Místo zločinu Ostrava (2020) (seriál)

Mám pořád potřebu se přesvědčovat, že Případy prvního oddělení jsou jen jedny a nic se jim ani nepřiblíží a tahle Kriminálka to potvrzuje. Narozdíl od mdlé jihočeské party tady není špatná sestava. Štěpán Šafránek to dotáhl na krajskýho ředitele kriminálky a on i Majer jsou úplně v pohodě stejně tak Beretová a ano souhlas nejlepší je Kozub který v druhý půlce dostane konečně prostor. Tentokrát to však kazí fakt, že většina případů je úplně nezajímavých a pachatele zpravidla uhodnete hned když se poprvé objeví na scéně. Každopádně narozdíl od Budějovic je tady poslední epizoda úplně super a nakonec i celkově vybojovala ten průměr.55%

Místo zločinu České Budějovice (2023) (seriál)

Na úrovni Místa Zločinu Plzeň. Všechno hlavně zabíjí nesympatický vyšetřovací tým ve kterým nefunguje vůbec žádná chemie. Novotnýmu bych policajta i věřil kdyby ho nestylizovali jako akčního hrdinu a celá ta vedlejší linka je trapná a nezajímavá. Neherci Bárdos a Březina jen prázdně odříkávají repliky ze scénáře a jejich postavy působí jak bez života. Beretová je tu úplně zbytečná a důvod její účasti tak úplně nechápu. Postupem času mě nakonec nejvíc bavil Noha který sice působí jako by zabloudil ze záchytky na kriminálku, ale jeho hlášky aspoň pobaví. No pár dílů je aspoň průměrných a jediný nadprůměrný kde jsem uvažoval i o čtyřech hvězdách je devítka. Naopak naprosto neuvěřitelný je ten poslední. To prostě nevymyslíš. Takže myslím si, že dvě jsou tak akorát a vzhůru do Místa Zločinu Ostrava páč jsem vocas nepoučitelnej.40%

Terror on the Prairie (2022)

Hmm námět nezněl nejhůř, ale ve finále je z toho jenom totální zpatlanina a nic co by stálo za vidění.15%

Společná hra (1991)

Hodně obstarožní a lehce naivní špionská záležitost která určitě neurazí, ale trochu jí sráží nedostatek akce a souhlasím, že ten konec je poněkud ustřižený jako by bylo v plánu pokračování na které však nedošlo. Každopádně Hackman je držák a i tady mi byl sympatický a do slabého průměru to nakonec vytáhne.50%

Závan smrti (2007) odpad!

Závan zatuchliny tak maximálně. Já vůl zapomněl, že tohle už jsem kdysi viděl a udělal jsem tu chybu, že jsem se na to podíval v domnění, že jsem to ještě neviděl. Nadšení některých mých oblíbených nechápu, ale co už.0%

Připoutejte se, prosím! 2 (1982)

Tak musím konstatovat, že po totálním nadšení po repete jedničky je můj přístup ke dvojce poněkud vlažnější. Star Wars titulky navnadily a celej ten ještě šílenější námět s letem do vesmíru je super, ale problémem tohohle pokračování je, že prakticky po celou první půlku to jenom recykluje všechny vtipy z jedničky, ale už se tu bohužel nedostaví ten wow moment, protože tohle už jste přeci jednou viděli. V druhý půlce to naštěstí přijde i s pár vlastními nápady a ve finále to pak je pořád obstojná lehce nadprůměrná zábava, ale jsem celkem rád, že v závěrečných titulcích avizovaná trojka nakonec nevznikla, protože to už by asi opravdu bylo jenom ždímání. Takže neurazí to, ale geniální první díl je někde úplně jinde.60%

Připoutejte se, prosím! (1980)

Takhle mi bylo naposledy zle když jsem se dívala na film s Ronaldem Reaganem! Wow tak tohle je totálně boží a řekl bych, že ve svý době naprosto nadčasová parodie. Divím se, že až po tak ani nevím jak moc dlouhý době jsem si tenhle film zopakoval a prochlámal jsem se prakticky od začátku až do konce i když chápu, že některým lidem tenhle styl humoru nesedne a některý ty narážky prostě nepochopí, protože tohle není jenom parodie na Letiště, ale prakticky na všechny filmy s tématikou letadlo v ohrožení co do tý doby vznikly. No a já mám tu fantastickou výhodu, že většinu z nich jsem viděl. Ta nadčasovost pak spočívá hlavně v tom, že v určitých situacích na vás tvůrci vyrukují s takovými fóry jaký by jste v tu danou chvíli fakt nečekali a je to tak absurdní místy opravdu hodně černý humor, že se tomu prostě nejde nesmát. Každopádně jeden z praotců žánru filmová parodie. Plný počet sice nakonec těsně nedám, ale sakra dobře jsem se naladil na další filmy v tomhle žánru který si ještě chystám zopakovat a doplnit svými komenty.90%

Bledé modré oko (2022)

Zoufale neoriginální a navíc dost nudná a těžkopádná detektivka. Balea je pro podobný filmy škoda.10%

Párty Hárder: Summer Massacre (2022)

Kdo je boží bič? Radovan Karadžič! Tak jo bál jsem se aby Pohl kvůli kino limitům nevyměkl, ale naštěstí si vesměs pořád jede to svoje a kdo zná jeho styl a ví co od toho čekat tak by zklamán určitě být neměl.70%