• Krátkometrážní

Greta (2020)

To vám takto planéta začne horieť. Dôvody poznáme, nespochybňuje ich v podstate nikto. A máme aj riešenie, akurát by dalo dole biznis hodne veľkých, nadnárodných spoločností a tak si tie zaplatia prakticky najväčšiu dezinformačnú kampaň v histórii USA.  Vtedy zbystria pozornosť dedinskí primitívovia celého sveta, a nevadí síce, že na pol úväzku už bojujú proti vymysleným zločinom americkej farmalobby, týmto lobistom to zožerú aj s návnadou,  a je nepodstatné, že klimatické zmeny sú fakt, ktorý môžeme pozorovať voľným okom každý deň; heslá ako “save the planet” znejú humánne, čo už je blízko havlizmu a liberalizmu, a nakoľko v tom nie je zainteresovaná žiadna menšina, ktorú by šlo posielať do plynu, obeť si nájdu v nesympatickej školáčke s aspergerom (pretože čo nám majú mladí čo hovoriť;  predošlé generácie mali všetko lepšie, napríklad rasové vraždy a chemické kastrácie homosexuálov). A tak po svete pália figuríny s nadpisom Greta, sú to predsa slušní ľudia a žiadny plebs. A zavalia net duchaplnými teóriami, jak globálne oteplovanie neexistuje, prípadne, že plachetnica vyrobí viac emisií než zaoceánsky parník (Arsenal88), a maximum, čo dokážu vyprodukovať bude whataboutistický pseudoargument o tom, že prečo my, keď nie Čína?! Strašne cool, nikto nám nebude rozkazovať, nie sme predsa klasické ovce, ale ovce rebalantské! Užitočné ako vždy. Jo a nezbudnite hlavne, že vytvoriť kult osobnosti je nebezpečné! Zem predsa nie je planéta, ktorej kultúry všetkých národov sú postavené na glorifikovaní minulosti, stavaní pomníkov, vytváraní štátnych sviatkov a uctievaní fúzatých pánov z nebies. Ps: Na záver treba ešte poďakovať POMOvi, že nám za tie roky vybudoval krásnu databázu, kde sa cítime všetci bezpečne a keď raz príde anketa o najväčšieho oportunistu československého internetu,  všetci ho budeme s láskou voliť.

Ulice strachu – 2. část: 1978 (2021)

Vážnejšie a serióznejšie. A aj keď mi prístup prvej časti sedel malinko viacej, toto už nie je iba teenagerská zábavka, ale objektívne kvalitný horor. A Sadie Sink podáva zatiaľ jej najdospelší výkon. Celkovo na slasher dobre zahraté.

Racek Jonathan Livingston (1973)

Ideálny film do vlaku, ešte v tomto daždivom počasí. Za iných okolností si viem predstaviť, že by ma to nudilo. Myšlienkami trochu banálne.  Bol som nato proste dnes správne nastavený.

Week-End (1967)

Prvá scéna je geniálna, zvyšok taký jak keby Godardova Číňanka stretla Panelstory; utopistické halušky, free style a neustále znervozňujúce trúbenie.

Válka zítřka (2021)

Smrteľne vážny kompilát Edge of Tomorrow, Interstellaru a Hviezdnej pechoty. V telke ok, do kina by som nato nešiel.

Sylvie (2003)

Dobré pre pochopenie, prečo si Plathová vzala život, filmovo je to ale nezáživné a televízne. Poteší pár odkazov (zelené šaty, sneh). A Paltrowová je vo svojej roli vynikajúca a dokonale obsadená.