Half Nelson (2006)

Opravdu hodně dobrý těžký film na který musí být nálada. Občas jsem se v hlavním hrdinovi viděl, ne že bych snad při každém nutkání utéct od reality kouřil crack, ale snažím se navodit podobný pocit. Ryan Gosling zahrál postavu naprosto bezchybně, tak jako by to myslel upřímně.

Ajťáci (2006) (seriál)

Nemůžu si pomoct, ale při každém díle se smíchy můžu potrhat. Navíc pro mě, jakožto informatika, seriál dostává další grády.

Lekce řízení (2006)

Přesně ten typ filmu na nedělní odpoledne :), příjemný relaxační snímek k nedělní kávě :).

Roming (2007)

Velmi slabé, upoutávky a vše kolem toho samozřejmě zobrazovaly jen pár zábavných okamžiků, Bolek to sice zahrál dobře, nicméně jestli si někdo myslí, že přidáním vulgarismů z toho udělá dobrý film je na velkém omylu. Příběh slábý, téměř nijaký, vlastně ani o ničem nepojednává, prostě pár Romů jede někam atp. a už vůbec je nehorázná drzost tvrdit, že to má něco společného s Kurvahošigutntag.

Tajemné okno (2004)

Vynikající výkon Johnny Deppa, který z průměrné adaptace dělá mírně nadprůměrnou. Výrazně k tomu ovšem přispívá styl závěru filmu, který je z celého snímku asi nejvýraznějším kladem.

Kvaska (2007)

Z uměleckého hlediska naprosto výborné, všichni herci hrají naprosto přirozeně, skutečně tak, jak kdyby byli na konkursu, hudba je parádní a vůbec střih a režie je odvedená naprosto profesionálně, Mirjam to prostě umí. Jako třešničku na dortu jsem si ještě k tomu vychutnal výkon Lucky Vondráčkové. Pokud tomu nerozumíte, nehodnoťte.

Next (2007)

Typický skoro béčkový thriller dnešní doby, rychlá akce, výbuchy, střelba, rychlý spád, konec. Neurazí, nepřekvapí.

Taxi 4 (2007)

Ale jo, jako relaxační film po dlouhém únavném dnu to prostě šlo a byly tady i místa k zasmání, které navíc opravdu držel komisař Gilbert :). Slabý průměr, spíše podprůměr.

Soumrak mrtvých (2004)

Začátek byl velmi dobrý, ale jakmile jsem zjistil, že se v podstatě jedná o směšný příběh se zombíky, chtěl jsem to vypnout a nehodnotit, nějak jsem to překonal a pak pochopil, že se jedná o vtipnou typicky britskou parodii a mile rád jsem se dodíval do konce, dokonce i s občasným úsměvem. Je to tak ** až ***, zaokrouhleno na ***.