Tarbosaurus: Nejmocnější z dinosaurů (2008)

K žánru by som dopísal v prvom rade dráma, pretože tak smutný koniec dokumentu som nevidel asi nikdy. Jeden a pol hodinky príjemného pozerania na život vtedajšieho kráľa dinosaurov. Film je efektovo výborne zvládnutý a celý čas krásne zábery na krajinu spolu s príbehom o tarbosaurovi Patchovi dokresluje skvelá hudba v pozadí. 8 z 10 P.S. Cynthalosaurus bol asi pôvodná predloha na Jar-Jar Binksa zo Star Warsu.

Jack a obři (2013)

Lepšia verzia Jacka a fazule, plná bojov a dosť drsných killov. Napriek tomu, že sú tu postavy udupané, roztrhané, rozšliapané a rozmačkané nepreleje sa ani jedna kvapka krvi. Ani keď obrovi pukne hlava, vyletí slizké oko ale tekutina žiadna. Hlavný hrdina mohol byť aj sympatickejší, ale sympatie si získal vedúci královskej gardy. Dlho som si lámal hlavu, kde hral ten král a asi po hodine filmu mi došlo, že v Rallye smrti. Hudba rozprávková, digitálne efekty na vysokej úrovni a príbeh obohatený obro-ľudskou vojnou. Čo viac od rozprávky chcieť 6 z 10.

Zombies: Den-D přichází (2008)

Sympatický nevšedne natočený zombie horor. Neviem či si pán Romero v pôvodnom scenári predstavoval zombíkov šprintovať ako jamajčanov a skákať ako ukrajinky, ale tu to fungovalo. Nie každý film, ktorý sa niečím líši je zlý a v Den-D sa to potvrdilo. To že tento film bol fajn neznamená, že by som zniesol v každom zombie filme hypernamakaných mrtvákov. Tu bola aj atmoška dobre vybudovaná a efekty priemerné, čo sa týka zombie filmov. 7 z 10 P.S. Kdo vymyslel zombie vegetariána?

Válka Bohů (2011)

Štýlovo a umelecky natočená mytologická legenda, ktorá ide len trochu v úzadí za dokonalým 300. Postavy to pri natáčaní určite nemali náročné, pretože na 3 vety pripadá 5 minút boja a aspoň 2 špeciálne efekty. Mickey Rourke ako záporák dokonalý a chvílami som mu fandil viac ako Theseovi. Tento film určite nemal za úlohu zanechať v divákovi pulzujúcu filmovú stopu, práve naopak ponúkol divákovi príbeh sprevádzaný masakrom ako z PC hry. Veľké plus bolo jedinečné stvárnenie bohov a titánov o minotaurovi ani nehovorím. Vzájomný boj bohov s titánmi nemusím snáď ani spomínať, pretože tá bitka bola neskutočná a videl som ju už nespočetne veľa krát a určite si ju ešte pár krát pozriem. 8 z 10.

Milionář z chatrče (2008)

Sorry ale toto ma fakt nedojíma. Otázky a príbehy k odpovediam sú fajn a zaujímavé, ale hlavná lovestory stojí za pendrek. Nesympatický herci môj negatívny dojem z filmu len podtrhli. Jediné čo bolo fajn bola hudba a pestrofarebné výpravné zábery. Hold tento žáner nie je z môjho súdka 4 z 10.

Ohnivé oči (1984)

Škoda, že práve tento kultovný román od Kinga nedostal lepšiu filmovú podobu. Počas knihy som sedel / ležal napätý ako guma v gatiach, ale počas filmu som každých 10 minút jazdil myšou po obrazovke, aby som zistil koľko ostáva do konca. Atmosféra nijaká a bez atmosféry nie je dojem. Jednoznačne najlepší herecký výkon spomedzi všetkých hercov podala malá Drew Barrymore. Efekty celkom obstojné na to, že bol rok 1984. Hlavne vybuchujúce nábojnice sa mi páčili, na tie som bol veľmi zvedavý po dočítaní knihy. S bolavým srdcom len 6 z 10.

Ďáblovo dítě (2008)

Počas nudnej septembrovej noci niekedy medzi rokmi 2011 a 2013 sa mi nechcelo spať, keď som pozeral jednu z našich "super" komerčných TV sa to stalo. Začal horor a nebol to len taký hocijaký horor, bol to celkom dobrý horor (na TV pomery). Celkom slušne vybudovaná atmosféra a nadpriemerný záverečný zvrat umlčala moje ufrflané ja a so zatajeným dychom ho donútila dopozerať toto hororové prekvapko. 6 z 10 P.S. Ako môže nejaký zdravo uvažujúci človek preložiť "Babysitter Wanted" ako "Vidiecka farma"...hm?

Dolanův cadillac (2009)

Ďalší super film podla poviedky pána Kinga, ktorú som nečítal. Jednoduchá príbehová línia tomuto filmu len prospieva, pretože není treba sa sústrediť na veľa postáv a osudov. Schéma vražda - plán - pomsta tu funguje na jednotku a spôsob pomsty je fakt dokonale premyslený a zrealizovaný. Už len za ten nápad nemôžem dať menej. Herecké výkony boli obstojné a Slater s Bentleym sú tými typmi ksichtov, že keď budem poviedku neskôr čítať tak práve ich fejs si budem pri postave Robinsona a Dolana predstavovať. 9 z 10

Princ z Persie: Písky času (2010)

Keď som zistil, že realízáciu mojej najoblúbenejšej hernej série dostal do rúk Disney horko som zaplakal. Už vopred som vedel, že z toho bude síce dobrý film, ale bude to pre decká, teda prinajlepšom niečo typu Piráti z Karibiku. Lepšieho princa ako Gyllenhaala by sme ťažko hladali, to už jedine bývalý hráč Juventusu Turín Amauri by bol podobovo lepší. Príbeh je úplne o inom než hra a to som zvedavý ako z tohoto záveru chcú urobiť Warrior Within a Two Thrones, lebo záver skončil tak ako skončil. S herným príbehom má tento film spoločného len princa a dýku, ani hlavný záporák nie je podľa hry. O akčné scény tu núdza nie je, ale mnoho ich je tak nadhľadovo vtipne pojatých. Po stránke hráča by som tomuto filmu nedal ani 50%, ale kedže tu nehodnotím hru ale film tak dám 7 z 10. P.S. Keby toto dostal do rúk Lionsgate bola by to akčná paráda typu Ninja Assassin.

Carrie (1976)

Zhrešil som! Povedal som si, že vydržím kým si prečítam knihu ale nedokázal som to. Odmenou za prehrešok mi bol dokonalý film vo všetkých smeroch. Sissy Spacek to zahrala tak, že by som jej každý rok odovzdával oskara za tento výkon. Asi nikdy som sa "po" filme tak netešil na knihu. Neskutočne prepracovaná psychológia hlavných postáv a masakrálny záver. Strašne sa mi páčili detaily, o ktorých fanúšik Stephena Kinga vie, že presne tak ako boli natočené, boli pôvodne opísané aj v knihe (napr. nápis v telocvični,hlasy v hlave na plese). Perfektne ušitá muzika na tento film, ale som to len ja komu soundtrack pripomínal hudbu z filmu Kill Bill? Dokonalé, dokonalé, dokonalé!!! Naposledy som bol po filme takto nadšený po Djangovi takže 10 z 10 pre Carrie.