• Krátkometrážní

Nenávist (2004)

Působivý horor! Šimizu a Raimi dokázali diváka dostat do naprostého transu po celou stopáž. Navíc jsou tu prvky k mrazivým pocitům, jako jsem měl u REC, nebo u BLAIR WITCH. Saraz M.Gellar s pohledem Naomi Watts - wow! Učebnicové prvky hororu, které diváka nešetří od prvních minut, nejsou zde hluchá místa, pokaždé jsme v kontaktu naprostého zla, které nás dostává do naprostého zděšení. A nejde o prostředí PARANORMAL ACTIVITY, kde můžeme od zla utéct tím, že z domu prostě odejdeme, tu si pro nás zlo přijde kamkoliv. Doporučuji perfektní zvuk a v nočních hodinách!

Transformers (2007)

Jsou filmy, u kterých jsem nešťastný z toho, že je můžu vidět poprvé jen jednou. Druhý projekt není tak silný zážitek, ale dokonale jsem si to vynahradil pohledem na nejkrásnější "herečku" všech dob - Megan Fox!

Železný Schwarzenegger (1977)

Arnold Schwarzenegger den před Olympií: "Dnes jsem volal mámě, že jsem to vyhrál".

Kanibalové (1980)

Pamatuju si, když jsem chodil ve videopůjčovně kolem dosti nevkusného DVD obalu (zalepené některé chybějící části těla nálepkami od cen). Několikrát jsem se tomu vyhnul obloukem, ale zvědavost vidět tuhle zvrácenost mě samotného nakonec přemluvilo a já si film půjčil. Je to TĚŽKÝ film, který se v nechutnosti dost přiblížil ke komediálnímu úletu BRAINDEAD (kde dostávali lidé v kině pytlíky na zvracení). Pro mě osobně je film KANIBALOVÉ diváckým peklem. Cannibal Holocaust s TEXASKÝM MASAKREM MOTOROVOU PILOU (1974) jsou nezaměnitelné a jedinečné klasiky, které odstartovaly hororové festivaly Otrlého diváka, které jsou nyní mým druhým domovem.

Nepřemožitelné zlo (2005)

Nový Raimi? Ale ne. Jaume Balagueró se ubírá na velmi kvalitní rozcestí ve směru k hororovému prvku, který diváka naprosto ďábelsky zasáhne, silně otiskne a ovlivní. Velká budoucnost v tomhle žánru. Mě nejvíc dostal v REC a ZATÍMCO SPÍŠ. Tohle jsou teprve začátky, které ale v žádném případě nejsou slabé - naopak tu už něco začíná tušit, co lze v budoucnu očekávat (kvalitu). FRÁGILES je důmyslným a vybudovaným hororem, který má bohužel slabší scénář, ale za to dobrou atmosféru, která diváka škrtí za krk napětím.

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Všechny díly už mám dávno za sebou a svůj čas co jsem obětoval Jonathanu Frakesovi a Jamesovi Brolinovi, ani trochu nelituji. Velké dávky mrazení v mysteriózně/hororovým prvku, který má výbornou atmosféru. Závěr každého dílu zamrazí. Nejlepší díl: Děsivý komiks - Alfred Hitchcock útočí ze záhrobí !

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Richard Donner pořád drží napětí, humor, výjimečnost a akci. Výborné pokračování, které si drží kvalitní (komediální) látku. Miluji 90. léta :)

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Už jste měli pocit, že vezmete nůž a půjdete někoho rozřezat? Po chvilkové psychóze bleskově nůž odhodíte, ale za nějaký čas máte chuť' vzít zaprášený nůž a použít ho ... .....................................

V moci ďábla (2005)

Zlý film. Učebnicová dávka hrůzy a strachu. V měřítku svého žánru s The Exorcist absolutní vrchol. Diváka přivede na temnou stranu Měsíce - mrtvého prostředí, kdy se divák dostává do pocitu panického strachu. Jennifer Carpenter perfektní. Hudba démonická - Young je král. Režie skvělá - Scott Derrickson je sám tak trochu satan. Scéna na farmě patří k tomu nejděsivějšímu, co jsem kdy viděl - nedýchal jsem, ta úzkost na hrudi, mrazení po celém těle brrr! +++ Zde přidávám nahrávku skutečné Emily Rose z vymítání.

50/50 (2011)

Nejemotivnější zážitek za posledních asi 10 let. Musím zdůraznit, že Jonathan Levine mě zasáhl přímo do srdce. Opravdu silný příběh a velmi silné drama odlehčené humorem. Pokládám ruku na srdce v závěru jsem opravdu plakal.