• Krátkometrážní

Kniha přežití (2010)

Žádná hollywoodská ikona nepasuje ke své postavě. Ani hlavní hrdina Denzel Washington, který má v BOOK of ELI velký prostor, ani záporák Gary Oldman, kde bych dal přednost Dennisu Hopperovi! Režie slabší, scénáristicky klišé, soundtrack nulový, postapokalypticky plytké. Tenhle film nikdy neprorazí u nás ve velkým stylu jako Mad Max 2.

The Butterfly Circus (2009)

Melancholická vzpomínka na ELEPHANT MAN. Humanistický příběh, který silně zasáhne srdce diváka. Krásná hudba.

Lovci dinosaurů (2005)

Čistokrevný céčko s áčkovými herci. Scénář (pokud nějaký tento film má) je tupý, triky laciné a všechno dohromady velké klišé. Peter Hyams je Ed Wood mezi hollywoodskými režiséry.

Endtrip (2013)

Slabší. Takový stav nejde na filmové optice plně vyjádřit / zobrazit, ale nejblíže byl Gaspar Noé a jeho Enter the Void..

Tělo (2007) (amatérský film)

Tohle mě baví, i "nedotažené" konce jsou k zamyšlení (některým to vadí, nechtějí přemýšlet). Něco jako Occupations, máme rádi kladivo. Lákavý poster.

Plivu na váš hrob 2 (2013)

Vážím si série I Spit on Your Grave v rámci sub-žánru Rape & Revenge v hororové historii a užívám si ji jako divák i přesto, že jsem vyčerpaný po psychické stránce, protože celou sérii jsem dal za jednu noc a fúúú... těžko rozdýchávám. Včera začínala tichá noc jako obvykle, bezvětří, chladné dešt'ové kapky se odráží z mého okna a přichází tma. Já se chystám zhlédnout celou sérii I SPIT ON YOUR GRAVE. Tušil jsem do čeho jdu, ale psychické následky jsou těžké. Intenzivní brutalita v podání nevinné krásky se kterou se bohužel neseznámíme jako v předchozích dílech, proto její pomstu neprožíváme tak naplno. ******* Originál byl první nečekaný zvrat pro který těžko hledáme slova - v remaku (2010) nestíháme dýchat - je bolestivý, atmosferově vybudovaný a intenzivnější než originál a v závěrečném díle (2013) si divák pohrává z uříznutou genitálií a přesně ví, co bude následovat v dalším kroku. Zarchiho projekt zobrazuje temné zlo světa, který ale vždy najde na konci světlo.

Plivu na váš hrob (2010)

Originál je surový, atmosferově slabší a bez temnějšího tónu, nebo ruchu. Remake všechny tyhle prvky obsahuje a i kdyby je neměl i tak by diváka psychicky zdrtil. Monroeův I SPIT ON YOUR GRAVE je plnokrevný nikým nešetřící exploitation, který kdybych viděl na nejmenší možné obrazovce v černobílém formátu i tak mě ohromí. Drastický, brutální na pohled bolestivý zážitek s výborně vybudovanou atmosférou, propracovaným vývojem psychického podvědomí - všechny kruté scény jsou pro nás bolestivé (vcítíme se do hlavní postavy) a v závěru nám spadne kámen ze srdce. Ale špatný psychický stav nás dlouho neopustí.

Plivu na tvůj hrob (1978)

Na pohled bolestivější Straw Dogs. Meir Zarchi startuje nejlepší Rape & Revenge sérii, kterou si jako divák užívám v plné parádě, bez ohledu na následky. Na koupelnovou scénu nezapomenu.

Vejdi do prázdna (2009)

Další nevšední zážitek z dílny Gaspara Noého. Sleduji podobné filmy jako vy, ale vidím v nich něco jiného (proto 5*). Deprimující, vášnivá, zdrcující halucinogenní psychárna a drsný sen pana Refna (Only God Forgives). Enter the Void obsahuje drsnou formu, skvělou kameru, propojení smrti s realitou, halucinaci s reálným světem a traumatizující porno extázy. Po zhlédnutí tohoto filmu doporučuji přečíst knihu: Učení dona Juana - od Carlose Castanedana, kdy přijdete s halucinacemi do plného kontaktu a některé věci, kterým v Enter the Void nerozumíte zažijete na vlastní kůži.