Trestanec (2017)

Mamánčin hezounek, co miluje svojí rodinu se během pobytu ve vězení stane nejdrsnějším a nejkrutějším kápem všech dob? Ani vteřinu jsem tomu nevěřil, ne a ne.

1890 (2017) (seriál)

Tak jsem jednou zkusil po zajímavost přepnout z veřejnoprávní TV na tu komerční, ale raději zůstanu tam, kde jsem. mj. , současně vysílaná Vzteklina je dost dobrá (teda zatím). Tady se asi tvůrci inspirovali u Adély, co ještě nevečeřela, ale zároveň chtěli natočit něco dramatického. A to nemohlo fungovat. Možná se to ještě zvedne, ale nějak tomu nevěřím.

Podivné zahrady (2003)

Když člověk vydrží první půl hodinu, kdy je to takové bláznivo-komediálně laděné, tak dostane za odměnu krásný a dojemný film s několika velmi silnými momenty (klaun u jámy, rozhovor s vdovou, rozhovor se synem...).

Golet v údolí (1995)

Poetiku Olbrachtovy knihy se bohužel tvůrcům navodit nepodařilo. A jestli si mysleli, že chybějící poetiku doženou tím že Mahu a Mahru ukážou kozy (oboje se mi líbí :-), tak se jim to nepovedlo. Jirka Hartl super herec.

Agnetha - ABBA a co bylo pak (2013) (TV film)

Neřekl bych, že Agnetha byla kontroverzní, jak se píše výše. Ale zajímavý život měla. A protože jsem v mládí na ABBĚ ujížděl, a dodneška mi některé písničky přijdou geniální, tak jsem si tenhle dokument užil.

Boj sněžného pluhu s mafií (2014)

Mělo to všechny atributy severského filmu - bylo to dostatečně syrové, smrtě byly dostatečně morbidní, krajina byla podmanivě krásná, herci byli seversky chladní a nemluvní, atd., atd. Akorát to bylo delší než muselo a tak to mělo dost hluchých míst a tak jsem to jen tak odkoukal z gauče bez větších emocí.

Černé zrcadlo - Série 2 (2013) (série)

Přijdu hned - skvělý nápad, ze začátku mi to přišlo hrozně dojemné, jak tam běhala s tím mobilem po skálách a myslel jsme si, že dám 5. Po doručení balíčku, se to trochu zaseklo, ale i tak nadstandardní podívaná. Lovná zvěř - dost dobrý, Medvídek Waldo - nejslabší a nebavilo.

Marie Terezie - Série 1 (2017) (série)

Jsem rád, že něco takového vzniklo. Film vychází z historie, přesto to není nějaká nudná učebnice dějepisu. Donutí člověka podívat se do Wikipedie, jak to vlastně bylo a dovědět se něco o téhle panovnici. Koprodukční obsazení pomohlo odpočinout si trochu od Táni V. a Anny G., které jsou jinak skoro v každém českém filmu. Taky peníze jsou tam vidět. Nicméně se nemůžu zbavit dojmu, že to bylo dost schematické (například návštěva M.T. v nějaké chudobné vesnici, kde ani nepohřbívali mrtvé, jak byli chudobní a nešťastní) a s postupem času to dost ztrácelo dech. Obsazení V. Kotka mi vůbec nesedlo - nevěřil jsem mu ani jeho vlídnost ani jeho donchuánství, vlastně nic.