• Pohádka

Koloběžka první (1984) (TV film)

Tuhle krasnou pohadku kazi tri veci. Odbyte papundeklove televizni interiery.Patraska, ktera krecovite hraje a plytce zpiva (holt neni to ani dobra herecka, ani dobra zpevacka). A rytirka z Trychtyrovic, ktera je jedinou humornou a vyraznou postavou teto taskarice.

Teta (1987) (seriál)

Na tomhle serialu jsem jako maly vyrustal. Po letech na to koukam s otevrenou pusou a rikam si - proboha, to je ale kravina. Scenar jako kdyby psal nekdo, kdo nevi nic o o tom, jak se lide v beznem zivote chovaji. Tocil to nekdo, kdo nutne potreboval natahnout stopaz a tak to tocil jakoby zpomalene. Vsichni zpomalene mluvi, jednaji, chodi. Jednim slovem blbost.

Cesta do středu Země (2008)

Ježiši, proč se koukám na takové pičoviny, kde tisíce km pod zemí (Země má poloměr 6300 km :-) a ve 3000 km už je jádro) je teplota 30 stupňů a fungují tam mobily... Ostatní supidity a logické křeče nemá smysl komentovat.

Partička (2011) (pořad)

Jak je někde Gezer se Suchánkem, je průšvih skoro jistý. Tahle česká mutace relativně zábavné a vtipné slovenské Partičky je ubohou fraškou. Vzpomínám si na mistry improvizace Kaisera s Lábusem v jejich neopakovatelné Ruské ruletě. Toto je jen trapná karikatura. Vata vata vata, sprosťárna, vata vata. Aktéři dokonce sami občas dají najevo svou bezradnost tím, že se doslova dožadují, ať už proboha ten Dangl zazvoní a je tomu trápení konec.

Vzhůru do oblak (2009)

Jeden z nejdojemnějších a nejvtipnějších Pixarů, co znám. První část melodrama, druhá komedie. A Liškův dabing toho psa je nepřekonatelný, jako celý tenhle film, který pro mně byl nečekaným překvapením.

Diktátor (2012)

Sice ne tak vtipné a originální jako Borat, ale i tak hodně dobré. Cohen je mistr parodie. Nejgeniálnější je Aladinův projev v závěru filmu. Tahle slova by se měla tesat.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Solidní béčko, které vykrádá původní veleúspěšné a geniální dílo Indiana Jonese. Kdyby tam nebyl Ford, řekl bych, že je to jen další prefabrikovaná srágorovina stavící na této legendární trilogii, kterými nás dneska televize krmí. Hlavně tam musí být mýtický artefakt, chlápek s bičem a kloboukem a pak už jen pár zcela nerealistických akčních scén a hromada historických keců. Stačí zamíchat, zalít vodou a je tu film. No a přežít atomový výbuch v hliníkové ledničce, to je výkon hodný Seagala.

Hotel Transylvánie (2012)

I když k plnému počtu tomu ještě hodně chybí, tenhle animák považuji za hodně dobrý nadprůměr. Rozhodně jsem se v kině zas po dlouhé době od srdce zasmál. A smálo se nás tam víc. Opravdu vtipných scén, skečů a humorných hlášek je ve filmu opravdu hodně. Dokonce bych řekl, že dospělí se bavili víc než děti. Pro ty tu bylo možná až moc uřvaných, hektických scén, kde postavy divoce pobíhají, vřeští, pitvoří a s dějem to moc společného nemá. Ten je banální, což u pohádky pro děti oceňuji. 3D bylo taky zvládnuto velice precizně. Ocenil jsem hlavně minimum divoce rozmazaných scén, ze kterých mně ve 3D děsně bolí oči.

Kozí příběh se sýrem (2012)

Musím tenhle film srovnávat s jeho předchůdcem. Vím, nemá se to dělat, ale nemohu si pomoci. A v takovém srovnání mi to vychází jako hmatatelný a nepřehlédnutelný pokrok. Animace jsou podstatně kvalitnější. Kromě hlavních postav jsou rozeznatelné i kontury všeho kolem. a film tak nevypadá jako loutkohra na rozmazaném pozadí. Zmizela někdejší ponurost a nahradily jí svěží barvy venkova. I dějově film jakž takž drží pohromadě. I když, přiznám se, mi děj přišel malinko roztrhaný, přece jen tu alespoň nějaký byl. Byť infantilní - na což tu mnozí žehrají. Když k tomu ale přistoupíme jen jako k nezávazné a hravé pohádce pro děti, je to moc pěkné.

Ach, ty vraždy! (2010) (seriál) odpad!

Vlezlá Bohdalka, která si tu hraje na českou Marplovou. Jenže to nefunguje. Marplová je elegantní dáma, Bohdalka skřehotající bába, kterou nevím proč pořád obsazují do role nonšalantních dam (absolutně se to k ní nehodí). Navíc jezdí v nechutně předimenzovaným bouráku (asi to má ráda). Nechápu, proč je ten detektiv tak přitroublé poleno, nerozumím tomu, proč jsou ty vraždy tak dětinsky primitivní a vůbec nerozumím tomu, proč tohle někdo točí. Takové české To je vražda napsala. Minimálně jedno mají Bohdalka s Jessicou společné. Absolutně jsou mi nesympatické.