Scary Movie 2 (2001)

Veliká pitomost, ale dle mého názoru s větším procentem povedených "kanalizačních" štěků než v prvním díle. Index povedenosti fekálních skečů je v tomto případě vyšší jak 30%. Hned předtitulková úvodní krajně nechutná scéna v které exceloval vymítač v podobě Jamese Woodse mě pobavila dostatečně na zhruba polovinu filmu dopředu. IMHO si nemyslím, že dvojka je nejhorší částí trilogie. Neviděl jsem 3 a ani netoužím extra vidět 4, takže v mém dvojboji vítězí dvojka.

Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy (2004)

IMHO, řekl bych, v dobře vybaveném kině koukatelný film - dolby surround atd. atd. typické dílko pro multikina. Snímek si pravděpodobně zaslouží nižší hodnocení, ale Bessonova bombastičnost prostě zatlačila na moje nižší pudy a tak mi zcela zřejmá bezobsažnost a někdy i značná přiblblost zhlédnuté akce až tak nevadily. Podtrženo sečteno - celkem o hovně, ale v kvalitním kině se u toho relativně dobře pobavíte. p.s. Jean Reno nemá tolik prostoru, přesto film staví hlavně na jeho výkonu.

Ring (1998)

Hodnotil li jsem americký Kruh za 3 hvězdy, pak bych správně měl této jeho předloze dát pět hvězd, protože o to lepší byla - atmosférou, kamerou, střihem, japonskými exteriéry a samozřejmě svojí původností. Na druhou stranu existují lepší filmy, které jsem hodnotil za pět hvězd a vzhledem k nim si to tento horor, pro něj bohužel, zase nezaslouží. Tolik o vysvětlení mého hodnocení. Převážná většina komentátorů viděla tento originál poté co byla namlsána americkou komerční bombastičností z remaku a tak zcela logicky, naladěni na vlnu prvního filmu, v podstatě jenom čekali, že akce eventuelně přebije akci a lekačka lekačku...v čemž pro ně samozřejmě japonský originál selhal - je nutno pochopit, že tento film staví na zcela jiných principech a hodnotách

Plán 9 (1959) odpad!

Film od Ed Woodovi je jedna věc, Ed Woodovy filmy druhá...je to stejné jako jsem dal z recese Dagmaře plné hodnocení a opakovaný vtip už není vtipem.

Siréna (1947)

Nádherný film, který musí v každém slušném člověku zanechat velmi silný dojem. Příběh se silným sociálním podtextem o skutečném životě, jestli toto není začátek nové vlny v kinematografii pak už nic. Na filmu je jen pramálo ideologie, navíc, díky době svého vzniku tam může ideologii hledat jen skutečný ideolog ;) křížený demagogem. Takhle se někomu žilo, někdo takhle stále žije a vždycky někdo takhle žít bude. Plně chápu, že to není tak koukatelné a atraktivní jako jiná témata, ale chtěl bych poděkovat i za tyto filmy.

Vřískot 2 (1997) odpad!

IMHO dokonalej a poctivej odpad. Někdy se vymykají mému chápání imho vysoká hodnocení některých filmů. Proboha proč tato slátanina dostane vůbec nějaké hvězdy?? Čím si to objektivně zaslouží? Atmosférou? Hahaha. Co to je za atmosférický film, když jednu chvíli máte pocit, že jste ve špatné komedii, druhou ve špatné detektivce a v třetí ve špatném horroru. A film si od začátku do konce nemůže vybrat, který z výše zmíněných charakterů je mu příjemnější a tak mezi nimi osciluje rovným dílem a tak zvolna přesvědčuje jen trochu myslícího diváka o své absolutní zbytečnosti a otravnosti. Zaslouží si to snad herci?? Hahahahaha. Dovolte, abych se pousmál, ta vyhublá dáma co tam představovala od začátku do konce velmi nejasnou postavu, svým způsobem opět zcela zbytečnou, měla zůstat u Přátel, slušelo jí to tam víc. Zbytek ansámblu, až na toho nějak poznamenaného pána s účesem na patku, a Dušínovským výrazem, jsou tuctový američtí teenageři, až yapeeci, kterých nám již bylo, je a ještě bude naservírováno tuny, kdyby byly jejich ploché postavy vyvražděny kompletně v prvních minutách filmu, zcela jednoznačně by to na další dění nemělo vliv. Nemá smysl ten nesmysl dále pitvat - konzum, nedostatek dobrého vkusu atd, opět zvítězil nad rozumem a dobrým vkusem.

Sám doma 3 (1997) odpad!

Tahle série byla blbá, zhovadilá, infantilní a špatná od samého začátku, stačilo mi pět minut po Bondovi a vypínal jsem bednu. Kdyby udělali "Sám doma 4" a ten parchant v hlavní roli dostal hned na začátku pořádnou výchovnou lekci - s úctou ke všem odpůrcům tělesných trestů, v některých případech si myslím, že nic jiného již nejde dělat - (kterou by to i končilo), myslím se, že by spravili chuť hodně lidem.

Muž se zlatou zbraní (1974)

Dlouho jsem Rogera Moorea nemohl jaksi vystát v roli Jamese Bonda, teď jsem se na filmy s ním v této roli podíval s odstupem několika let a musí říci, že je minimálně tak dobrý jako Pierce Brosnan. Některé okamžiky ve filmu byly pravda slabší, ale celek je dokonale bondovský a se zaujetím a s pobavením se dá shlédnout. Ohodnocení "Bondgirl" - ze všech zatím známých Bondgirl bych Britt Eklandovou hodnotil kvalitativně i kvantitativně zhruba shodně jako Halle Berry tedy 60%. Ursula Andress až do dneška nepřekonaná, uvidíme jaká "zbraň" bude nasazená příště. Hodnocení za tři hvězdy budiž nadžánrové, v rámci Bond série hodnotím za 4 hvězdy. Apropos hlavní zápletka, neopakuje se náhodou něco na způsobe "solexu" v zatím poslední v kině uvedené Bondovce - Dnes neumírej? ;-) Flemmingu, Flemmingu, zdá se, že nejsi nevyčerpatelný.