• Krátkometrážní

Ninočka (1939)

Snažil som sa, aby sa mi to páčilo, väčšinou sa na staré komédie naladiť dokážem. A rozumiem v roku 1939 všetkej úmyselnej naivite. Ale sorry, viac nesympatická jak Greta Garbo bola už len postava, ktorú hrala. Preto na mňa nefungovala romanca. A ako komédia je to málo vtipné. A ako akákoľvek satira málo ostré. Len to tak jemne škrabká, aby sa to dostalo ku koncu, ktorý ma nezaujímal. Tri hviezdy za objektívne kvality, ale za nežnosťou chodím inam.

Ztraceni ve vesmíru - Série 3 (2021) (série)

Najakčnejšia a najdrsnejšia séria, kde detské veci ustupujú, aby sa nepríjemne pripomenuli detským riešením akčných a drsných vecí. Čakajte to, čo celý seriál.

Ztraceni ve vesmíru (2018) (seriál)

Základ je pristúpiť nato, že sledujete rodinný seriál, kde najdôležitejší je pátos a rodinné hodnoty. SPOILERy! A jediná vec, ktorú máte vo svete Stratených vo vesmíre istú, že nikto z nich nikdy neumrie. Aj keď to každú časť vyzerá, že zomrú aspoň traja (prípadne všetci), alebo keď dokonca naozaj zomrú, vždy sa to nejak nakoniec spraví a prežije aj ten robot.  A tolerujete to, pretože ste si Robinsonovcov obľúbili, všetci sú charakterovo rozdielni, nepríliš iritujúci, a všetci rovnako odhodlaní. Je to taký príjemný chlapecký seriál na nedeľu ráno. Užil som si ho (aj napriek/vďaka  dvojročnému čakaniu, ktoré nám corona pripravila, po jednom z najdrsnejších cliffhangerov, čo televízia zažila). Obľúbené postavy: Judy, dr. Smith. Obľúbená epizóda: S02 E10.

Poslední večery na Zemi (2018)

Záverečná scéna je perfektná (hlavne v momentoch, keď pripomína Wonga) a vôbec by som sa nehneval, keby to bol celý film. Cudzie sny mám rád. Len keď zo 140 minút som nepochytil praktičky nič z deja (možno tie hodinky), a že to nič bolo naozaj extrémne rozťahané, asi  by som bol pokrytec, keby som dal viac jak 3*. Lebo ja som ten film pochopil. Ale nemôžme sa baviť o príbehu. Pretože môžete dať preč ľubovolnú polhodinu z ktoréhokoľvek miesta a výsledok bude rovnaký.

K zemi hleď! (2021)

S takýmto rozpočtom a ansámblom natočiť crazy komédiu, je skrátka lenivosť, akokoľvek dokáže byť miestami zábavná. Fraška. Viac Absurdistán ako Divnoláska.

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Najhorší Marvel od čias, keď hrávala Jessica Alba Fantastickú štvorku. Bezdejový akčný bordel pre 9-ročné deti, kde sa furt len bijú dve príšery a nikoho to nezaujíma. Bez jediného vtipného vtipu alebo hlášky. Woody by mal z fleku dostať zlatú malinu a ostatných mi je tiež ľúto.

Kazatelova žena (1996)

Príjemná vianočná pohoda, ktorá má na čsfd 44% len preto, že v nej hrajú prevažne černoši. Inak všimli ste si, že v takmer žiadnom z ostatných Marshallovej filmov (Kluci v mém živote s Drew Barrymore, Veľký s Tomom Hanksom, alebo Čas prebudenia s Denirom a Williamsom) nehral žiadnu podstatnú rolu černoch, ani žiadna iná menšina? Ale tam sa neozval nikto z pokrytcov, ktorí sa ozvali tu. Pretože whitewashing nevadí! V sviatočnej atmosfére zvažujem aj  4*, ale staršia verzia je o podstatný kus  vyššie. A Whitney Houston nie je Loretta Young.

The Alternativity (2017) (TV film)

V roku 2017 si Banksy otvoril hotel  v Palestíne, ktorý si (okrem politickej agitácie) kládol za cieľ zvýšenie turizmu do mesta. Ešte jednu vec chcel ale Banksy priniesť späť do Betlehému a tou sú Vianoce. No a kam človek s anonymnou tvárou nemôže, tam si zavolá na pomoc Dannyho Boylea. A tak sa zrodilo toto roztomilé performance, za pomoci manažera hotelu, jednej učiteľky a jej žiakov. A je to tak apolitické, ako len nácvik vystúpenia pod vysokou stenou so strážnou vežou môže byť. Váš svetonázor to nezmení, o izraelsko-palestnínskom konflikte sa nedozviete nové prakticky nič, ale zistíte, jak moc milý a príjemný pán je Danny Boyle, kde zohnať v Betlehéme osla, uvidíte z diaľky Banksyho s rozmazanou tvárou, a ľuďom ako ja (ktorí majú Banksyho na stene aj na tričku, a jeho diela videli v múzeu aj naživo, ale sú natoľko povrchní, že by sa unúvali skúmať ich skutočný význam) to dá niektoré jeho zásadné veci do kontextu. Jediná škoda je, že sa filmu nedostalo produkčného ošetrenia aké by zaslúžil a tak film o filme (ku ktorému tu práve píšem komentár) a show (o ktorej vzniku pojednáva) môžete vidieť len ako dve samostatné videá na Youtube.

Princezna zakletá v čase (2020)

Zábavný mix časovej slučky, Fantaghiro a Avengerov. Křenková megacool. Viac takýchto vecí!