• Pohádka

Co by kdyby (2012) (seriál) odpad!

Aby bylo jasno, ten odpad nedavam kvuli nametu. Naopak. Ja mam alternativni historii rad. Ten odpad je za formu a predevsim obsah tohoto ... hledam vhodne oznaceni. Uz strasne dlouho jsem v televizi nevidel cosi tak neskutecne plytkeho, ingnorantsky stupidniho a filmarsky zfusovaneho, jako je TOTO. Tvurci si asi mysli, ze divaci jsou stupidni trubky, ktere nevi o historii vubec nic. Vznika tak je chaoticka, naprosto neprofesionalni zmet dobovych zaberu a jakychsi nahodne amatersky natocenych sekvenci ze soucasnosti. Vysledkem je gulas na obrazovce i v hlavach divaku. Proste totalni dno televizni tvorby.

Šmejdi (2013)

Viděl jsem zatím jen ukázky, takže nemůžu hodnotit kvalitu díla, ale zvolené téma musím velice chválit. A už samotné ukázky, kterak partička dominantních sociopatů (nedovedu najít lepší slova) terorizuje důchodce, aby je na závěr oškubala, slibují zajímavou podívanou. Jen si tak říkám, na jak hluboké sociální dno bych musel klesnout, abych takovou práci dělal. Tohle by měli na Nově dávat místo reklam.

Závody v dobývání vesmíru (2005) (seriál)

Rozhodně jeden z nejpovedenějších dokumentů, jaké jsem za hodně dlouhou dobu videl. Velice poutavý děj, perfektní herecké obsazení a výprava (na to, že je to televizní dokument) taková, že by se za ni nemusely stydět i leckteré klasické filmy. Škoda, že to nepokračovalo dále.

Croodsovi (2013)

Na tenhle film jsem se opravdu moc těšil. A byl jsem rád, že na něj chce moje dcera jít se mnou. Nakonec jsem se bavil podstatně víc, než ona. Opravdu pro malé děti to moc není. Ovšem dospělí se v kině váleli smíchy. Dokonalá groteska s tak neskutečně propracovanými gagy. Žádná ztřeštěná pološílenost a la Madagaskar 3, ale opravdu inteligentní humor s řadou náznaků a vtipných chlášek. Děj byl prostý, ale přitom jednoznačný, přímý a poselství filmu je velice pěkné. Jednoznačně nejpříjemnější překvapení letošního jara.

Madagaskar 3 (2012)

Z počátku to vypadalo jako beznadějná taškařice na pomezí grotesky a připitomělé vymývárny mozků podle hesla čím více gagů, nelogičniostí, honiček, padání, skákání, hekání, potvoření, vřeštění, mlácení pantem a všelikého klevecení tam bude, tím více se to bude dětem líbit. Nechápu, proč současná filmová produkce, co se k nám linze spoza oceánu, právě toto považuje za vtipné. Jestli chce někdo ze svých dědtí vychovat neurotiky (mám dojem, že věc je stejně již dokonána), ať na takové pohádky chodí co nejčastěji. Nicméně časem se z toho vyklubala docela zábavná podívaná, která zhruba od půlky začala chytat jakýs takýs děj s hlubším smyslem a zápletkou. Nakonec sice tvůrci opět přeladili do lidové zábavy pro ploché mozky, ale i tak to na 2hvězdy stačilo. Možná by byla jen 1, ale v ostravském Cinestaru byl takový zvuk (neskutečně potichu a neskutečně na oplocho), že jsem nemusel kromě úleťáren na plátně poslouchat i uřvané dialogy postav, chvílemi zavřít oči a relaxovat (višiml jsem si, že to tam dělalo více lidí a jeden dokonce vedle mně usnul a docela chrápal). Čili nakonec dvě hvězdy. Jen ještě jedna poznámka, pokud tento "nátěr" spočívá v absolutní ztřeštěnosti, pak ano, nátěr to je.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Tři hvězdy dávám jen proto, že oproti jedničce to není taková sračka. Možná je to tím, že tu postrádám ušišlaného a do hoven šlapajícího Jar Jar Binkse.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

V podstatě vše už tady bylo řečeno. Takže jen stručně. Kdyby toto byl první film celé ságy, který bych viděl, nikdy bych se na ostatní nedíval. Béčková sračka nadupaná efekty a infatilitami nejhrubšího zrna. Jar Jar Binks nemohl být nikdy myšlen vážně. Toho uřvaného dementního ichtyla musel Lucas odkoukal z nějaké nechutné taškařice mistra Trošky. Celý děj by se dal smrsknout do 20 minut ve v stylu kterak Obi potkal Anyho. A kde je jako ta skrytá hrozba? Nějaká hloupá blokáda jakousi nevýznamnou obchodní federací? Uznávám ale, že efekty jsou skvělé. Za to jedna hvězda. Druhá je za Anakina a jeho závod na kluzácích, snad jedinou koukatelnou část tohoto výplachu mozků a peněženek.

Líbáš jako ďábel (2012) odpad!

Polednakova opet ukazala, ze schopna tocit vizualne zajimave filmy a vyplnit divakovi 108 minut aniz by film obsahoval jakoukoliv elementarni logiku konstrukce deje. Myslel jsem si, Krokodyli byli jen takovy ulet. Ale on je to spis standart. Kdybyste se me zeptali, o cem to vlastne bylo, fakt bych nebyl schopen rict snad ani jednu vetu. Je to v podstate kolaz, slepenec nelogickych scenek, ktere maji k normalnimu jednani a konani lidi na mile daleko. Trochu mi to pripomina domaci video o tom, jak si par ceskych hercu udelalo vylet do Maroka a sem tam nekdo z nich zapnul kameru. Mysllim, ze je priznacne, ze hlavni sponzor teto sracky, pojistovna direct, na ceskem trhu po premiere zkoncila. Ovšem v zemi, kde nejčtenějším deníkem je Blesk, může o TOTO být divácky nejúspěšnějším filemm roku.

Hvězdná brána: Archa pravdy (2008)

Chvili jsem na to koukal s otevrenou pusou a dumal, kde se stala chyba. Pak mi doslo, ze toto je posledni dil serialu, nikoliv samostatny film. Vubec nechapu, proc tohle v tv davaji v prime time. Kdo nesledoval serial, bude uplne ale uplne mimo misu. Proto se neodvazuji hodnotit.

Copak bych vám lhal? (2013) (pořad) odpad!

Neskutecne hloupa a stupidni soutez, u ktere jsem se nejen ze ani jednou nezasmal, ale navic jsem dost dlouho nechapal pravidla. A rekl bych, ze je nechapali ani sami ucinkujici. Ti se dokazali jen nekonecne dlouho infantilne smat vlastnim radoby vtipnym hlaskam. Bares, ktery do hry vztoupil velice razantnim uvodem byl pak po zbytek poradu pasivni a v podstate zbytecny. Na komci poradu me uz ani nezajimalo, ktera z tech absurdne vykonstruovanych pitomosti je pravda ci lez, ale kdy tahle uboha kokotina na urovni tv barrandov skonci.