• Krátkometrážní

Pomsta mrtvého muže (2013)

Tohle točil někdo, kdo má rád francouštinu ;-) A rád rozmělňuje rozdíl mezi kladnými a zápornými hrdiny. Škoda, že si nevyjasnil, jestli točí akci, nebo drámu. Rapace výborná, jako vždy.

Až do poslední smrti (2019)

Hra uvnitř hry. Myšlenka není nová. Jen vyvedená bez kompromisu. Topornou animaci kompenzuje vydařená poctivá kresba, drajf, brutalita a soustavná akce přerušovaná jen krátkými intermezzo s game creatorem... vzkutku temná vize herního průmyslu. Vedle sterilně uniformní produkce animáků, které poslední dobou vypadávají z Marvela a DC, je to docela osvěžující dílo.

Válka Bohů (2011)

Tři hvězdy za nádherný vizuál a casting hezkých tvářiček. Z příběhu mi utkvěli tak tři, čtyři scény a zbytek se propadl do zapomění. Výsledek tedy není tak smutný, jako remake Souboje titánů, ale k uspokojivé popcornové adaptaci antických bájí to má stále daleko.

Delikatesy (1991)

Naladěn referencemi jsem si pustil delikatesy. Nedokázal jsem to dokoukat. Delikatesy je nadhodnocený samoúčelný bizar řadící se k vlně francouzkých filmů s pokřivenou romantikou, která mě svou atmosférou rozpustilé pitoresknosti vůbec neoslovuje.

Iron Sky (2012)

Jako sci-fi komedie anti-trendové a funční. Designeři nazi techniky se vyřádili, triky překvapivě obstojné. Jako průvodce nástrojů propagandy všech politických zřízení téměř edukační... Jsem zvědav na dvojku.

Zaklínač: Vlčí sen (2021)

Na místo generické story, kterou by bylo možné roztáhnout (do dosud neexistujícího seriálu), nečekaně temný příběh. Přes občasné nářky fanoušků (tedy alespoň těch, kteří kritizují za všech okolností) se myslím podařilo atmosféru Zaklínače nezdecimovat.

Pół Wieku Poezji Później (2019)

Nadprůměrný fanouškovský film. Netuším, co na to Sapkowski, ale myslím, že by se mu to mohlo i líbit. Divák může ocenit kvalitní technické zpracování, ozvučení i výpravu. Trošku přitlačit se mohlo na režiji a scénáři. Ale kdo má alespoň trochu ánung, jak tyhle projekty vznikají, chápe, že tvůrci ze sebe vypotili maximum. Tradiční genderovou "nevyváženost" Sapkowskiho světa narušuje legrační outro.

Equalizer 2 (2018)

Kvůli finálnímu fightu ubírám hvězdu. Nadějnou konfrontaci pohřbila exekuce a Fuguavovo libování si s v parafilii. Jinak dvojka je po všech stránkách lepší, než jednička.

Čáryfuk (1970) (seriál)

Elmi Delmi Ee-doo-nyyy! :-) Skvělý fantasy seriál pro děti.

Tramvaj (2012)

A pak prý chlapi myslí pořád jen "na jedno". Animák bourající stereotypy. Hlavní hrdinka to tedy pořádně rozjela ;-) Kresba možná mohla působit méně pitoreskně. Ale to už by asi bylo té erotiky moc...