Macbeth (2015)

Klasický Shakespeare v artovém provedení je něco opravdu speciálního. Kurzel u filmu ukázal, že je skvělým filmařem a obrazotvůrcem, což poté potvrdil i u nepříliš dobře přijatého Assassins Creed. Herci podávají skvělé výkony a citují původní divadelní texty, což působí opravdu skvěle, ale filmu něco prostě chybí. A co za to může? Stopáž. Kdyby byl snímek o něco málo delší, charaktery by byly více prokreslené. Hlavně přechod ze slušňáka na psychouše by si zasloužil více prostoru. Takhle to vypadá, že někdo vystříhal asi půl hodiny, aby lidé v kině nepadli nudou. 70%

BlacKkKlansman (2018)

Příběh černošského policisty, který infiltroval KKK patří určitě mezi nejzajímavější filmy podle skutečných událostí, jenž prezentují rasovou nerovnost. Celý snímek rozhodně táhne obsazení, které do toho dává všechno, ať už jde o Adama Drivera nebo J. D. Washingtona. Samotná zápletka navíc není nijak překroucena, aby nám ukázala, že jeden černoch sejme celou organizaci, což je velké plus. Místo toho tu dostaneme klasický příběh vnitřní politiky, kdy to škrty v rozpočtu prostě nedovolí jednotce dotáhnout do konce. Podobně jako třeba v Narcos jsou nám tu krásně vykresleny obě strany i jejich myšlenkové pochody. Nikdo tu vlastně není úplně zlý, má pouze jiný názor a je pak na samotných jedincích, kam směřuje jejich vnitřní morální kompas. Závěr filmu pak krásně ukazuje, že podobná situace je tu i dnes a nenávist mezi rasami zdaleka neskončila. 85%

Venom (2018)

Tak jsem se konečně odhodlal a na Véňu se podíval. No, není to tak příšerné jak jsem čekal, ale pořád je to velká slabota. Film pořádně neví, jaký žánr by chtěl vlastně představovat, takže tu chvíli máme drama, chvíli jakože horor a na řadu přijde i béčková akční honička. Vztah mezi Venomem a Eddiem je prokreslený pěkně, ale ty hlášky jsou opravdu předpubertální. Obě postavy jsou navíc vykresleny jako šílení looseři, kteří se hledali, což možná jako zápletka pro film může fungovat, ale představoval jsem si to jinak. Záporák klasicky o ničem, finální souboj se vás snaží uspat a potitulková scéna sice uvádí na scénu všemi oblíbenou postavu, která tu však vypadá jako Levák Bob. Třeba pokračování dopadne lépe, ale z tohohle univerza jinak nejsem nijak nadšený. 55%

Všichni prezidentovi muži (1976)

O třídu horší "prequel", kterým je snímek Akta Pentagon, mne před pár měsíci navnadil na aféru Watergate, do které jsem se teď po doplnění několika restů taktéž pustil. Musím říct, že kde Spielbergův film pokulhává, tenhle vede na plné čáře. Samozřejmě je škoda, že nám film neodkrývá úplně všechno, což je ale pochopitelné, když byl natočen teprve pár let po odhalení celého problému. Herecké obsazení je opravdu výborné, především pak musím pochválit dialogy. Ještě se mi nestalo, aby mne bavilo poslouchat, jak se lidi baví několik minut v kuse po telefonu. 80%

Máš ji! (2018)

Takhle zábavnou komedii jsem už pěkně dlouhou dobu neviděl. Už od počátku mne zaujala myšlenka, že je film vlastně založen na skutečných událostech, což u komedií nebývá moc obvyklé. Celá parta je opravdu sympatická, ale hlavní hvězdou tohoto filmu je Jerry v podání Jeremyho Rennera, který si během natáčení dokonce zranil obě ruce. Pochopitelně musí být lidem jasné, že celý film je poslepovaný z jakýchsi epizod, které jsou doplněny o příběh, aby to působilo konzistentně. I tak se ale jedná o zajímavý nápad a byl bych rád, kdyby takových komedií vzniklo mnohem víc. 80%

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Původně jsem od tohoto sequelu čekal stejnou ostudu, jakou předtím předvedl Ztracený svět, ale nakonec je z toho příjemné pokoukání se zajímavým koncem, který krapet evokuje Planetu opic. Velká škoda je, že Goldblum tu byl stejně tak dlouho jako v traileru, o pár minut delší role by mu neuškodila. Stejné je to s Wongem, jehož zlý profesor byl jakýmsi prvním pojítkem mezi původní a novou sérií, ale taktéž jej tu máme jenom na vteřinu a půl. Hudba i efekty jsou samozřejmě na špičkové úrovni a všichni herci podávají dobré výkony, ale co mě na filmu místy štve je jeho neskutečná stupidita. První tu máme sedativy nadopovaného Pratta, který se zázrakem dokáže odkutálet před lávou a nakonec se dát i na útěk. Dále film představuje asi nejhorší zabezpečení, jaké jsem za poslední dobu viděl - do nádrže s mososaurem vedou pouze jedny obří vrata bez menšího průlezu pro ponorku, chytré dinosaury zavřou jen do klecí s jednoduchými západkami apod. Nedomyšlený mi přišel také bývalý kolega Johna Hammonda, který s ním spolupracoval od samého počátku, ale nikdy jsme o něm neslyšeli ani slovo. Zábavný film určitě je, ale kvůli oné stupiditě mu nemůžu dát víc než 70% EDIT: Po shlédnutí HISHE musím ubrat hvězdu.

Pocket Monsters: The Origin (2013) (seriál)

Pěkná a věrná adaptace původních her, která na rozdíl od předešlých seriálů potěší kromě dětí i dospělé. Každá z epizod se zaměří na určitou pasáž hry, jsou tu zachyceny i všemožné herní mechaniky nebo klasická hudba. Na konci se tvůrci sice rozhodli propagovat jednu z nových mechanik, která se objevila až o x generací později, ale pořád jde o velmi povedenou minisérii. Za nostalgii 80%

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Po dlouhé době opravdu skvělý Disneyho animák. Neříkám, Coco byl fajn, ale tohle mě uchvátilo daleko více. Vaiana je opravdu sympatická (ne)princezna, kterou doprovází přiblblý kohout, jehož potíže člověka vážně pobaví. Rock si zde zahrál více méně svou klasickou mačo postavu, která se s Vaianou skvěle doplňuje. Mystická Havaj je opravdu skvělé místo pro animovaný příběh, opravdu jsem si liboval v příšerkách, s nimiž se tvůrci vytasili. Prvních několik minut má snímek slabší a chvíli trvá, než se Vaiana opravdu vydá na moře a začne své dobrodružství. Už je to dlouho, co mi písničky v animáku nevadily, možná je to i tím domorodým podkresem, který jim dodává exotický nádech. 80%

Králíček Petr (2018)

Kdysi dávno přinášely pohádky dětem nějaké to ponaučení, dnes je to spíše již jen hloupá zábava. Králíček Petr je v podstatě takovou kombinací Paddingtona a Honu na myš, kdy se roztomilá a oblečená zvířátka snaží obsadit farmu, přičemž se to majiteli samozřejmě nelíbí. Ono se prostě nedalo nefandit ulítlému Gleesonovi, který chtěl pouze šanci na lepší život, ale králíci mu v tom pořád bránili. K zasmání tu byla možná scéna s květináči, jinak byl celý film spíše jenom stupidní montáží souboje mezi člověkem a zvířenou. Hudba k filmu navíc vůbec neseděla, myšleny jsou teď licencované písničky. Děti se u snímku budou rozhodně bavit, já s rodinou se naopak chvílemi popadal za hlavu, jak je ten film strašně hloupý. 60% PS: Na škůdce jedině s dynamitem.

Ochránci (2017)

Američané mají Avengery, X-Meny a Ligu Spravedlnosti, Rusko chrání neschopní Ochránci. Herci hrát umí, kostýmy vypadají skvěle a trikové efekty jsou tu o pár let zpátky, což se u Rusů dalo čekat. Na čem tedy film ztroskotává? Na příběhu. Začátek jakž takž ještě funguje, je nám představen záporák a tým a tím to vlastně končí. Neporazitelnému hajzlovi zpočátku hraje všechno do karet a jeho klony nejsou úplně neschopnými vojáky, jak už to ve filmech bývá. Naneštěstí se proti němu postaví pár ztroskotanců a nekončící Deus Ex Machina, která hrdiny vždycky nějak zachrání, i když vůbec nemají šanci. Celý vládní plán na zastavení padoucha je pak tak nefunkční, že ho museli vymyslet opravdu velmi ožralí generálové. To nemohli prostě přesekat ta držící lana, aby věž spadla? A proč na padoucha stříleli rakety, když věděli, že ovládá veškerá elektronická zařízení? Hrdinové to pak nakonec vyřešili schopností, o které ani neměli zdání a vesele si odkráčeli po svých. 45%