Victim Five (1964)

Jak tak pozoruju tak Lexovi sólovky mimo Vinnetoua nic extra, ale tohle se celkem povedlo. Odlehčená dobrodružná a lehce naivní šedesátková a poměrně i zábavná záležitost s přiměřeným množstvím akce. No a hlavně jak už tu někdo napsal tak se to nesnaží zase až tak okatě kopírovat Bondovky jako například Mr Dynamit, ale bere si to z nich jenom něco a zbytek už si dotváří po svém. Závěrečné finále v pohodě a Barker jako tradičně ok, takže tentokrát naprosto v klidu za tři hvězdice.60%

Operace Fortune: Ruse de guerre (2023)

Nechal jsem se na to nálakat, ale jak jsem se obával tak Ritchie už těžce vyčpěl vykrádá sám sebe a servíruje další unylou špionskou variaci na Bonda. No a Statham se od Fast and Fekalious 7 v žádný pořádný roli taky neobjevil a jeho kouzlo vyprchává. Jediný kdo se tu snaží je Grant, ale na tom malým prostoru nic neuhraje. Takže filmový rok 2023 začal jak skončil ten předchozí a já už bych fakt neměl do toho kina lézt.15%

Na nože: Glass Onion (2022)

Jednička ještě ušla, ale tohle je už přepálená blbost kterou nespasil ani Ex Bond. Dvě hvězdy z milosti.25%

Twenty-Four Hours to Kill (1965)

Jako Old Shatterhand byl Barker určitě cool, ale jeho sólovky vesměs zatím žádný zázrak. Tohle má jak tu píší jiní slušný rozjezd, ale pak to tak trochu zamrzne. Zase je tu víc keců než akce a charismatický Lex se to snaží táhnout jak se dá a tak nakonec tedy asi čistě jen za něj ty nejslabší možný tři hvězdičky dám, ale těsně.50%

Osvobození (2022)

Nudná sterilní záležitost jakých už jsme hromady viděli. I přes jistý ambice který tu byly to za vidění nestojí.25%

Hadí jáma a kyvadlo (1967)

Tak jako horor už to v dnešní době moc nefunguje, ale charismatický Barker plus záporák Lee a jistá Reinlova režie to nakonec udrží v lehkém nadprůměru. Prostě taková nenáročná ozvěna časů dávno minulých.55%

Menu (2022)

Čekal jsem něco jiného. Postupem času mě přestalo zajímat co se tam děje a ani Fiennes to nezachránil.25%

Drtič mozků (1993)

Původní hodnocení jsem upravil, ale pořád platí, že tenhle pro někoho kult mě míjí stejně jako Pyun jako takový. Na Teri se pěkně kouká, ale jinak moc infantilní zápletka i na mě plus Dice Claye jsem nikdy moc nemusel.35%

Sulejčin poklad (1961)

Pěkně načančaná rádoby dobrodružná nuda. Fakt je, že v tomhle filmu se toho moc neděje na nějaký pátrání po pokladu můžete zapomenout. Aspoň Barker to jako vždy v rámci možností táhne. Záporák pak má minimální prostor aby něco předvedl a zaujme snad jenom jeho efektní likvidace. Navíc akční finále celý ve tmě. Slabota.30%