• Krátkometrážní

Mrazivý lov (2019)

Pokud se vám líbil Revenant a máte rádi chronickou neherečku Ginu Carano, pravděpodobně se vám bude líbit i Daugter of the Wolf. Akorát tomu nebudete pálit pět hvězd. Doughter of the Wolf je slušný nízkorozpočtový survival výplach s vlkem jako bonus navíc. Plus mistrovství světa v chůzi s prostřelenou nohou překrásnou kanadskou přírodou.

Blood and Bone (2009)

Bone je takový černý Mirek Dušín na steroidech. Hlavního arcizm$da chce dostat tak, že se k němu profightuje. A protože bombuje první ligu v kungfu a má IQ mistra v šachu, ani se u toho nezapotí. Hloupoučká zápletka z toho dělá tuctovou fight-operu. Osvěžení přináší skvěle udělaná choreografie soubojů, pár vtipných fórků a několik zajímavých vedlejších postav.

2 zbraně (2013)

"Tady je to jak na Mexický svatbě." Tenhle citát myslím dobře vystihuje i celý film. 2 Guns vypadá jako pověstná krůta, kterou pečete a pečete a pořád není dopečená. Povšiměte si množství žánrů - akční / krimi / komedie / thriller / drama. Už to by mělo diváka varovat. Film jako celek, v němž každá jeho část si žije tak trochu vlastním životem, to nakonec ustál. Víceméně.

V utajení (2017)

První půlka příjemně graduje. Pak to twistne do takový chujoviny, že je mi až stydno za Prahu v závěru. Je mi líto Rapace, že hraje v takových ideologických břečkách. Aneb, jak se nakopat do vlastních koulí. P.S.: Těmito "špionážními" thrillery.

Xaver Live (2018) (pořad)

Topky současných diskuzních pořadů sice nedosahuje, ale jako příležitosné zpestření diskurzu vyhovující.

Underworld: Endless War (2011)

Mezi bonusovými filmy lepší průměr. Fanoušky potěší. Náhodného diváka nenadchne.

Morgan (2016)

Kate Mara Deux Ex Machina. Twist na konci zamezil tomu, aby film šel zcela do kopru. Ale i tak zůstává hořká pachuť. Nebýt kokotin, mohlo to být o dva levely lepší. Potěší, zamrzí, ale v zapomnění nezmizí. Hlavně díky několika skvělým scénám a skvělému duu Kata Mara (Lee) kontra Anya Taylor-Joy (Morgan).

Prodavač humoru (1984)

Film, který nepříjemně zatne drápky a hraje si s divákem, jako kočka se svou kořistí. Nekompromisní satira a jízlivá alegorie poměrů socialistického bizaru tehdejšího ČSSR, morálního vyhoření a krachu osobních hodnot hlavního hrdiny. Nedivím se, že to tehdy skončilo v trezoru. Za mě nohem lepší, než kultovní sklepácký Kouř, který vznikl až v "bezpečných" devadesátkách. Vyzdvihl bych vynikající herectví, kameru, režiji i střih.

Akumulátor 1 (1994)

Dobová reklama na Akumulátor 1: "Nečekejte až bude tento film v televizi. Tento film nemá vaši televizi rád!" :-)

7 zabitých (1965)

Výborný film, v němž se střetává naivita a vitalita mládí s realitou, který mě vtáhnul mistrovskou prací s kamerou, svěžími dialogy, neokázalým herectvím a půvabem Stanislavy Bartošové (a vůbec bylo zajímavé, jak vypadala za mlada řada hereckých osobností, dnes již zasloužilých). Konec ve stylu "sranda skončila" by dnes asi neprošel. O to je snímek cennější.