Jason Bourne (2016)

Jason Bourne je opět na válečné stezce a opět bojuje proti vysoce postavenému agentovi, který má pár let před důchodem. Film jede snad v každém detailu podle stejné šablony jako minulé díly, ale pořád to nějak funguje. Nečekaně se dozvídáme více o "Webbově" minulosti, kdy to nečekaně sahá zase dál, než si Bourne původně myslel. Tentokráte museli tvůrci do všeho samozřejmě přimíchat také famílii, takže už zbývá snad jen zjištění, že si Bourna vybrali už jako dítě nebo je to dítě ze zkumavky. Pokud bude pokračování, tak doufám, že se již konečně dočkáme setkání s Crossem, aby na vše nebyl Bourne pořád sám se sličnými dívkami. 75%

Zmizení (2013)

Když je člověku odebráno dítě, udělá naprosto cokoliv, aby jej získal zpátky, což tenhle film ukazuje v plné parádě. Nesmrtelný Rosomák tentokrát hraje starostlivého otce, který si je každou částí svého mozku jistý, že za zmizením jeho dcery stojí podivný mladý muž s inteligencí dítěte. Film celkově přetéká opravdu silnými osobnostmi, ať už se jedná o postavy rodičů, detektiva nebo podezřelých. Villeneuve mě opět přesvědčil v tom, že se jedná o jednoho z nejlepších režisérů přítomnosti, který dokáže skvěle pracovat s atmosférou. Krásných 80%

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Mám rád Spielberga, Hankse i filmy s novinářskou tématikou, ale tohle byla těžká nuda. Oproti Spotlightu se mi zdá, že se tu toho děje podstatně méně, přičemž se jedná o stejně kontroverzí tématiku. Film chytil dech až někdy v druhé polovině, kdy se noviny již dostaly k dokumentům a šéfíci se hádali, zda zprávu vydat či nikoliv. Kromě hlavní dvojice ve filmu není žádný extra herec, což je oproti již zmíněnému Spotlightu na škodu, tam byli všichni novináři zpracováni bravurně. Brzy mě asi čeká rádoby sequel v podobě Všech prezidentových mužů. Snímek mne sice tolik nebavil, ale alespoň mě přivedl k zajímavému tématu, které budu rád prozkoumávat dál. 70%

Sněhurka a lovec (2012)

Klasické béčkové fantasy, které se snaží překroutit známý příběh a obohatit jej o další fantaskní prvky. Celý film vlastně táhnou Hemsworth a trpaslíci, jinak nejde o moc zajímavou podívanou, možná kdyby to bylo o půl hodiny kratší. Kristen se chvílemi taky docela snaží, ale pořád se jedná o tu nudnou dívku ze světa upírů a vlkodlaků. Ve filmu samozřejmě najdeme i pár logických děr, ale nejde o nic převratného, co by stálo za hlubší rozbor. V jednom momentu došlo i k šokující scéně, kdy se z ptáků "narodí" víly podobné Glumovi. Vážně nechápu, kdo s takovým nesmyslem přišel. Pohádkový les ale jinak ušel. Teď se ještě musím rozmyslet, zda si pustím prequel, kterého se fanoušci filmu dočkali namísto pokračování. Nechci totiž strávit dalších par hodin zaražený nudou v sedačce. 60%

Kubo a kouzelný meč (2016)

První film a hned kvalitka. Travis Knight má pěkně našlápnuto, film překvapí pěknou a zajímavou animací, propracovanými postavami i několika zvraty, které se v animovaných filmech již tolik neobjevují. Velkým plusem je tu také humor, který se skvěle střídá s temnějšími scénami. Nedivím se, že se filmu dostalo takového ohlasu, panu Knightovi pak přeji úspěšnou budoucnost. Zasloužených 85%

Labyrint: Vražedná léčba (2018)

Série Labyrint patří k těm povedenějším "teen" příběhům, které jsem nikdy neměl moc v lásce, ale sem tam jsem si na ně stejně našel čas. Oproti třeba takovému Stmívání nebo Hunger Games je kvalita opravdu někde jinde, ale pořád to nesahá ani po kotníky třeba takovému Potterovi. Závěrečný díl nabízí několik dobrých momentů, ale i tak je celková zápletka velmi předvídatelná a kvůli své délce začne snímek ke konci nudit. PS: Opravdu museli vracet na scénu pana "ošklivý ksicht s hnusným obočím?" 60%

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Na snímek jsem se koukl spíše tak ze zvědavosti, jelikož vydělal fakt velkou sumu peněz. Původně jsem se mu kvůli Johnsonovi a Hartovi, které nemám v lásce, vyhýbal, ale nečekal jsem, že se film tak povede. Co se týče výkonu, tak musím opravdu pochválit Jacka Blacka, který zblbnutou puberťačku zahrál vážně bravurně. Dokonce ani Johnson už mi nebyl tak nesympatický jako obvykle a některým fórkům jsem se i zasmál, což se mi u moderních komedií tolik nestává. Možná bych filmu vytkl trošku stupidní úmrtí některých postav, tedy až na buchty, ty byly perfektní. Kladně jinak hodnotím hudbu nebo zpracování záporáka, který byl správně nechutný i šíleným a to na scéně moc nepobyl. Když se na film podívám ze všech stran, je můj názor na něj vesměs pozitivní, a proto mu můžu s klidným svědomím dát 80%

Den nezávislosti (1996)

Tak jsem se konečně zase rozhodl, že zhlédnu nějakou tu klasiku, ke které jsem se za těch dvacet let, co jsem na světě, nedostal. Den nezávilosti je opravdu tradičním devadesátkovým filmem, který se nebojí používat jedno klišé za druhým. Snímek by se dal i o pár desítek minut zkrátit, dějových linek je tam možná až příliš, ale to by tam zase nebyl představen patriotismus ze všech stran. Pullman, Goldblum i Smith jsou zde ve své vrcholné formě, zbytek herců jim pak skvěle sekunduje. Do záporů bych možná přidal nezajímavé nepřátele, ale to by nebyl starý film, kdyby měli padouši nějaký motiv nebo pořádnou roli. Za i dnes fungující efekty a pohodovou atmosféru dávám filmu 80%

Pacific Rim: Povstání (2018)

První Pacific Rim měl díky svému jedinečnému stylu jisté kouzlo. Dvojka je bohužel již klasicky blockbusterová a zápletka není vůbec zajímavá. Co musím pochválit je John Boyega, který svou postavu zahrál opravdu bravurně, ostatní herci jsou na tom však daleko hůře. Návrat původních hrdinů mne velmi potěšil, ale zvrat s jednou z nich tvůrcům moc nevyšel. Zvrat tvůrci zaprvé nijak moc nepropracovali a kromě toho to působilo trapně. Na odreagování je film super, ale oproti prvnímu dílu se jedná o slabý odvar, který univerzum nikam neposouvá, spíše naopak. 65%

Tomb Raider (2018)

Tomb Raider rozhodně patří k těm lepším herním adaptacím, ale na čtyři hvězdičky to rozhodně není. Film si samozřejmě bere inspiraci z nového rebootu, ale až na pár scén a zasazení sledujeme něco úplně jiného. To samozřejmě není špatně, ale když už z něčeho čerpám, tak buď se to pokusím udělat co nejvěrněji nebo naopak vytvořím zcela nové dobrodružství. Co mě na filmu zklamalo jsou akční scény. Když film srovnám s bratříčkem Indym, tak tam se divák o svého hrdinu aspoň chvílemi strachuje, jelikož je vše přirozenější. Když to srovnám s herními filmy za posledních pár let, tak je snímek rozhodně lepší než Warcraft, Hitman nebo Angry Birds, ale zase zaostává za Assassins Creed nebo Ratchetem a Clankem. Snad Sleeping Dogs s Donnie Yenem dopadne lépe. 70%