• Pohádka

Třináct životů (2022)

Vím, že se něco takovýho stalo, ale nějak mě to minulo a jsem vůl, že jsem si přečetl na wiki, jak to všechno dopadlo a okradl jsem se tím o větší napětí a filmu tím možná ubral pátou hvězdu, Dost realisticky natočený, ti potapěči byli neskuteční borci, ale klobouk dolů i před těma malejma klukama - dřepět někde ve tmě 18 dní, to si nedovedu vůbec představit.

Odstřelovač: Bílý havran (2022)

Slušná propaganda pro ukrajinský lid, jak jejich hodní a správní vojáci zabíjí zlý rusy. Když to dám stranou, nejlepší z filmu je výcvik, to se celkem povedlo, špatný nejsou potom ani válečný scény, ale spíš mi to místama připomínalo sestřih nějakejch akcí na youtube - 55%.

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022)

Je to strašná kokotina, ale kdo má rád humor Třech tygrů, tak u toho v pohodě vydrží. Zbytek ať si film ani nepouští.

The Gray Man (2022)

Můžu k tomu mít třeba tisíc výhrad a připomínek, ale je to super akční jízda, ve které mě nejvíc zaujal v roli záporáka Chris Evans. Demolice Prahy byla dechberoucí.

Uncharted (2022)

Tady půjdu s hodnocením nahoru. Neočekával jsem od Unchartedu nic extra, ale byl jsem příjemně překvapenej. Super akční scény a triky, je to místama i celkem vtipný a já se ani jednou nemusel podívat na čas, kdy to skončí, protože mě to prostě bavilo. Až ted jsem se dočetl, že je to natočeno podle hry, ale to nic nemění. Hodně mi to připomínalo Lovce pokladů, ale v lepším balení - 70%.

Spáči (1996)

Moje hodnocení nebude odpovídat celkovému tady.  Jasně, není to špatný film, je skvěle obsazený, má zajímavý příběh, ale pro mě to nemělo takový spád a dost často jsem se přistihnul, že jsem se nudil - 60%.

Teherán - Série 2 (2022) (série)

O kus lepší než první série. Přišla mi akčnější, propracovanější a napínavější. Co mi moc nevonělo, byly zvraty a zbytečná překombinovanost v posledních dvou dílech.

Teherán - Série 1 (2020) (série)

Agentka Mosadu se lstí dostává do Iránu, aby pomohla navést izraelské letadla na zničení jaderných reaktorů v nepřátelské zemi. Pátrání íránských Revolučních gard po vetřelcích, výslechy, na druhé straně řízení akce z vedení Mosadu - to všechno bylo vynikající a užíval jsem si to. Přesto jsem byl někdy v polovině první série celkem na vážkách s hodnocením. Měl jsem problém s hlavní hrdinkou, která nasekala tolik chyb a stupidit, kterýma ohrozila celou misi, až mi nad tím zůstával rozum stát. Tohle nezkušený střevo by přece Mosad nikdy neposlal do akce. Naštěstí se ty chyby postupně vytratily a poslední díly už zase byly celkově nadprůměrný. A já nakonec i přimhouřil oči, hlavní hrdinka je totiž hlavně hackerka, takže těch několik blbostí co udělala mimo to, kdy klepala do klávesnice, jsem zkousnul.

Král útěků (2020)

Nevím, jak moc je ten film natočen podle pravdy, ale těch situací, kdy jsem si říkal, že je to nereálný bylo fakt dost. Nenadchne, ale ani neurazí, pro mě na jedno podívání - 50%.

Klér (2018)

Nedivím se, že katolíci v Polsku tenhle film bojkotují. A rozhodně si nedělám iluze, že by bylo až nějak moc věcí vymyšlených. Pod svícnem je vždycky největší tma.