Upgrade (2018)

Nejlepší možný béčkový film, jaký si jen příznivci přímočaré akce dokážou představit. Upgrade má velmi nápaditě rozpracovaný sci-fi svět, v kterém by mohlo vzniknout mnohem více, než jen jeden kratší film. Potemnělá atmosféra oslavující biomechaniku je něco, za co by se nestyděl ani Cronenberg v nejlepších letech. Samotná akce je pak jednoduše lahůdka. Jako u každého Upgradu, našla by se i zde hrstka drobných bugů, ale pal to čert, filmů tohoto typu se po skončení devadesátek podařilo natočit setsakramentsky málo... 9/10

Bobule (2008)

Český film, jehož největší předností je, že není sračka, neubíjí diváka svou nijakostí a neuráží ho svou stupiditou. Na druhou stranu nenapadá mě jediné plus, které bych mu mohl přičíst k dobru. Možná tedy pár pokusů o melancholické momenty z vinařských sadů na jižní Moravě... Takže bravo, dokázali jsme natočit zcela průměrný film. :) 5/10

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Řekl bych, že počínaje třetím dílem této série se tvůrcům daří vystihnout přesně tu mez, kdy akce a různé těsné momenty působí "nereálně", ale vlastně zůstávají realistické. To, co předvádí elitní agent Ethan Hunt a jeho tým funguje při nejmenším v rovině emocí a diváckého prožitku lépe než James Bond (a podobní). Ten film vás prostě dokáže nabít energií a královsky pobavit každou svou minutou. Možná bych taky zmínil, že zejména Falloutu se v dané sérii, resp. mezi akčními filmy obecně, daří být docela málo předvídatelný. Osobně si tedy nedokážu představit, že bychom měli v daném žánru chtít více. 9/10

Deadpool 2 (2018)

Z Deadpoola 2 mám prakticky stejné poclity jako jsem měl u Strážců Galaxie 2. Tedy vizuální efekty v pohodě, sem tam nějaký humor, dá se, ale už po 5 minutách filmu je z něj cítit, že se jedná o na(d)stavovanou kaši. Ten příběh prostě nemá co říct, tyhle filmy se dají psát furt dokola. Vymyslí se nová krize, nový záporák, pak se to nějak vyřeší a je to to samé znova. Není to úplně nuda, není to vyloženě otrava, ale mám pocit, že s těmito pokračováními Marvel citelně klesl. 6/10

Připoutejte se, prosím! (1980)

Hodně ulítlá komedie s naprosto šíleným humorem, který se dá přirovnat snad jen k Bláznivé střele, anebo blíže ke Žhavým výstřelům. Paradoxně obří nadsázka stačí omrzet dříve než za pouhých 88 minut a tak film postupně přestává překvapovat. Možná je to jeho stářím, ale dnes už to rozhodně není taková pecka... 6/10

The Invitation (2015)

Skvělá psychologická hra, v jejímž středu se odehrává boj instinktů s rozumem. Film je skvěle vystavěn, netrpí logickými dírami, ani patosem, přestože je v jádru docela emocionální. Atmosféra je místy pořádně hustá, i v pouhé konverzací dřímá pořádná dávka napětí. Všechna ta podivnost nakonec vrcholí v působivý závěr. 8/10

Hra na schovávanou (2005)

Šťavnatý námět a kvalitní herecké obsazení dává vzniknout slušnému thrilleru, který však není rozpracován dostatečně originálně a nápaditě k tomu, aby využil celý svůj potenciál. Film je od začátku do konce poměrně zajímavý i poutavý, ale přeci jen člověku přijde na mysl řada kvalitnějších kousků v daném v žánru. 6/10

Muž, který zabil Dona Quijota (2018)

Nečekal jsem mnoho, ba dokonce nečekal jsem víc, než jemný dotyk bláznosvství Terryho Gilliama se špetkou nudy, která se občas do jeho filmů vkrádá, ale výsledek byl jiný. Don Quijote je i pro mě velmi sympatický příběh, byť jsem tu bichli samozřejmě nepřelouskal. Láska, kterou Terry Gilliam k příběhu Dona Quijota chová a pocta, kterou mu vzdává, je cítit téměř z každého záběru. Příběh je v nadsázce a jemném humoru vystavěn tak, aby dal vyniknout kontrastu mezi dobou moderní a dobou Dona Quijote. A to je skvělé, lehce inteligentní, nikoli však pozérské. Zábavné, humorné, ale ne zcela absurdní. Vsadím se, že spoustu, možná i většinu diváků nebude tato kompozice nijak hluboce oslovovat, ale to už je daň za nevšední umění. Za mě výtka pouze malinko protahovanému konci, jinak to na mě působilo jako příjemné pohlazení na duši. 8/10

Malá smrt (2014)

Překvapivě velmi milý, zábavný a svým způsobem i něžný film. Místy zamrzí, že ne všechny části filmu jsou stejně dobře vypointované, některé podpříběhy pouze vyšumí do ztracena a zanechávají takový ten pocit, kdy potřebujete ještě lusknout prsty, ale máte mokré prsty a nejde to. Za překlad erotické linky pro hluché zaokrouhluji nahoru. 8/10

Brooklyn 99 (2013) (seriál)

Půl roku mi trvalo prokousat se první sérií. Hlavní postava se zdála příliš afektovaná, hlášky sice sypala s kadencí rotačního plasmometu, ale moc jsem se nezasmál ani u jedné. Infantilní humor detektiva Peralty mi však postupem času alespoň částečně přirostl k srdci. Navíc i v okolních postavách se vyrýsovaly poměrně sympatické charaktery, zejména když v pozdějšíh fázích dostane prostor kapitán Holt, tak začíná ta pravá zábava. Celkově se seriál blíží nejvíce stylu Community a 2 Broke Girls, nicméně čas ukazuje, že zejména druhý zmíněný bezpečně poráží... 7/10