Skrytá identita (2006)

Nejlepší snímek za poslední dobu, rychlé, svižné, zajímavé, propletené a vůbec všema směry geniální. Navíc si dovolím tvrdit, že Leonardo DiCaprio zde zahrál životní roli a jeho výkon byl obdivuhodný.

Nauka o snech (2006)

Takže začnu od konce: Nauka o snech je pro mě jako nějaký stupidní déčkový film z letní filmové školy od nějakých studentů, kteří si před tvorbou dali jointa, a to ještě pořád nesahá ani po kotníky českému filmu "Brak". A fakt, že někdo obsadí skvělého herce (Bernal) do propadáku z něj pořád neudělá dobrý film.|Příběh - ...on se vrací do rodného města a začína zde pracovat, poznává nové lidi, bla bla... - to už jsme viděli všichni asi na 6 tisíc způsobů, nicméně námět není špatný, já jen, že nic revolučního se ve scénaři nekoná.Pokračování: Stephan si zalehne do postele a usíná, škoda, kdyby neusnul mohl by z toho být dobrý film, zde začínají ty stupidní (rádoby revoluční) tzv.sny.|Zde se bohužel z celkem dobrého filmu stává totální blábol, jelikož sny nemají nic společného s jeho životem - je to snůška nesmyslů, které mohl vymyslet jen zhulený jedinec (mluvím o kýčovině typu kartonová kamera, papírové město, koupel z obalů od bonbonů a spoustu dalších kýčovin, které si teď nevzpomenu). |Závěrem: Nauka o snech je vlastně film o ničem -ano o ničem, nesnažte se mi namluvit, že se jedná o stavy mysli apod. - to umí jen Lynch a srovnávat Nauku o snech s Lynchem je směšné. Kdybych měl nominovat nějaký film na "Propadák roku", tak Nauka o Snech je u mě jasný favorit. Jedna hvězdička a se zavřenýma očima, spíš 0,5/5.

Terminál (2004)

Velmi příjemné překvapení, žánrově podobný film jsem zatím neviděl. Nejvíce se mi asi líbily všechyn skryté věci jako lidské vztahy, životní cíle (kvůli kterému je vlastně v NY), osudy lidí ("Buchta" z Indie), poslíček rychlého občerstvení a vůbec všechny životní příběhy, kterých je tady opravdu hodně. Hanks a Zeta-Jones patří k mým oblíbeným, takže zde žádné proti nemám. Vyobrazení letištní atmosféry bylo dokonalé a velmi mě překvapil Spielberg, který ukázal, že umí i něco jiného než jen akční nebo hororový příběh. 4/5

4400 (2004) (seriál)

Něco úplně nového na co se hodně dobře dívá...Překvapilo mě to. Update:Po shlédnutí druhé série zvyšuji o jednu hvězdičku výše. Propracovaný příběh, skvělá hudba a prostě není zde nic, co bych vytknul.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Nápad výborný, zpracování taktéž, výkon a obsazení herců spíše béčkový, ale vzhledem k žánru filmu se to celkem ztratilo, co mi nejvíce vadilo bylo zbytečné zasazení laciného humoru, byť jen velmi krátce, bez něj by se to vklidu obešlo.

My dva a křen (2006)

Komedie, tak trošku ze života, výkon herců byl dobrý, scénář taktéž, takže není důvod řadit mezi podprůměrné.

Horší už to nebude (2006)

Velmi příjemná podívaná, uvolněná atmosféra, vhodně zvolené herecké obsazení, neotřelé téma, vypravěč se dobře poslouchá a vůbec celkový dojem z tohoto romantického příbehu je výborný, nehledě na to, že závěr filmu mi vzdáleně připomíná film Láska Nebeská. Nadprůměrný snímek.

Divoké kočky (2000)

Rychlá svižná gradace, pěkné holky, divoká párty, spousta alkoholu. Inu dobrý příběh na nedělní odpoledne.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Příběh hraček jsem viděl asi před deseti lety a tehdy byl v podstatě něčím revolučním v tomto žánru,v té době tedy za čtyři hvězdičky, ale dnes v konkurenci Shreka,Nema,Za plotem nenalézám korektní hodnocení, zde bych si jej dovolil vynechat.

Tanec s vlky (1990)

Co dodat? Snad jen zopakovat co už padlo: pro mě je tento film nádherným dojímavým znovuzkříšením tohoto žánru. Omlouvám se, že konstatuji to, co už tady padlo, ale nenalézám trefnější slova.

Časové pásmo bylo změněno