Game Page (1998) (pořad)

Dneska je to slabé, ale pamatuju si, jak jsem se na to kdysi, když pořad začínal, každý měsíc těšil. Tehdy to taky mělo něco přes 40 minut, což je s tou dnešní verzí neporovnatelné. A navíc je taky pravda, že dnes v době internetu je takový pořad víceméně zbytečný.

Planety (1999) (seriál)

Vynikající soubor dokumentů rozebírající naši sluneční soustavu ze všech možných úhlů.

Blade Runner (1982)

Žádná unylost, jak zde někteří píší, se nekoná (alespoň co můžu posoudit z Final cut verze)! Jedinečnou atmosférou napěchované sci-fi; vyjímečně vypadající vizuální zpracování ve stylu futuretra, hudba jak ze starých PC adventur a hlavně divácky přitažlivá myšlenka vyjadřující, že umělé vytváření lidských bytostí (resp. robotů s lidskými vlastnostmi) se může pořádně vymknout našim původním plánům. Ano, tohle už jsme sice mohli vidět u spousty jiných filmů, ale právě Blade Runner je v tomto ohledu jednoznačně nejlepším počinem. Nádhera, co uteče jako voda, že si pak stopáž necelých dvou hodin vůbec nepřipustíte.

Six Figures Getting Sick (1966) (studentský film)

Asi těm šesti ze mě bylo tak špatně, že vždycky, jak mě viděli, tak museli řigat. Mě z nich bylo taky špatně. Dělali jsme si navzájem špatně. Oni si mezi sebou také dělali špatně. Celé čtyři minuty pořád dokola nám bylo furt špatně.

V řetězech (2006)

Rezavý řetěz blondýnu kolem pasu nesvědí, navíc chce neustále šoustat, je ji jedno s kým. Hodně hloupé, ale první dvě třetiny filmu jsou i přesto docela zábavné a originální. Bohužel, finále je nudné a vyznívá přesně tak, jak jsem si (díky nalazení mě samotného na určitou notu z prvních dvou třetin) nepředstavoval. Dávám dvě a půl hvězdy. A možná, že kdybych měl rád blues, tak bych dal tři, jenže já nemám.

Nahý oběd (1991) odpad!

I kdyby to mělo nějaký obsah, tak si budu myslet, že po té Burroughsově předloze šáhl zvrhlík Cronenberg jen proto, aby v sobě ukojil lásku pro hmyz. Ten chlap je odpornej, jemu se určitě zdají sny, jak souloží s přerostlou mouchou. Fuj-film!

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Pro mě to nemělo vůbec žádnou atmosféru. Akční začátek se rychle překlene v nečekaně zoufalou nudu o "kopečkovitých vizích", kterou jsem musel (s nadějí, že se pak dočkám dobrého vyvrcholení) trpět déle než jednu hodinu!!! S tím autoři vážně šlápli vedle. Samotný závěr filmu se mně ale také vůbec nelíbil. Jestli někoho uspávala Vesmírná odysea, tak mě teda uspávalo tohle...

Tábor tygrů (2000)

Silně podhodnocený film. Přestože na něm není jediná scéna z opravdového bojiště, je to jeden z nejlepších válečných filmů, co jsem kdy viděl.

Kafe a cigára (2003)

Úchvatně vypadající skládanka, která mě svým stylovým zpracováním skoro nutí dát si ty dvě věci taky - byť cigarety a kávu nemám rád. To je taky to první, co mi při vzpomínce na film vyplyne na mysl. Průměrné povídky střídají ty lepší a občas se do toho nachomýtne jedna skvělá. Díky krátké stopáži je to ale i přes některé mouchy příjemné pokoukáníčko.