Hanna (2011)

Zfilmovaný komiks, který neexistuje. Jason Statham by mohl závidět, neboť právě takhle mají vypadat akční filmy, když už se jednou rozhodnou být akční.

Neobyčejný obyčejný život José Gonzáleze (2010)

Snímek ladně klouže po povrchu životních příběhů švédského písničkáře, jehož nejznámější píseň Heartbeats je ve skutečnosti „pouhý“ cover. Tvůrci představují Gonzáleze jako obyčejného nekonfliktního člověka, častokrát zamýšlejícího se nad mikro a makro univerzem, a naprosto nenásilným způsobem odhalují jeho umění tvorby – záběry ze studia a koncertních vystoupení tvoří zlatý hřeb celého filmu. Melancholická a místy i jemným humorem opředená dokumentární báseň má jedinou chybu: nejde tomu všemu příliš moc do hloubky.

Nataša (2010) odpad!

Tajem jako hrom – fakt Strelets neumí tak dobře anglicky, nebo si jen není jistá svou kvalitou? (Reakce na její útěk z pódia po konstruktivní otázce jednoho z diváků.)

Britský průvodce uměním předvádět se (2011)

Údajně se i David Bowie za svých raných let snažil protlačit na akci AMW! (bez úspěchu) A já jsem v kině seděl v řadě před jejím organizátorem. Wow! Kdo si na mě šáhne? BTW, Logan je příjemný chlapík a srdcař, který svět vnímá optikou moderního jógína; jinými slovy mu nejde o peníze, což je sice klišé jako hrom, jenže zde si právě kvůli tomu Logana a vůbec celý dokument dost oblíbíte. A jestli ne, po smrti vás jistě potká peklo.

Laurentie (2011)

„Být čaroděj, nechám se zmizet.“ Nehodnotitelná prasečina, která šokuje zejména postavou introvertního mládence, jemuž nedostižně ujel vlak života. (Za sprej v prdeli každopádně palec nahoru.)

Požáry (2010)

Film v závěru graduje jako málo který jiný film, ovšem to je asi tak všechno, co se o něm dá říct dobrého. Problémem je příběh, který je po téměř všech stránkách umělou fikcí. Nebýt imaginária dr. Villeneuva, resp. bohaté představivosti autora divadelní hry, kterou Denis zpracoval, byla by snímku částečně odpuštěna zmatená výprava a ubohé vycucávání divákovy empatie, za což ode mě dostává jeden velký palec dolů.

Odnikud někam (2010)

Život umělce je na hovno. Ať žije rodina?

Norské dřevo (2010)

Průměrně natočená romantika se skvělými herci a velmi dobrou hudbou.