Góly - body - sekundy (1993) (pořad)

No, boli už aj lepšie športové noviny. Som však rád, že sa správy neobmedzujú na futbal a hokej a že ponúkajú aj výsledky z iných športov - kanoistika, hádzaná, cyklistika...

Správy RTVS (1993) (pořad)

Asi najobjektívnejšie slovenské spravodajstvo a v prípade, že sa vám nechce celý deň pozerať na TA3 tak asi aj najlepšia voľba v oblasti televízneho spravodajstva.

Hlavní zprávy (1997) (pořad)

Primácke správy majú taký zvláštny vizuálny štýl... A musíte uznať, že novácke posily zatraktívnili moderátorské dvojice.

Koupili jsme ZOO (2011)

Vieme už, že Matt Damon je agentom bez minulosti, čo si občas odskočí do Vegas s Dannyho partou okradnúť nejakého toho nafúkaného majiteľa kasína. Ale bude fungovať v úlohe otca neúplnej rodiny? Cameron Crowe ponúka odpoved áno a ja nadšene pritakávam. Damon totiž dokazuje, že hrať jednoducho vie a doplňa tak podarenú ústrednú trojicu, v ktorej okrem neho excelujú Scarlett Johansson a nedocenený bokovkár Thomas Haden Church. A takým milým bonusom je Angus BlackBeard MacFayden v úlohe whisky naduncaného životného stroskotanca, ktorý sa na koniec postaví vlastným komplexom z minulosti. Akonáhle prehodíme pohľad na film ako celok, zistíme však vážne nedostatky - predovšetkým scenár by potreboval - ale že razantne - prekopať, pretože takto je plytký a nezaujímavý. A kamera Rodriga Prieta plná preslnených dní ma opäť vracia k Bokovke, ale našťastie tesne pred koncom aj sprchlo. Hudba je obstojná, pár dobrých kúskov by sa tam našlo a režijne je to zvládnuté slušne, to však pri mene režiséra považujem za samozrejmosť. Celkovo sa dá povedať, že ide o príjemný film, ako stavaný pre sledovanie s rodinou, ale nefunguje tak, ako by mohol.

Drišľakoviny (2003) (pořad)

Mám taký subjektívny pocit, že hudba v tomto programe funguje o poznanie lepšie než zábava.

Zita na krku (2011) (seriál)

Zita na krku vznikla prakticky z ničoho. Nejasné zápletky jedntlivých dielov vedú odnikiaľ nikam a v dôsledku toho ide skutočne o situačnú komédiu - situácie by mali vytvárať úsmev jedna za druhou. Nestalo sa, scenár zlyháva. Herecký cast musím rozčesnúť na podarenú časť - Cinkota, Krajčiová, Fialová - a totálne nepodarenú časť - Oľhová, Kostelný. Jedna hviezda je myslím adekvátna voľba.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Je pravda, že je to štýlovo spracované a herecké výkony sú mimoriadne - lenže niekedy sa jednotlivé fórky ťahajú tak dlho, až sú neúčinné a okúkané. Ako herecký koncert na čele s Barneym Neila Patricka Harrisa to funguje a tak to aj beriem, ale ako seriál ktorý by sa mal z hľadiska zápletiek jednotlivých dielov rovnať napr. s Big Bang Theory... Ehm, nechajme toho. Proste žúžo sranda v profesionálnom podaní, občas trochu o ničom, ale dokonale nevtieravý sitcom.

Kouzelná školka (1999) (pořad)

Kedysi bola škôlka fajn - pochopte, pozeral som ju odmalička. Fajnové animáky, Michalove výmysly z farebnej izolepy a aj Františka išlo skúsnuť. Lenže potom došla Babička, Dedeček a dokonca aj Františkovi pribudla kolegyňa. Ale hlavne - kvalita výberu animákov klesla o 200 percent...

Vítejte doma! (2003) (pořad)

Charita je charita a na tú sa nefrfle. Ty Pennington je taký Bob the Builder, ktorý za týždeň dá dohromady dom snov. A tie skutočné emócie - tomu sa nedá efektívne odolať.

500 dní se Summer (2009)

Atraktívne spojenie mladých hereckých talentov Josepha Gordon-Levitta a Zooey Deschanel je režírované vkusne, originálne a nesmierne sviežo. Takto má vyzerať romantika pre 21. storočie a režisér Marc Webb si zdvihol kredit na svoju hlavu úplne zaslúžene. Summer, ešte sa k tebe vrátim!