• Krátkometrážní

The Stoning of Soraya M. (2008)

Sequel k Umučeniu Krista. :) Dýchať chvíľu možno nebudete, ale ja sa pýtam; dá sa vôbec zhruba 10minútová scéna kameňovania natočiť nepôsobivo? Je to drsné. A keď konečne zabudnete, že ide o americký film, niekomu nepôjde naštartovať.

Poslední přežije (2015)

Alebo tri. Až na pár zádrhelov v logike, nie je asi nič podstatné, čo by som tomu filmu vytkol. Asi len .... Dnes už toto asi nestačí. Rutina a la Milla

Tráva (2005)

"Heroin? Kéž by to byl jenom heroin..."

Já, Olga Hepnarová (2016)

Ešte väčšia nuda ako Ida. Nabudúce by to chcelo úplne bez slov, zato s penetráciou. Vizuál pekný. Edit: Musím to zvýšiť. Som nespokojný s mnohým, ale po zhliadnutí Lidy Báarovej, mi to v rámci českého filmu prijde jak vrchol filmáriny

Belphegor: Fantom Louvru (2001)

Ťažká nálož vtipných hlášok, väčšinou nechcene, chvíľami bohužial chcene. Bohužial, pretože mi chvíľkami pripomínali francúzske crazy komédie, ktoré (mierne povedané) nemusím. No a nechcene Belphegor atakuje topku najblbších filmov všetkých čias; všetko je zle a smiešne a tupo; vlastne som na tom filme nenašiel jediný detail, ktorý by nebol ukrutný shit. Taaaak veliký odpad a on ešte išiel vole do kín. Srandy kopec

Pan Dokonalý (2015)

Anča Kendrick je super herečka, pretože ona je v skutočnosti úplne hnusná upratovačka a dokáže to sem tam zahrať tak, že je pekná, roztomilá a my jej to všetci veríme. 70 percent; Miestami odtrhnuté od reality snáď po hranicu sci-fi, ale po celý čas ťažká pohoda. A RZA si trhol geniálnu postavu - zaňho tie bodíky na vrch

Šedá zóna (2001)

Čisto čo do exploitácie, je to asi na rovnakej úrovni ako Saulov syn. Jeden z tých fakt depresívnych, s vysokým počtom mŕtvych. Charaktery sú bohužial značne v pozadí a hlavne príbeh je, na tak originálny námet, skoro až tuctový. Toho všetkého vraždenia, holých mrtvol, trhania nechtov a tak, toho je tu ale vážne hodne, tak sa to celkom kompenzuje. Za tri a pol

Zlo nikdy nespí (2016)

Najlepšia je posledná scéna. Tak som sklamaný, a som príjemne prekvapený. Originalita! Zelená, červená, žltá a kopec čiernej. Optimistický horor

Nina navěky (2015)

Melodramatická divadelná indie ujetosť, ktorú ste nevideli. Krásna kamera, absolútne geniálny pesničkový soundtrack, toľko originality už len v tej myšlienke, celé je to niekde medzi roztomilosťou a sick, zvláštnym špecifickým spôsobom dokonca sexi. Nenápadná malá kultovka ako staré filmy od McKeeho, alebo Wingarda. Len nečakať horor.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Vizuál. Kostýmy. Soundtrack. Tak moc nadupané. No a scenárista Arga a David S. Goyer, vďaka ktorým je pár miest značne nablblých (najhoršie bolo to "Krvácaš?" "Budeš!" to som sa smial). Vlastne celkom dosť. Až mi je divné, že to v takto drahej veci nikomu vrátane Snydera nevadilo. Casting v pohode, Affleck dokonca dosť v pohode, Eissenberg ťažko za hranicou prehrávania. Ja neviem, ešte som ho takto nevidel, či nebude tiež chyba niekde inde. Úplne pochopím negatívne recenzie. Ale je to žrádlo! Batman, Superman a Wonder Woman v jednej scéne, to je ešte viac ako Kapitán Amerika, Iron Man a Spiderman v Občianskej vojne. Hodnotenie samozrejme značne preháňam, pretože ako hovorím; ja to žerem. Edit: Aj na tretíkrát tam nechávam plnú. Skrátka srdcovka. Reálne tak 70%.