Gladiátor (2000)

Gladiátora jednoznačně považuji za nejlepší hoolywoodský film inspirovaný antickým světem. Velkofilm, který mně nabídnul jen samá pozitiva. Parádní soundtrack, přitažlivý vizuál, svižně odsejpající příběh. Nezapomenutelná počáteční bitva s barbary, charismatický až heroický Maximus, nespravedlivý a tragický osud rodiny našeho Maxima. A především následná pomsta, spočívající v kosení kolegů v areně, vedoucí až na samotný gladiátroský Olymp, tedy do římského kolosea. Jediným mínusem tak zůstává smrt Olivera Reeda během natáčení.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Dva nejsympatyčtější padouši divokého západu. Těžko říct jestli takový byli i ve skutečnosti, každopádně v tomhle filmu tak působí. A ta zatracená bolívijská armáda se měla pakovat a nekazit mi závěrečný titulky.

Akta X - Film (1998)

Fox Mulder a Dana Scullyová pátrají jako za starých dobrých času. Návrat k té stylové tajmené atmosféře, která je pro Akta X tak typická. Mimozemská civilizace o sobě opět dává vědět, jížní pól zažije menší zemětřesení. Stejně jako Mulder veřím, že ve vesmíru nejsme sami.

Mr. Bean - Trable pana Beana (1991) (epizoda)

Bean jde k zubaři a opět válí.Je-li vám smutno, špatně, nemáte náladu...puste si Beana a hned vám bude líp.

Bean 6: Neviděný Bean (1993) (video kompilace)

Bean je zpátky ve škole a způsobí zde, ostatně jako kdekoliv jinde, poprask. Výbuch laboratoře, hledání kalhot svojí velikosti, malba aktu, pokus o hair vizážistu světového formátu. Bean v plné parádě a dokonalosti, nepopsatelné, because you must see and then, you understand me .

Americká krása (1999)

Všichni herci svoje role zvládli na výbornou, nejlepším se stal samozřejmě Kevin Spacey, jenž byl po zásluze oceněn. Jeho postava je ztvárněna opravdu mimořádně zdařile, role znuděného chlapa ve středních letech jenž najde nový způsob života a v podstatě se tak vrátí do studentských let. Začne hulit, mluvit sebevědomě a užívat si života, prostě žít...a je fakt, že mu to jde. Mena Suvari ztvárnila sexy středoškolačku, co se vlastně jen naparuje, ale ve skutečnosti je čistá jako lilie. Anette Benning docela mrchu, jenž ztratila naprostý zájem o manžela a radši si užívá s jiným. Thora Birch a Wes Bentley pak duo poněkuď zvláštních lidi, co stojí především o lásku a pochopení. Nezapomenutelné jsou i ty menší role. Zejména páreček homosexuálních sousedů a Frank Fitts jako tvrdý voják, který skrývá pravou identitu. Americká krása je jeden velký herecký koncert, jenž je okořeněn poetikou, humorem, sexem a lehce mrazivou atmosférou.

Hvězdná brána - Děti bohů (1997) (epizoda)

Dr. Daniel Jackson a O´Neil jsou zpátky. Kdžyž jsem zjistil, že se tohle chystají dávat na naší komerční nejmenované stanici, byl jsem nadšený. Samozřejmě jsem si to nemohl nechat ujít a vlastně od té doby jsem se začal těšit na každou neděli dopoledne. Jenže, to by nebyla tv hnova aby zase něco neposr... Po několika dílech, bylo vše přesunuto do odpoledních časů v týdnů. Proto jsem logicky neviděl všechny díly a zájem o hvězdnou bránu opadal, protože tenhle seriál je opravdu nutné brát jako celek. Záchranou se o něco později stal internet, kdy jsem si dopřál všech dílů v libovolné dni a čase. Děti bohů platí za skvělý pilot, který připravil a vyšlapal cestičku pro seriál Hvězdná brána.

Critters (1986)

Perfektní béčko, takové áčkové béčko. Malé roztomiločké a chlupaťoučké příšerky.. he, kdeže, jsou to tak akorát buranský svině odkudsi z vesmíru. Chtějí masakrovat lidi, protože mají obrovský hlad. Scénka na záchodovém prkénku vede :) .

Gia (1998) (TV film)

Šoubyznys umí být velmi nekompromisní, může člověka zničit a Gia to jenom potvrzuje. Podle mého názoru je to dodnes nejlepší herecký výkon Angeliny Jolie. Jako by role Giy byla pro Angelinu šitá na míru. Jakoby sama herečka prožila něco obdobného. V tomhle filmu Angelině věřím naprosto všechno. Gia byla temperamentní, impulzivní, krásná.

Saw: Hra o přežití (2004)

Horory nejsou šálkem mojí kávy. Lidi se ale asi rádi bojí, protože se jich točí velké množství. Většina z nich však neumí vytvořit tu správnou atmosféru. V tomto případě se to povedlo naprosto dokonale, byl jsem překvapený. Od začátku do konce neskutečně napínavé, nahání to opravdu hrůzu. Ani chvilku jsem se nenudil, je to horor, který splňuje podstatu svého žánru. Dva hlavní hrdinové se probudí v jedné místnosti a postupně se seznamují se situací, do níž se dostali, a taky s tím, že jsou spolu vlastně propojeni víc, než si oba myslí. V hlavní roli záporák, který své oběti nedobrovolně vrhá do smrtonosné hry. Působí jako neskonale zvrácené individuum s velmi bujnou fantazií. Závěr byl dokonale šokující...