• Krátkometrážní

Dítě číslo 44 (2015)

Dítě číslo 44 je beze sporu zajímavý pohled do Stalinistického Sovětského svazu (české lokace tentokrát ani nepotěší). Látka je skvělá. Béčkovitá zkratkovitost akčních scén film bohužel posouvá k braku a náznaky inteligentního thrilleru přetváří na operu z divokého Východu. Škoda.

Blok 99 (2017)

Alternativní to je. O tom žádná. Ale jinak to je leda tak nová definice béčkovosti. Unreal. Thanks, no more.  // Aleternativní děj - Delikatesy II.: Kuchař. Spálí polívku. Kuchtík ji vyleje do hajzlu. Potom skočí za polívkou. Šéfkuchař skočí za nimi a spláchne za sebou. Dostanou se abrakadabra do tajné části restaurace, ve které platí jiné zákony. Aby řekli své sbohem, musí ze sklepa, kde není signál, nejnovějším iPhonem zavolat vrchnímu kráječi zeleniny. Pak se všichni polejou kečupem, vyválí v marinádě a skočí bez mrknutí oka na gril. Při tom si vypíchnou oko vidličkou a přeženou to s pepřem. Konec. // P.S.: Jestli chcete něco solidního, koukněte na Proroka. Zajímavý komentář: J*A*S*M.

My všichni školou povinní (1984) (seriál)

Drama z období reálného socialismu (čti depka). Člověk by řekl, že to je realisticky pojatý příběh, pokud by seriál selektivně neignoroval veškerý životní špás faktor. Vezme-li tedy na vědomí, že největší ještě bezpečný odvaz v té době bylo zanadávat si na bolševiky v hospodě a opéct buřta ve Stracence. Myslím si, že kritické poselství je nutné přičíst seriálu k dobru a vešekeré mínusy dát na vrub podělané době. Zajímalo by mě, jak přes cenzory prošlo, když tam Hanzlík popíjí Coca Colu a při tom diskutuje s manželkou o poměrech v kultuře. Zajímavý komentář: sportovec, Xmilden.

Iron Sky: The Coming Race (2019)

Tak to byla hlína. Takhle nízká hodnocení téhle povedené parodie? Za co? Asi horlivá klika všech uzavřených systémů. :-)

Lví hlídka (2016) (seriál)

Výchovné, rodinné, biblické, postupně i zajímavé.

Magnum Force (1973)

Dirty Harry se zákazem zabíjet. Scénář i akce jsou mnohem zajímavější, než v minulém díle a některé akční scény jsou opravdu epesní. Nechybí napětí a natahování diváka v tom dobrém slova smyslu. Ještě by mohla Harrymu padat častěji do náruče nějaká ta Harry girl.

Drsný Harry (1971)

V úvodní části Harry spíš drsně kecal, než drsnil a záporák spíš působil dojmem pomatené karikatury šílence, než efektivního sériového vraha. Jakmile však v druhé části došlo na akci, film získal tu správnou atmosféru. Zajímavé je, jak tenhle subžánr prakticky zmizel a přesublimoval do komiksáren. Když jsem tuhle zahlédl v TV Kriminálku 5.C, říkal jsem si, co je to za retro.

Modrá až na kost (2021) (seriál)

Pokud by mi bylo patnáct, neměl bych už něco nakoukáno a za vrchol seriálové produkce bych považoval jihokorejskou provenienci, propadnu zřejmě akutnímu nadšení. Silná stránka jsou bezesporu kontaktní fighty a skvělý soundtrack. Velkou slabinou jsou policení "zátahy". Místo SWOTky tam naběhnou děcka ve vestách s pistolkami a nulovou taktikou a logistikou. Cílovka jsou mladší diváci. Takže asi lze odpustit nerealistický věk detektivů i většinu dalších nesmyslů, vč. nezničitelnosti soupeřů při boji. Hlavní hrdinka seriál táhne. Škoda že i další postavy nedostaly více prostoru a fungují spíš jen jako figurky na šachovnici příběhu o velké cestě za pomstou. Dramatický oblouk se uzavřel. Dvojka asi nebude. Škoda. Dvě hvězdy za So-hee Han, třetí za choreografii a čtvrtá za soundtrack.

Utajený pasažér (2021)

Hardcore astro situační drama osekané na nejnutnější. Síla filmu je v atmosféře (přeneseně i doslova):-) Hrdinsky hrdinný závěr mě trochu štval. Škoda, že se tvůrci nedrželi realismu i při zpátečním výstupu/sestupu. Film ocení asi jen menšina diváků. Ale pro fanouška žánru to je lahůdka.