The Divide (2011)

Jestli jste někdy ve svém příbytku zažili se svojí drahou polovičkou ponorkovou nemoc, tak nezoufejte, určitě to může být horší. Italská domácnost, kde lítají vidličky a nože, je oproti tomu, co se děje v tomto krytu, procházka rajskou zahradou. Na relativně malém prostoru vznikne velké množství nechutností. Na své si příjdou i milovníci fekálního humoru. Izolace, zoufalství, nedostatek jídla, ztráta sebeúcty, pudy, strach. Enormní tlak na členy skupiny logicky vygraduje v selhání morálky, lidé se mění v divou zvěř, kde silnější přežívá, slabší poslouchá nebo umře. Vzhledem k podmínkám, které panují venku, to sice vypadalo na ubytování v pětihvězdičkovém apartmánu s polstrovanou postelí, vířivkou a plnou penzí, včetně večeře o pětichodovém fazolovém menu. Nakonec se však ukáže, že spíš než běžet do krytu, by bylo lepší namazat svoje tělo Rainhardovým říšským protektorem, v klidu se usadit na lehátko, vypít poslední drink, pokochat se pohledem na oblohu ozářenou stovkou sluncí a umřít jako člověk.

Černá labuť (2010)

Balet je bílý, balet je křehký, balet je ušlechtilý, balet je krásný. Tak to ani omylem!! V Černé labuti je balet ošklivý, zlý a temný. Dokonce i ve chvíli, kdy se Nině splní její sen. Depresivní atmosféra ani na okamžik nezmizí.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Já si žádných výrazně hluchých nebo zbytečných scén nevšiml. Tentokrát se, narozdíl od šestky, podařilo z knihy vypíchnout to nejdůležitější, navíc čas strávený s relikviemi utekl rychleji než jsem původně očekával. Pro mě je to po třetím a pátém díle nejlepší Potter.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Parádní ztvárnění dvacátých let v USA, kdy palírny laciného alkoholu nebyly ničím neobvyklým a mafie zažívala svá nejproslulejší léta. Vizuálně i dějově dokonale působivé. Pří sledování tohoto seriálu jsem si opravdu připadal jako chlapík se stodolarovými bankovkami v kapse, s doutníkem v ruce, s luxusním oblekem na sobě a s ohromnou mocí pod kloboukem. Gangsterka, která nemá výraznější chyby, snad jen, že po úvodním našlapaném pilotním díle došlo poněkud k útlumu. Děj jakoby ztratí na obrátkách, přesto, nutno podotknout, nenudí. Jakoby nás seznamuje s postavami a poměry tehdejší doby a zhruba v pátém díle vše začne nabírat na obrátkách. Pak už se to nedalo přerušit a musel jsem první sérii zhlédnout až do konce. Těším se na pokračování a na to jakým způsobem se bude vše vyvíjet.

Já, padouch (2010)

Zajímavý a vtipný nápad rovná se příjemně strávených 95 minut. Aneb příběh o tom jak padouch, navzdory svému přesvědčení, doslova roztál a podlehl. Zajímalo by mě co byli zač ty pomocníci, jestli je naklonoval ten dědula z laborky. Každopádně to jak si dávaj tu zumbu nemá chybu. Nejsušší, ale asi nejvtipnější gag, příjde ve chvíli kdy dědula prohlásí: Honem musíme ho varovat. Rychle.

Karate Kid (2010)

Karate Kid je film o přátelství. Žák a učitel mezi sebou vytvoří pevné pouto. Skoro jakoby syn našel ztraceného otce a otec ztraceného syna. Závěrečný turnaj ubíhá rychle, nic není zbytečně roztahané, platí to pro celý film. Koncovka je dramatická. A i když to bylo trochu klišé, rozhodně jsme nečekal, že mě osloví film určený především mladším divákům. Být mi dvanáct na nic nečekám a pádím na konkurz kung-fu.

Kick-Ass (2010)

Obával jsem se toho, že pojmout komiksovou témtaiku, takovýmto způsobem dopadne žalostně. Jak já bláhový se zmílil !!l! Bavil jsem se, koulel očima a byl nadšený. Chloe Moretz jakožto Hit-girl mě doslova uzemnila..

Kniha přežití (2010)

Proč mám pocit, že filmový štáb si o přestávkách během natáčení zkracoval dlouhou chvíli hraním Fallouta ? Vizuální zpracování, hudební doprovod a celková atmosféra Knihy přežití je velmi zdařilá. Mám rád procházení po vyprahlé pustině, kde ve vaší základní výbavě nesmí chybět kvalitní sluneční brýle, opalovací krém, placatka s vodou, mačeta a brokovnice. Mám rád, když nová společnost, která povstala z popela zaniklé civilizace, je ještě zvrácenější než ta předešlá.

Láska a jiné závislosti (2010)

Chlípný prodavač značkového elektra Jamie by mohl psát návody na to, jak balit a obšťastňovat ženy. Jednou ale šlápne na kuří oko svému šéfovi a se zlou se pokáže. Musí si balit kufry a hledat nové zaměstnání. Rozhodne se pro práci vtěrky u farmaceutického průmyslu. Jednoho krásného dne v nemocnici potká Maggie, která mu toho ukáže víc, než měla v plánu. Za což si taky Jamie slízne pěkný políček. Počáteční lhostejnost, postupně vystřídá živelná touha pramenící z uspokojení potřeb, která se promění v přátelství. A ač to tak nevypadá, postupně se přes sex a mnoho shozených kilojoulů Jamie a Maggie vypracují k lásce a plnohodnotnému romantickému vztahu. Zamilovaný pár se postupně nevyhne krizi, pramenící z rozporu mezi Jakeovým vzrůstajícím ratingem lobbisty firmy Pfizer a neposedným Maggiiným kostlivcem v almaře. Počátek, ale i vývoj vztahu těchto mladých lidí mě bavil, prostě to Jakeovi i Annie věříte. V očičkách jim běhají jiskřičky, ve v vzduchu lítá přitažlivost, v posteli se nestydí, ukazují toho více než je obvyklé. To platí především o slečně Annie, která nám několikrát hrdě ukáže bradavky. Škoda že i zbytek nemá takovou šťávu jako ústřední dvojice, dějově to místy skřípe. Přesto tuto průměrnou záležitost ústřední dvojice svým sympatickým projevem posouvá o třídu výš.

Megamysl (2010)

V souboji ultra padouchů u mě vyhrává Despicable me. I když pravda, byl jsem velmi překvapený hudebním doprovodem. Takové rockové pecky jsem snad v žádném jiném animáku ještě neslyšel.