Cvokař od vedle (2021) (seriál)

Apple mě překvapuje čím dál tím víc. Nebojím se říct, že ze všech streamovacích služeb má Apple zatím ten nejkvalitnější obsah. Dokazuje to i tímhle seriálem. Hodnotím sice průměrem, ale věřím, že je to typ seriálu, který si své fanoušky dokáže najít. Je to podle skutečné události a Paul Rudd s Willem Ferrellem jsou naprosto dokonalí. Člověk si až říká, jak někdo mohl být tak hloupý, aby tomu člověku věřil. Místy mi trochu vadilo to zpracování, přišlo mi to někdy zbytečně zdlouhavé.

Top Gun: Maverick (2022)

Top Gun: Maverick je nostalgie, která fanoušky původního snímku vezme zpátky do 80. let. Přesto ale tvůrci dokázali až nemožné – drželi se starého a přitom vytvořili něco nového, co dokonale funguje. Příběh jako takový je horská dráha emocí, která vás nikdy nenechá v klidu. Jednou jste napjatí z akční letecké scény, pak dojatí, smutní, překvapení nebo šťastní. Je to opravdový koktejl emocí, který na mě opravdu zafungoval. Má to pár nelogických momentů, ale je to hollywoodský film, takže od toho nemůžeme čekat zázraky. Nicméně i navzdory tomu převažují ty pozitivnější a povedenější chvíle. Kromě dokonale vyváženého vyprávění, úžasného vizuálního zpracování a pulzujícího soundtracku má Maverick jednu další důležitou věc. Přináší zážitek. Takže neudělejte tu stejnou chybu, co bych udělala já. Nečekejte, až se to objeví na streamovací službě. Zvedněte se a jděte si koupit lístek do kina, protože tomuhle já říkám filmový zážitek, tohle je prostě pravý blockbuster.

Top Gun (1986)

Na film jsem se podívala, protože jsem se druhý den chystala na pokračování do kina. Čekala jsem film nabušený akcí a létáním. Jsem překvapená, jaká romanťárna Top Gun je. Osmdesát procent filmu je to slaďák jako blázen. Zbylých dvacet je věnováno akci a dramatu, která je lehce v polovině a pak na samotném konci filmu. Takže jsem byla nakonec trochu zklamaná. Soundtrack ale boží.

Julie a Julia (2009)

První film, na který jsem byla v kině, ve kterém hraje Meryl Streep. Byla jsem z toho nadšená, film se mi vážně moc líbil. Od té doby jsem ho viděla několikrát. Tentokrát jsem se na to podívala s velkým časovým odstupem a hodnocení jsem snížila. Je to příjemný film, který ničím neurazí, ale ani ničím nenadchne. Pokud nechce nic náročného a chcete se dívat na lákavé jídlo, francouzskou atmosféru a něco se dozvědět o jedné z nejznámnějších amerických kuchařek, tak film doporučuji. Herecky perfektní.

Malý Sheldon - Série 5 (2021) (série)

Připadalo mi, že tahle série byla až mo natahovaná. Začalo to šlpat až v posledních asi deseti dílech, které byly vážně dobré a zabávné. V předchozích epizodách se nic moc nedělo a přišlo mi to až zbytečně natahované. ž je z toho cítit, že se blíží k tomu velkému zlomu, ale nechtějí to uspěchat, protože peníze jsou peníze.

365 dní: Ten den (2022) odpad!

První film byl alespoň nějak zajímavý, hlavně dobře zpracovaný, co se erotických scén týká, tohle je strašný. Ať už jako příběh nebo zpracování erotických scén. Většinou mi to přišlo, že se divám na opravdu dlouhý erotický hudební vidoeklip. Všechno, co bylo na jedničce jakž takž koukatelný tady úplně zazdili a za mě to bylo naprosto zbytečných 110 minut, které jsem tomu věnovala.

Dark - Season 2 (2019) (série)

Druhá série pořád srovnatelná s tou první, trochu se nám to zase více zkomplikovalo a přibili nám nové různé teorie. Líbí se mi, že si druhá série udržela to napětí jako ta první, nechtěla jsem se přestat koukat, protože mě zajímalo, co se bude dít.

Dark - Season 1 (2017) (série)

Zatím naprosto boží. Chytlo mě to hned od začátku. Je pravda, že to můře být trochu zmatečné kvůli vysokému počtu postav (i teď ve druhé sérii se trochu ztrácíme), ale jinak super námět, který je skvěle zpracovaný. Miluju seriály, které v divákovi nutí vymýšlet si různé teorie a nakonec je to úplně jinak.

Grace a Frankie - Série 7 (2021) (série)

A tímto končí jedna velká éra, kterou jsem sledovala od samotného začátku jen díky herecké dvojici Lily Tomlin a Jane Fondě. První série je ikonická, bohužel série od série ta kvalita pomalu začala klesat a asi poslední tři už mě tolik nebavily. Přišlo mi to zbytečně natahované a abych byla úplně, úplně upřímná, tak se mi vůbec nelíbil závěrečný díl.

Časové pásmo bylo změněno