Eragon (2006)

Nečítal som, nemožem porovnávať, takže pre mňa parádna fantasy s dračou tématikou. Chvílami príjemne absurdné a naivné ale dobré. Postavy uveriteľné, hudba počúvateľná a vizuál parádny. 7 z 10

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Po prvých 47 minutách som sa rozhodol ísť spať (únava + nezaujímavý film). Ráno som si vypočul čo bolo ďalej a možem povedať, že nelutujem, že som išiel spať. Asi by som to nerozdýchal a naparil odpad (pre niektorých) dobrému filmu. Držím sa svojho pravidla a to čo nedopozerám nehodnotím. toto nedopozerám nikdy lebo nechcem.

Ztraceni (2004) (seriál)

Originálny príbeh stroskotancov na ostrove. Tento dobrodružný seriál v sebe kĺbi prvky sci-fi, thrilleru, drámy ale dalo by sa povedať, že aj hororu. Dokonale prepracovaná psychológia postáv je ďalším triumfom tohto seriálu a navyše sa každý diel seriálu zameriava na minulosť jednej z postáv a zážitkov prepojených s dianím na ostrove. Ako 14 ročný som videl prvé 3-4 série, ale toto leto si nájdem čas a dopozerám to celé. 10 z 10

Griffinovi (1999) (seriál)

Toto je presne seriál podľa môjho gusta, na Futuramu sa síce nehrabe, ale je to neskutočná zábava plná absurdného humoru takmer bez hraníc. Nie je problém smiať sa invalidom, sirotkom, dôchodcom pedofilom, nudistom, katolíkom, moslimom, prezidentom, jednotlivým krajinám a to som nevymenovali ani 1/100. Otec Peter je totálny pablb a kto si myslí, že Homer Simpson je tupec kvôli ceruzke v mozgu, tak toho starý Griffin vyvedie z omylu, pretože aj bez poškodenia mozgu má IQ nafukovacej panny. Stará Griffinová drží rodinu trošku na inteligenčnej úrovni takže je málokedy stredobodom dobrých gagov. Staršie decká Meg a Chris riešia typické pubertálne problémy netradičnými spôsobmi. Na záver absolútny WIN celého seriálu krpec Stewie, ktorého neviem ani slovne opísať. Jedným slovom by som tento seriál nazval DOKONALOSŤ!!! 10 z 10

Hatchet III (2013)

Absolútny Gorefest! Parádna zábavečka precpaná čiernym humorom. Crowley je tuším každým dielom väčší a väčší. Efekty jednoduché ale príjemne nadhľadové. Film je plný citácií iných filmov a s postavami sa tu nikto nepára a miznú všetci tak jak sa objavia. Chvíľami sa zjaví aj náznak atmosféry čo som vôbec nečakal a príjemne ma to prekvapilo. 8 z 10

Poslední dům nalevo (2009)

Originálny a dobre natočený film o rodičoch prahnúcich po pomste. Rodičia sa k šanci pomstiť sa dostali dostali síce ako slepé kura k zrnu. Film má síce trošku pomalejší rozbeh, ale všetko vynahrádza druhá polovica, ktorá je jedna parádna krvavá jazda. 8 z 10 P.S. Asi by som do návodu k mirkovlnkám písal nech tam nikdo nestrká hlavu.

RocknRolla (2008)

Dvojhodinová akcia pretkávaná nejakými kecami ale nič hlboké, nič svetoborné a navyše Tom Hardy ako buzerant. Sem tam dobrá hláška, ale to mi nestačí a teda len 5 z 10. Po druhom zhliadnutí zvyšujem na 7 z 10 pretože, som si lepšie všímal detaily a tie ma dohnali k prehodnoteniu. Veľkou mierou sa podieľal aj parádny soundtrack, hlavne pecka Bankrobber od skupiny Clash. Plus niektoré scény mi totálne natriasli bránicu. P.S. "Dej mu facku!"

Dr. Dolittle (1998)

Vtipné to bolo keď som to videl prvý krát ako 8 ročný štupel, teraz je to nadpozemská kravina. 5 z 10

Hněv Titánů (2012)

Zase raz škoda prístupnosti pre decká, ale neuberá to filmu až tak na kvalite teda ak sa človek dve hodiny pred filmom nepripravoval na úžasnú historicko-filozofickú, akčnú drámu plnú inteligentných zvratov. Je to akčný film so všetkým čo k tomu patrí, teda okrem krvi. Zápletka je tu fajn a mne sa príbeh dosť lúbil. Efekty sú super a hudba takisto. Bavil som sa na tom dobre či už v kine alebo druhý krát doma a neodsudzujem tento film len kvôli tomu, že Súboj titánov z 1981 je neprekonateľný. 7 z 10 a nebude mi vadiť ak to bude mať aj dalších 5 pokračovaní v podobnej kvalite.

Souboj Titánů (2010)

Ja osobne som sa bavil skoro rovnako ako pri starej verzii. Veď tento film je pre ľudí dnešnej doby tak neviem čo ste čakali. Efekty sú tu super hudba tiež, príbeh je síce jednoduchý, ale aj tak nechápem tie nízke hodnotenia. Filmu uškodila jediná vec a to, že nebol trošku drsnejší a prístupnosť bola len od 12 rokov. Som si istý, že ak by bola prístupnosť 15 alebo "R" tak tu všetci krochkáte blahom. 8 z 10 P.S. Chýbala mi tam tá mechanická sova.