O Tondovi, který svítil (2011) (studentský film)

Pro dospělé spíše průměrný kousek, věřím ale, že pro děti může mít tento počin hlubší význam. I když pointa nakonec platí pro všechny úplně stejně. Hezky zpracovaný kraťas, vyprávění Jardy Plesla potěšilo.

O život (2007)

Další zbytečný film, který se snažil být originální a dost v tom pohořel ... Sice jsem tušila, že půjde o hovadinu, ale že to bude až taková hovadina, to jsem nečekala. Celkově mi příběh okolo postavy Bohumila Klepla přišel naprosto zbytečný, jako by snad tvůrci neměli dostatek námětu na samostatný příběh Vojtěcha Kotka a Doroty Nvotové ... Nadpřirozené schopnosti mi sice ve filmu nevadí, tady to ale bylo spíš jako pěst na oko ... Dvě hvězdičky nakonec dávám jen proto, že i když mě film nijak zvlášť nebavil, aspoň jsem neměla větší problémy se na něj dodívat.

Paddington (2014)

Paddington je další z filmů, který je naprosto totální kravina, ale pokud ho člověk nebere vážně, výborně se u něj pobaví. Občas jsem sice uvažovala, jestli je film vůbec pro děti, protože osobně bych jako dítě tak "dramatickou" smrt strýčka Pastuza hned na začátku obrečela snad až do půlky filmu. Některé scény byly opravdu hodně přehnané, pochopitelně cílené na pobavení dětského publika, o konci se ani nebavím, ale přece jenom si mě roztomiloučký medvídek Paddington s hlasem Bena Whishawa naprosto získal. I když nejsem dítě, opravdu jsem se u filmu dobře bavila a proto nevidím jediný důvod, proč bych filmu nenapálila hned čtyři hvězdičky.

Paddington 2 (2017)

Paddington 2 má sice o něco slabší příběh, ale akce a humor první film naprosto předčily. Uznávám, že je to ještě větší hovadina, a že některé scény opravdu byly pomalu až nesnesitelné (například samotný fakt, že Paddingtona okamžitě obvinili a poslali do vězení na deset let, to jako vážně?), ale přece jenom jsem si film skvěle užila. Kromě roztomilého Paddingtona v podání Bena Whishawa ale nesmím zapomenou vypíchnout Hugha Granta, který byl naprosto dokonalý. Snad ani jedna z jeho rolí mu nepadla jako právě tato, roztříštěnou osobnost zahrál bravurně a ke konci se ještě pořád bavím jeho bravurním výkonem ze soudní síně a závěrečnou scénou z vězení. Paddington 2 sice možná měl víc "mušek", které mi vadily, ale hodnotím stejně jako první film, a to proto, že jsem se u tohoto daleko víc pobavila.

Padesátka (2015)

Tak tohle bylo opravdu překvapení roku! Když jsem o filmu slyšela poprvé, úplně jsem jej ignorovala. Nevím proč, ale automaticky jsem jej zařadila do škatulky "hovadina", aniž bych si o filmu cokoliv zjistila - v tomto směru jsem bohužel nepoučitelná. Jenže když jsem pak zjistila, že ve filmu hraje i Kryštof Hádek, okamžitě jsem věděla, že film musím vidět. Bylo mi jedno, o čem film vůbec je, hlavní bylo, že tam hraje Kryštof a že se to právě vysílá v kině ... A musím se přiznat, že mě ani trailer nijak zvlášť neuchvátil ... Samozřejmě ale čím víc se blížil termín mé rezervace v kině, tím víc jsem se na film těšila. A že jsem měla důvod! ... Ze začátku mě humor této komedie trochu vadil, ale buď jsem si časem zvykla a nebo se po pár minutách vytratil, ale za chvíli jsem se už smála se všemi ostatními. Z námětu se nakonec vyklubal opravdu skvělý film, který bravurně zapadá jak do komedie, tak i do komediálního dramatu (thrillerem bych to teda rozhodně nenazývala). Snad úplně nejvíc mě ale potěšil Marek Taclík. Vždycky to byl můj oblíbený herec, ale touto rolí se mě opravdu hodně zaryl do srdce. Nejen proto, že mě překvapil svým "tajemstvím", ale hlavně proto, že tu maximálně herecky exceloval. Samozřejmě mě ale svým hereckým výkonem nepotěšil jenom Marek, všichni herci zde opravdu zářili. Co se týče samotného Kryštofa, jediné, co mě mrzelo bylo to, že nedostal větší roli ... Protože mu to v tom barmanském obleku opravdu moc slušelo :) ... Celkově jsem se u filmu skvěle bavila a jsem opravdu moc ráda, že jsem na film do kina zašla. Snad úplně jedinou věcí, která byla až moc přehnaná, byla scéna s "vůní padesátky" a její "vyhánění mrazu ze srdce" ... Myslím, že tohle si Vojta a spol mohli klidně odpustit ... A co se týče samotné závěrečné scény ... Marku, si borec!

Pan Dokonalý (2015)

Další z narůstající řady akčních komedií, které člověk nemůže brát absolutně vážně. Nenávidím romantické filmy, ale Mr. Right je tak neuvěřitelná hovadina, že jsem si film okamžitě zamilovala. Nic tam vlastně nedává smysl, hlavně teda proměna "obyčejné" holky v mrštného zabijáka, já jsem se ale úžasně bavila. Úchvatný Sam Rockwell a překvapivě vtipná Anna Kendrick se navzájem dokonale doplňovali a vytvořili vynikající atmosféru, která chybí většině dnešních rádoby komedií, stejně jako většině akčních filmů.

Panic je nanic (2006)

Další ze zbytečných teenagerovských komedií, které svět opravdu spatřit nemusel ... Příšerné dialogy s ještě příšernějším scénářem a se závěrem, který pro mě byl už v dětských letech nepřijatelný ... V té době jsem ale měla výhodu, že hlavní hrdinové alespoň vypadali starší než já ... V dnešní době si připadám, jako bych se dívala na dětské porno, a to mi není ani pětadvacet ... Tragické herecké výkony dokázal zachránit snad jen Roman Štabrňák, který nakonec z filmu vyšel jako největší chudák ... I když jsem většinu filmu při sledování protrpěla, přece jenom jsem se rozhodla hodnotit jednou hvězdičkou, protože jsem se přece jenom na odpad "málo" nudila ...

Papíry (2012)

Opravdu krásný krátkometrážní film. Originální, milý, prostě Disney ... Trošku mi připomíná Signs, možná to tím byl trošku inspirované, každopádně opravdu stojí za shlédnutí.

Parallax (2014)

Nádherný, opravdu nádherný film. Ze začátku se film sice pomalu rozjížděl, ale konec mě opravdu dostal. Škoda některých příliš roztahaných scén, protože nebýt toho, s čistým svědomím bych hodnotila pěti hvězdičkama. Jinak ale výborný krátkometrážní film, který stojí za to vidět!

Parfém: Příběh vraha (2006)

Zase jdu proti proudu. Po pravdě vůbec nedokážu pochopit, co se všem na filmu tak strašně moc líbí. Za začátku byl film sice hrozně zdlouhavý, ale přesto byl zajímavý. Když se potom příběh rozjel, film se mě opravdu začínal líbit. Samozřejmě, že se v průběhu celého filmu objevovaly scény, které mě přešly přemrštěné a hodně pohádkové, ale přece jen jsem se je snažila přehlížet, protože mě přišlo, že se film vydává správným směrem. Ale bohužel ... Od jistého okamžiku se všechno, co se tvůrci snažili vytvořit, sesypalo jako domeček z karet ... Co mě ale úplně "odrovnalo", byl závěr ... A tím nemyslím samotnou závěrečnou scénu, tím myslím všechno od "procesu popravy" ... Jako VÁŽNĚ?! Musím se přiznat, že něco tak stupidního už jsem dlouho neviděla ... Bohužel to ale zřejmě na většinu diváků funguje ... Na mě ale rozhodně ne! Nejdřív jsem chtěla dát filmu dvě hvězdičky, ale nakonec mě samotný Ben Whishaw přesvědčil ... Ten svou roli zvládl naprosto bravurně ... Slabší průměr, zbytečně zahozený námět ... On to opravdu mohl být skvělý film ...