier des Enfants Rouges a Faubourg Saint-Denis) Ovšem z celku se dá vzít víc. Každé dílko v sobě mělo něco, čím se mě dotknulo. Ať už přímo pointou nebo jen drobounkým záchěvem, větou, vtipem (nemůžu v této souvislosti nezmínit Cohenovic Tuileries nebo romanci dvou mimů Tour Eiffel).. či alespoň formou. Tento film je krásný svou nedokonalostí - přirozeností a lehkostí. Délkou jednotlivých povídek je přímý, není nudný a každé zaškobrtnutí jste mu schopni následně odpustit. Alespoň já to tak měl. Děkuji tvůrcům za zajímavý a moc příjemný výlet.

Ledově ostří (2007)

Taková blbost! Ale kupodivu docela sympatická!