Román pro ženy (2004)

**, reálně tak 50% pouze a jen za výborné herecké výkony Vašuta/Stašové a zbytku. Jedinná kdo to kazil byla představitelka hl. role. Ta se umí do kamery jen hezky tvářit. Bez těch výkonů by to ale bylo tak za 0-jednu *, stupidní příběh pro těsne popubertální(dle OP dospělé) slečny jak z Rytmu života....

Nenapravitelní (1980)

Značné zklamání, strašně špatný film, kde se člověk většinou ani nezasměje, jen vrtí nevěřícně hlavou a říka si "tohle je fakt francouzská komedie ze zlaté doby francouzské kinematografie?". Nejhorší francouzská komedie co jsem kdy viděl. Nemastná, neslaná, zoufale nevtipná a hlavně do absurdna neskutečně šroubované scény(maturita), přehrávání herců(ale co asi při daném scénáři hercům zbývalo). Zidi, Zidi, tys přece uměl točit dobré věci. Dvě hvězdičky za nápad s efektivním učitelem(jedinná opravdu vtipná věc ve filmu) a vyhnutí se fékalismu/šu**lismu z amerických komedií na podobné téma.

Tango (1993)

Výborní herci/komici(Thierry Lhermitte/Philippe Noiret, kteří si spolu už střihli výbornou trilogii o Prohnilích), končící doba dozvuku zlatých 80. let francouzské kinematografie, zajímavý námět skýtající řadu možností pro nekončící srandu a.... šílené zklamání. Až na hodně řídké pousmání neskutečně nevtipná a naštěstí jen 88 minut trvající nuda.

Stážista (2015)

Feministická srajda non plus ultra! Když jsem to "na půl oka" sledoval poprvé přišlo mi to jako pecka za ****. Po druhém pořádném shlédnutí a zamyšlení se nad dějem: Dobře vizuálně a scenáristicky zaobalená feministická srágora. Škoda. Do první poloviny super film na 4-5 hvězdiček, no v druhé půlce se to prudce zvrhne na feministickou kravinu(byť výborně natočenou!), protože:  1) Řeči v hotelovém pokoji by chlap NIKDY NEŘEKL, tohle vypadalo jak když si scenáristka/režisérka vysnila scénu se svou nejlepší kámoškou u vína, ale přitom je tu hlavní osobou chlap? Ajaj. Vždy, když si ženská píšící mužskou roli myslí že chlap je "jen jinak vypadající žena", dopadá to přesně takhle :/  Onehda jsme si na školení asertivity přehrávali kousek z jakési knihy "doktorky psychologie" a další "znalkyně mužů" a omlouvání kámoše kámoši že přišel pozdě ve stylu "božínku tak já už to příště opravdu, opravdičku neudělám..." nás tam tehda všechny rozsekalo. Zřejmě se tyhle ženské, které muže viděly tak maximálně z rychlíku, nerodí ale přirozeně vyskytují :/ 2)Podobně "zvláštní" je zde divné "ženské chování manžela hrdinky" a najednou o 180 stupňů otočená feministická kritika/pochvala. Dříve manžel dělal kariéru a rodinu oddřela chudák manželka, aniž by sobecký manžel bral ohled na její sny, potřeby... Což bylo vnímáno negativně a kritizováno(občas po právu). Když se pak zoufalá manželka "utrhla" tak to bylo chápáno jako dobře mu tak, má na to po tom všem právo. No a tady je to úplně otočené: Šablonovitě jako ustaraná manželka se tu najednou chová chlap, jako bezohledná kariéristka která kašle na rodinu se tu chová naše hlavní ženská hrdinka - a ejhle najednou je její chování naprosto v pořádku a  mizernej je tu najednou ten utahanej chlap ods**vající péči o rodinu a rezignující na svůj život na své sny/kariéru, zkráceně haisl... Hmm. Nancy má asi obrovský problém, možná by si měla ujastnit u psychiatra zdali se cítí být ženou, nebo mužem. Protože nám celý film přeskakuje z jednoho na druhé a zpět.  Pokud první polovinu scénáře psal někdo jiný(jako že to tak opravdu ale opravdu vypadá), tak beru zpět :) . Sakra, do čeho ses to Roberte namočil? Ve výsledku tak na dvě hvězdičky za tu výbornou 1. polovinu, ale vzhledem k tomu přepálenému hodnocení zde snižuju na jednu - ať to víc odpovídá celkové kvalitě tohoto veledíla.

Zloději (1991)

Jak tu kdosi vtipně poznamenal: hybrid. Hybrid kde nefunguje nic. Romantická linka - nefunguje, krimi - nefunguje, komedie - kde? Triky? Průšvih. Děj zmatený a totálně nelogický. Jindy výborný Yun-Fat se tu celou dobu jen pitvoří a nablble usmívá. Děs, tak za 1,5 *,  vzhledem k neodpovídajicimu vysokému hodnocení příklon směrem k jedné *. Čekal jsem starou dobrou ujetou krimi komedii plnou kaskadérskych vylomenin ala Bláznivé mise/hongkongské krimikomedie 90. let a dopadlo to takhle.

Predestination (2014)

Furt na jedno brdo ála Tenet (2020). Drogy, jejichž výsledkem je zmatenost, která při zapojení mozkové kůry dostane trhliny a absolutně nedává smysl - což je pro některé jedince automatickým znakem geniality. Jak jinak.  Jedna * za dobré zfilmování, a fakt že oproti Tenetu to aspoň není totálně zmatlané a zmatené už od pohledu bez přemýšlení.  Ikdyž jsem původně dal odpad.

Atlas mraků (2012)

100x omilane pseudofilozoficke blaboly ktere uz jsme videli ve sto a vice filmech. 100x recyklovane. Hezky moderne natocene, proto to neni na odpad, to by bylo - v porovnani s jinyma hovadinama - nefer. Ale monstr kravina to proste je. Dobry komentar: Verbal.

Elektrické sny (1984)

Neodpad jen kvuli Virginii ktere to opravdu slusi a 80' atmosfere. To je ale taky to jedine; a zaroven zoufale malo na to aby to prebilo hloupy az misty vylozene naivni scenar - spis slepenice ruznych vice ci mene navazujiccich scenek. Tezko rict, jestli Virginie a Lenny tak blbe hrali protoze jim to moc nejde, nebo - a to asi spis - neuveritelne blbeho scenare kde se to proste lepe zahrat neda ikdyby se jeden rozkrajel. Mam vylozene rad 80tkovou atmosferu, ale tady ani to nepomohlo. Protoze to opravdu je neuveritelne blbe. Skoda. P.S. Zajimalo by mne, jak by na me pusobily pocitacove efekty a grafika koukat na to v dobe vzniku, asi bych si rekl "pecka". Ach jak ten vyvoj leti... :-)

Lovci pokladů (2004)

Tak jemně nevtíravou propagaci a výuku dějin USA pro všechny bychom měli. Jo a navrch pár maskovacích a akčních efektů. Za ty ta jedna *. Jinak je to rychle odpsýpající jednohubka a srágora 1. řádu. Ani nevím proč jsem si vzpomněl na "Slibuji dnes přede všemi, jako jiskra jasná, chci žít pro svou krásnou zemi, aby byla šťastná...." :) Dobrý, byť trochu drsný, komentář: Alexis.

Dejte mi pokoj! (2014)

Tak si to shrnme Mate synka ktereho nesnasite a parazita ktery nemakal, nemaka a navic vam drze do baraku nataha mraky pristehovalcu buhviodkud. Zjistite ze ve skutecnosti neni vas protoze vase milovana se spustila, vedela ze neni vas ale svedomi ji dohnalo az ted po 30 letech. Co udelate? Vubec nic.... Do bytu se vam cpe otravny soused se svou pocetnou skvadrou, soused ktereho neznate, hrabe se vam ve vasich vecech jako by byly jeho. Co udelate? Vubec nic.... Clovek by to chtel vnimat jako komedii ale opravdu to hodne plave na nesmyslnem jednani. Clavier uz taky notne zpomalil od svych nejlepsich let. Francouzska komedie + takovy super namet na pecku typu Blbec na veceri a ono z toho vyleze tohle... Ach jo. OBROVSKE ZKLAMANI. Odpad nedavam jen kvuli Clavierovi, ktereho mam rad, ale musel jsem se tedy hodne drzet...