• Krátkometrážní

Sex Drive (2008)

Seth Green to jako židák potahal. 4* a.k.a 70%

Jackass Forever (2022)

Čistá nostalgie, nic jinýho tu nefunguje a nikdy už fungovat nebude. Z úcty k jejich řemeslu a že Steve-O je největší magor, 4* a.k.a 75%

Co děláme v temnotách (2019) (seriál)

Silnější průměr, nedokážu se moc ztotožnit s humorem, ostatně u Waititiho verze mi to nesedlo vůbec, ale postupně jsem se začal chytat a našel si tam světlý momenty. Ale naprosto chápu to kouzlo kolem toho a mrzí mě, že to nedocením. 3* a.k.a 60% Po čtvrté sérii zvedám na 4* a.k.a 70%, protože to nestíhá nudit a světlých momentů je více než předtím.

Zlato (2022)

Hodně skromnej, pomalej a prázdnej film. Ne každému sedne a ne v tu správnou chvíli. Nejvíc si to užijete na drogách. Hořkosladký ending je uspokojující, ale nehrát tam Efron, tak to neuvidím. 4* a.k.a 70%

Duna (2021)

Po druhém shlédnutí zvedám na 5*. Ten film je pastva pro oči i uši, výprava přesahuje sama sebe a mám u toho příjemnej vibe, kterej jsem měl naposledy někde u Společenstva prstenu. Knihu jsem nečetl, první film neviděl, ale tohle mě okouzlilo. Villeneuve mě uz u Blade Runner 2049 přesvědčil (jinak od něj snesu už jen Sicaria), že tyhle obrovský filmy s obrovským očekáváním zvládá levou zadní. 5* a.k.a 98% a film roku 2021.

Euforie - Série 2 (2022) (série)

Za mě je větší, hlubší, depresivnější, je tam víc drog, prsou, zadků a penisů, ale první řada mi přišla sympatičtější. Druhá až moc na můj vkus tlačila na pilu a ve výsledku se tam zas tolik nestalo. Herecky je to fajn, chvilkama i nepříjemný. 4* a.k a 80%

Texaský masakr motorovou pilou (2022)

Hloupé, děravé, nedomyšlené, nelogické. Ale neskutečně hezký gore, Leatherface byl pán filmu a mohl být ještě krutější. Ale tohle vše se dá prominout už z úcty ke kultu a prvnímu pořádnému záporákovi ze svaté čtveřice. Za mně lepší nadprůměr, ještě když předtím vznikly takový hovna. Poslední ucházející je Počátek a nejlepší je u mně remake z 2003. Tohle je ale důstojné pokračování. 4* a.k.a 65%

Chlast (2020)

Moc příjemná a sympatická sonda do projektu jménem alkoholismus. Myšlenka projektu skvělá, provedení šlo až do extrému. Vynikající casting v čele s vždy fenomenálním Mikkelsenem. Nedosahuje to kvalit jako Hon ale to ani nemusí, jede si to svoji linku po rovné čáře, ze které ale občas uhne, klopýtne a vybleje se. 4* a.k.a 85%

Co jsme viděli, co jsme slyšeli (2021)

Nebylo to zlý vůbec, čekal jsem větší hnůj, ale herecky to bylo ok, všechny postavy na pěst a nečekaně artově stupidní konec. Ale viděl jsem horší za poslední týden. 3* a.k.a 55%

Matrix Resurrections (2021)

Naštěstí jsem nečekal nic většího než průměrný sci-fi se známým světem a tupým příběhem. A to jsem taky dostal. Ten film je od první až do poslední minuty úplně zbytečnej. Jediný pozitivem bylo vidět, že se Keanu umí otáčet i mimo Johna Wicka a že se Carrie nerozpadne hned u první věty. Svět Matrixu to otevírá o něco víc ale ne natolik, aby se kvůli těmhle pár změnám nebo úpravám v systému točil celej film. Bylo to prošpikovaný detaily, který mě zaujaly, ale majoritní stránka filmu byla mdlá a místama nudná. Ani jednou se mi nestalo, že bych se u trilogie nudil, tady to začalo už někdy u začátku. Storyteling, postavy, akce, efekty, legendární bullet time, všechno špatně. Tu trochu pozitiva dalo rozvětvení světa, NPH jako upgrade z Architekta na Analytika, pomrknutí na starší filmy a usazení agenta Smithe, ale tam by se dalo na ten nápad taky plivnout. Suma sumárum jsem tři hodiny sledoval něco, co už nikdy neuvidím a okamžitě to vymažu z paměti. Anál Wachovský už nenavázal a nikdy nenaváže, takový deja-vu nečekám. 2* a.k.a 30%