• Krátkometrážní

Fauda (2015) (seriál)

V jistém smyslu zajímavější, než Homeland. Nechci spekulovat o reálnosti, nereálnosti, takže to beru, jak to je. Bůh pomsty Doron je mírně řečeno přeexponovaná postava. Seriál dost tlačí na pilu, občas je sledování celkem skličující, nic pro třasořitky. Převažuje především izraelský pohled (očima speciální jednotky izraelské tajné služby). Izraelci se s tím nemažou, a ani to nezastírají. Je možné však vidět i pohled z druhé strany barikády. A není vyloženě jednostranný. Kladem je bezesporu vyvážená akce bez nelogičností. Možná by mohlo být více zpravodajství. Vyloženě edukativní je pro tuzemce vykreslení politického, náboženského a společenského kontextu.

Studio Kamarád (1980) (pořad)

Současné studio kamarád je už trochu něco jiného, než z mého dětství. Ale pořád si to uržuje, po devadesátkovém propadu, svoji úroveň. Loutky ožívající pomocí černého divadla jsou pořád magické. MUF mupi mup rulez.

Gumídci (1985) (seriál)

Jako dítě jsem to nesnášel. Tuťu ňuňu. Na pomyslém kýčometru dosaženo téměř maximálních hodnot. Tohle předčí snad jen starostliví medvídci.

Šmoulové (1981) (seriál)

Nemám rád Šmouly! ...pokud bych měl parafrázovat. Ale ve srovnáním s jinými seriály je beru na milost.

Gogo a Figi (2007) (seriál)

Místní hodnotící ctěné uživatelstvo sázející odpady zřejmě nepochopilo podstatu. Gogo a Figi je pro nejmenší publikum. To znamnená tak 2 roky. Problém je, že v tomhle věku děti ještě před televizí nemají co pohledávat.

Žížaláci (2009) (seriál)

Animace ještě ze staré školy. Myšleno jako plus. Nechá vzpomenout na Lucii postrach ulice a formeláky. Trochu problematická je jednoduchost cílící na úplně nejmenší diváky. Starším to může vadit. Akorát malé děti ještě nechápou, že si ze zlomyslného chování postaviček nemají brát příklad.

Milo a Murphyho zákon (2016) (seriál)

Jednoduchý koncept. Ale funguje. Přiznám se, že nejdřív mě seriál štval a vlastně mi ani nepřišel vtipný. Postupně jsem ale přišel suchému humoru a kamenným hláškám na chuť. Trochu se obávám, ze se to časem okouká. Zatím se však tvůrcům daří přijít vždy s něčím překvapivým.

Příšerka Molly (2009) (seriál)

Kluk to sleduje nadšeně. Já jsem úplně mimo.

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Divák na houpačce. Po slibném úvodu očekávání (nenaplněná). Do žánru přidejte komédii. V očekávání dvojky. Život jako nekonečný (a nenaplněný) mejdan. Velmi symbolické - coby předobraz civizace vezdejší. Škoda, že charaktery nejsou trochu vykresleněší a nemají nějaké zájmy spjaté s minulustí, když jsou to tak staré duše. Zbraně, oblíkání, koníčky, cokoliv... Zajímavý koment: POMO (nemám co dodat).