Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Nehoráznost, nestoudnost, vidláckost, hulvátství. Šokující, sprosté, nejapné, necudné. Na každý pád, ale maximálně zábavné. Za prvotřídní pokládám cca první hodinu, tedy než z Bohuše opadne počáteční nadšení a se svojí roli zbohatlíka se ztotožní. Zbytek filmu už tolik nebaví. Ale ta první hodina, to je opravdu mela. A taková návštěva restaurace, to je prostě co scéna to hláška, co slovo to perla.

Déšť (2001)

Velmi nezvyklý film. Místy jsem pochyboval jestli se nacházíme na planetě Zemi. Mysteriózní atmosférů přírodních scenérii podtrhává plejáda zpomalených záběrů. Barvitý počin od začátku až do konce. Závěr fimu je značně depresivní, nic co bych doporučoval pouštět dětem na dobrou noc.

Vesničko má středisková (1985)

Klasika Československé komedie s nepřekonatelnými hláškami a legendárními scénkami typu ...jeď do Pelhřimova prohlídni si krematorium ,ať víš do čeho jdeš... nebo ...vy jste se zase kochal pane doktore...nebo ...děláš velkou chybu Jaromíre... nebo ...ale teď tady máme slintavku...

Toy Story: Příběh hraček (1995)

První animák svého druhu mě rozhodně příjemně překvapil. Celý příběh hraček je plný skvělých hlášek a srší vtipem. Polidštit hračky, vdechnout jim život, které dítě si to nepřeje. Nejen dítě. Bavil jsem se, byl jsem nadšený. Nezbývá než poděkovat za tento nápad. Tak tedy děkuji.

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Preciózní seriálové zpracování, které se vyrovná knížce. Sám nedokážu přesně určit, které zpracování u mě vítězí. Jak knižní, tak televizní má v sobě srdce a styl. Opakované projekce nenudí, stále a stále baví.

Dospívání po americku (1993)

Matka hledá chlapce pro syna, aby našla tyrana. Robert De Niro poněkolikáte umně ztvárnil vyšinutého chlapa, v tomto případě nabubřelého otce s mindráky. Tyto role mu jsou ušité přesně na míru. Chlap co neumí skoro nic, ale dělá, že umí všechno. Když mu někdo řekne pravdu do očí, tak je okamžitě oheň na střeše a nebojí se použít i násilí. Takovej bezpáteřní parchant, že mu máte sto chutí fláknout.

Dařbuján a Pandrhola (1959)

Který havíř by nechtěl jitrnice na stromě a pivo v potoce..a ruku na srdce, nejen havíř. Oku lahodící potěšení pro kadého jedlíka a pijana.

Cesta do pravěku (1955)

Vizuálně velmi příjemné dílo. A to bez technických vymožeností dneška. Napínavé i poučné dobrodružství zároveň. Nevím jak to přijímají dnešní děti, ale mě se to i v devadesátých letech velmi líbilo. Nedávno jsem to znovu viděl, a nemám důvod měnit svůj názor.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Je jasné, že vynaložené peníze nebyly zbytečnou investicí. Každý díl se zabývá něčím jiným, přesto jsou všechny na vysoké úrovni. Dívák tak může být svědkem nefalšovaného amerického výcviku nebo zděšeným pohledem vojáků, kteří osvobodí koncentrační tábor. Jinak se většina děje samozřejmě odehrává na západní frontě a líčí postup jednotek napříč Francií a Německem. Vše končí budoucností hlavních a především přeživších hrdinů. V každém díle je jiný hlavní hrdina, ve všech dílech jsou věrohodně vylíčeny válečné útrapy, je kladen značný důraz na psychiku vojáků. Celkově vzato je to pětihvězdičková práce.