• Krátkometrážní

Hon (2012)

Emocionálně zdrcující dílo, které v mém srdci nikdy nezemře. Divákovi přistřihne křídla a položí na kolena. Mads Mikkelsen - geniální.

Maniak (2012)

Práce Williama Lustiga je mi bližší. V rámci remaku vše skvělé a Khalfounův odraz v zrcadle je působivý, ale nedodržený do všech detailů (záchod v metru, nebo oživlé figuríny). Originál má silnou hlavní postavu (Joe Spinnell) a temné melodie. Remake má Elijaha Woodse v tom je zásadní rozdíl, zatím co Spinnell měl v očích zlo a v mohutné postavě respekt, Woodsovi oči jsou křehké a herecky umělé. Vraždící postup o.k., Liane Balaban krásná s úsměvem Keira Knightley a gore scény jsou top!

Zastav a nepřežiješ (2006)

Masakrové tempo! Všechny flashbacky nestíhá divák vstřebat po jednom zhlédnutí. Extázový orgasmus v béčkovém obale.

Kletba z temnot (2012)

I kdyby nebyl POSSESSION podle skutečné události, pořád by na diváka působil věrohodně. Můj debut režiséra Oleho Bornedala mě překvapil a musí říct, že to nebylo špatný. Není to důmyslné a vybudované napětí jako u Jamese Wana, ale pořád si Bornedal udržuje kvalitu a skvěle si pohrává se zvuky, nebo ruchy. Tu je sound excelentní. Chápu to, kdo nebyl v kině na POSSESSION a pustí si ho doma na pc, nebo na tv bez perfektní repro-soustavy nepocítí to v plném rozsahu, ale měl by být spokojen. První pětiminutovka je nejlepší, ve středu stopáže nás napětí trochu opustí, ale na konci jsme opět v extázi. Na celek málo lekaček a pevný příběh. POSSESSION je slabší Sinister, ale raději si pustím novější House of the Devil. A matkou všech exorcistických námětů zůstává Friedkinův nepřekonatelný Exorcist.

Muž z oceli (2013)

Hans Zimmer je bůh filmové melodie. Každá melodie pasuje do charakteru každé postavy, která je velkolepě vytvořena. Gigantické motivy vesmírných lodí, vizuálního majstrštyku jiné planety (včetně naší) je úkázkou vizuálního orgasmu. Před Zackem Snyderem se tvůrci žánrového Seance Fiction krčí v rohu! Steven Spielberg neochutnal popcorn v kině a diváci nemají čas na své telefony, ani popíjení Coca-Coly (ke konci snímku si všimnete, že se díváte s otevřenou pusou a budete naprosto dehydratovaní). První zhlédnutí MAN OF STEEL je velkolepý a nestíhám střebat všechny detaily, takže další zhlédnutí je jisté. Herecké obsazení na jedničku - Henry Cavill je výborný a ten nejlepší "S" ! A společně s Kevinem Costnerem jsem se ocitl jako pod filmovou optikou Clinta Eastwooda v Perfect World. IRON MAN, AVANGERS, FANTASTIC FOUR na mě působili tak nějak slabě, až MAN OF STEEL mě dostal v plném rozsahu. MAN OF STEEL patří na velké plátno, nebo na domácí repro soustavě Dolby S., která bude rozprášená ve velkém stylu. P.S. Na další Snyderův snímek Batman vs. Superman se nebezpečně těším!

Zmasakrované blinkací panenky (2006)

Zvrácený a morbidní. Lucifer si tu pohrává se svou úchylkou v plné síle, a d'ábel je na něj velmi hrdý.

Abominable Ferociousness Assemble of Catastrophic Mutilation Barbarity (2008)

Pokud neznáte Lucifera, ani to nepouštějte! Tohle by se mělo vymazat z povrchu zemského. Masakrový obsah pro nejotrlejší, drastické záběry vám žaludek pořádně obrátí a drsná hudba vás totálně odrovná. Lucifer je zvíře a patří na kazajku.

ReGOREgitated Sacrifice (2008)

Chcete spoustu krve? Hardcore fetiš? Blití a k tomu drsnou hudbu? Dostanete spoustu krve, spoustu blití a spoustu drsné hudby. Lucifera Valentina bych zavřel do jedné místnosti s Marianem Doraou, kde by ležela krásná (bezmocná) ženská, kamera a spoustu chirurgických nástrojů. Nedoporučuju slabším povahám.

Ladič pian (2010)

Krásný příběh, skvělá režie, příjemné tempo, skvělá kamera. Drama, který patří na plátno. Působivý závěr tají dech.