Po přečtení spalte (2008)

Už jenom kvůli Pittovi (nebo spíš hlavně kvůli němu) stojí za to tuhle úžasně vtipnou komedii vidět.

Moucha (1986)

Cronenberg se vyžívá v nechutnostech a tím proslovem o hmyzí politice mě jednoznačně utvrdil v tom, že nad hmyzem přemýšlí tak trochu jinak, než duševně zdravý člověk. A vůbec, jak na takový pojem - hmyzí politka - vůbec mohl přijít?

Stalker (1979)

Nic duchaplnějšího, naléhavějšího a zároveň křehčího jsem na poli filmového umění neviděl. Dílo, které změnilo můj pohled na svět.

Modrý samet (1986)

Blue velvet She wore blue velvet, bluer than velvet was the night, softer than satin was the light, from the stars. Je to film na rozjezd pro někoho, kdo Lynche ještě nezná. David má zvrhlejší filmy, má nepochopitelnější filmy, má i jeden pozitivněji vyznívající, má filmy kratší i delší. Tohle je něco mezi němi všemi.

Vetřelec ³ (1992)

Škoda, že si Fincher musí špinit jméno s něčím takovým. A taky škoda, že Vetřelec dostal tak nedopečené pokračování. Je jasné, že film dopadl úplně jinak, než byl zamýšlen (sám režisér odstoupil před koncem). Víceméně nudná a bezatmosferická záležitost s trapnýma akčníma scénama (alespoň s českým dabingem, kde každý po útoku Vetřelce řval i dlouho po tom, co už se rozkládal v jeho břiše) a na dnešní dobu s lacinými speciálními efekty. O nějaké psychologii postav navíc nemůže být vůbec řeč.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Akcí nabitá záležitost, která poskvrnila jméno Indiana Jones. Ve více než polovině případů nezábavný a trapný film, který mi při sledování spíš připadal jako "bondovka" a ne "joneskovka".

Donnie Darko (2001)

Po první a zatím jediné projekci 113ti minutové verze dávám 4 hvězdičky za hodně fikaně natočený příběh o lásce (k holce, jenž pro něj znamenala "celý svět"), zabalený navíc do mého oblíbeného mysteriózna (Davida Lynche připomínající opravdu jen jemně). Pátou hvězdu dávám za naprosto unikátní soundtrack, který je společně s OST k Dannyho parťákům, Pulp Fictionu a Vesmírné odysee jedním z nejkvalitnějších, jaký jsem kdy slyšel.

Kája a Zabi (2007) (TV film) odpad!

Jandourek, probuď se z té diskotéky!

Vymítač ďábla (1973)

Asi jediný uvěřitelný horor o ďáblu. Pohlcující zážitek, který není hloupý, zaujme přesvědčivými efekty a taky zajímavým střihem.