Bylo nás pět (1994) (seriál)

Preciózní seriálové zpracování, které se vyrovná knížce. Sám nedokážu přesně určit, které zpracování u mě vítězí. Jak knižní, tak televizní má v sobě srdce a styl. Opakované projekce nenudí, stále a stále baví.

Dařbuján a Pandrhola (1959)

Který havíř by nechtěl jitrnice na stromě a pivo v potoce..a ruku na srdce, nejen havíř. Oku lahodící potěšení pro kadého jedlíka a pijana.

Cesta do pravěku (1955)

Vizuálně velmi příjemné dílo. A to bez technických vymožeností dneška. Napínavé i poučné dobrodružství zároveň. Nevím jak to přijímají dnešní děti, ale mě se to i v devadesátých letech velmi líbilo. Nedávno jsem to znovu viděl, a nemám důvod měnit svůj názor.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Je jasné, že vynaložené peníze nebyly zbytečnou investicí. Každý díl se zabývá něčím jiným, přesto jsou všechny na vysoké úrovni. Dívák tak může být svědkem nefalšovaného amerického výcviku nebo zděšeným pohledem vojáků, kteří osvobodí koncentrační tábor. Jinak se většina děje samozřejmě odehrává na západní frontě a líčí postup jednotek napříč Francií a Německem. Vše končí budoucností hlavních a především přeživších hrdinů. V každém díle je jiný hlavní hrdina, ve všech dílech jsou věrohodně vylíčeny válečné útrapy, je kladen značný důraz na psychiku vojáků. Celkově vzato je to pětihvězdičková práce.

Auta (2006)

Po dluhé době animák, který stál opravdu za to a velmi příjemně mě překvapil. Perfektní hlášky i gagy jsou na takové úrovni, že bez potěší i dospělé. Za nejvydařenější scénu pokládám tu na poli. Inu provokovat kravičky se nevyplácí, obzvláště když je na blízku bejček.

Vyvolený (2000)

Zvláštní, zajímavý a přitažlivý thriller. Dva lidé, stojící na stejné linii, ale na opačné straně. Elijah Price a jeho odhalení. Šokující konec, který celý film převrátí na ruby.

Příběhy včelích medvídků (1984) (seriál)

Rozhodně jeden z nejpovedenějších českých večerníčků. Loutkám, nechybí styl a fazóna. Především Pučmeloudovi. Procítěné vyprávění v podání Josefa Dvořáka, Aťky Janouškové a Pavla Zedníčka. Nezapomenutelné Svěrákovy písničky s pěknými slovními hříčkami. Ne ne ne nesnídám, nesvačím, nestihnu to nestačím..Ústřední melodie a její text zde: Tam kde v noci jasně svítí světlušky, tam kde za srdce tě berou berušky. Tam kde vesele si žijou čmeláci, tam kde brouk si z brouka dělá legraci. Tam nás dneska večer možná čekají, pojďte po špičkách a potají.

Rychlé šípy (1969) (seriál)

Nezapomenutelné převedení nejznámějšího Foglarova díla do seriálové podoby. Tajemná atmosféra Stínadel, umocněna černobílým kabátem, je prostoupena všemi díly .Ať už se jedná o poslední chvíle Jana Tleskače ve svatojakubském kostele nebo o záhadnou postavu s bílou škraboškou přes obličej, Široka. Překročit rozdělovací třídu a vstoupit na území Vontů je tvrdým oříškem i pro chlapce kalibru Rychlých šípů.