Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana (2018) (pořad) odpad!

Hovoří Moskva! Miloši, centrála hybridní války radí zmínit lepšolidi. Naše kreativní a analytické týmy si s tvorbou této nálepky daly práci, tak ať to nezapadne. A zatím se měj. Máme na druhém drátu Václava Klause ml., jehož jsme vytipovali jako tvého nástupce. Tak mu taky poradíme, kde všude o svátcích lepšolidi zmínit.

Pravý rytíř (2016) (TV film)

Jaromír Hanzlík tu předvedl nejhorší herecký výkon své kariéry.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Tahle sága už čtvrtým filmem leží v šedém průměru a viníkem není nikdo jiný než režisér David Yates. K čemu je, že dokáže jednou za film vykouzlit stoicky depresivní, nebo srdceryvnou scénu, když selhává v akčních scénách, vizuální stránce, zajímavosti vedlejších postav, tempu stopáže, tvorbě uvěřitelného světa atd. Trefa do černého byl naopak Jude Law v roli Brumbála i tradičně skvělý Johnny Depp. Na pokračování už půjdu jen z povinnosti.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Největší záhadou tohoto filmu je, jak se takový režisérský břídil David Yates dokázal udržet u série paní Rowlingové tak strašně dlouho. On vůbec neumí pracovat s vizuálními efekty, nedokáže natočit jedinou dobrou akční scénu (což je u blockbusteru sakra problém) ale hlavně nedokáže vytvořit uvěřitelný a funkční svět, kde je během pár minut jasné, jak přesně funguje. Být na jeho místě třeba James Cameron, nebo Peter Jackson, dopadlo by to jinak. Takhle jsem film doslova prozíval. PS: Souhlasím s uživatelem Enšpígl, to zvířecí "babišátko" bylo přesné!

Válka Bohů (2011)

Film je takovým festivalem promarněných šancí. K čemu je skvělé obsazení (zejména Henry Cavill, Mickey Rourke a Isabel Lucas, jen ten Luke Evans mi do role Dia vůbec neseděl), sympatické gore efekty a dobré vizuální efekty, když zbytek působí totálně béčkovitě? Upřímně, výše zmíněné atributy mají i filmy Uweho Bolla. A právě tato charakteristika sedí na film přesně. Ten selhává ve výpravě, která je laciná. Kostýmy jsou doslova katastrofální a scénář se zhruba od poloviny filmu pohybuje odnikud nikam. Dvě hvězdy pouze za mé oblíbené herce. PS: Myslel jsem, že být bůh, tím spíše Zeus, znamená lepší schopnosti, než jen zrychlený pohyb. I Poseidon toho uprostřed filmu ukáže za pár vteřin víc než ti nýmandi s Diem v čele proti titánům na konci filmu.

Underworld: Krvavé války (2016)

Ano, mohli jsme pro vás natočit průměrné pokračování série Underworld a zábavné! Dobrá akce, hektolitry krve a potom nějaký ten easter egg pro fanoušky série. Ale my jsme řekli ne. Na režisérskou stoličku jsme posadili neskutečné jelito, které selhává v natáčení nejen akčních scén, ale i nudných dialogů, které vedou odnikud nikam. Lokace se střídají neuvěřitelným způsobem. Jednou jsme na Hlavním nádraží, pak na zámku Hluboká a takhle se to střídá, jakoby obě lokality byly od sebe pár set metrů. Scénář vznikl nejspíš za jeden večer, neboť neobsahuje nic, kvůli čemu bych měl na film vzpomínat. Místo pojmenování Krvavé války by se to mělo jmenovat Krvavé šarvátky, protože i bitka v hospodě ve druhém díle byla natočena epičtěji. Nemusím snad ani připomínat, že původní myšlenka prvních dvou dílů, tedy jakási nejistota, která strana je v právu, už nadobro vymizela. A pokud někde mimo záběr Thanos nelusknul prsty, tak by mě zajímalo, kam se poděli lidé. Vždyť v předchozím díle si žádný mutant ani nemohl uprdnout, aby po něm neskočila likvidační komanda. Tady nic. Herci ve vedlejších rolí vůbec nepatří kromě Charlese Dance na velké plátno. A na závěr to nejsmutnější: Marnost tohoto filmu tentokrát semlela i skvělou herečku Kate Beckinsale, která to ještě v předchozím díle držela nad vodou, ale tady předvádí katastrofální výkon. Může za to i postava Selene, která od druhého dílu neprošla díky skvělé práci scénáristů žádným vývojem, takže je Kate nucena hrát znovu to samé, což vyznívá mimořádně trapně. Jedna hvězdička z lítosti.

Babovřesky (2013) odpad!

Viděl jsem nedobrovolně zhruba 20 minut. Dál to nešlo. Nástroj hybridní války na oblbování mas.

Jaromír Soukup LIVE (2018) (pořad) odpad!

Mordor LIVE! Extremisté, psychopati, ruští agenti, antisemité, fašisté, neonacisté, duševní nemocní, sexuálně frustrovaní a politicky neúspěšní lidé se přišli vykňourat k hlavnímu hlasateli protidemokratických názorů.

Trója: Pád města (2018) (seriál) odpad!

Neomarxisté se rozhodli, že vytrollí všechny západní waspy. Šílenci se kvůli tomuto dílu pohádají, člověk nad věcí se pouze zasměje.

Hledá se Dory (2016)

Není to špatný film, ale hravosti jedničky se ani trošku nevyrovná. Pixar I loved, gone it is. Consumed by Darth Disney.