Proč? 13x proto - Série 4 (2020) (série)

Opakuji se a budu se opakovat. Seriál měl skončit první sérií. První série se týkala vážného tématu, který je bohužel přítomný v tomto světě až moc často, hodně lidí to zasáhla a mrzí mě, že tvůrci chtěli těžit na úspěchu první série a natočili další tři, jen proto, že věděli jaký úspěch serial má. Jenže kvalitně to šlo postupně dolů až jsme se dostali sem. Za mě velké zklamání, které vůbec nemuselo být natočeno. Štve mě, že z Claye udělali psychouše, chápu, že takový nápor a tajemství by skoro nikdo nezvládl unést, ale že by z něj udělali až takového magora? To se mi prostě nelíbí. A najednou jako zázrakem u 8.dílu je v pohodě, vždyť stačil jen týden na oklepání a fajn. Tohle prostě nefungovalo. Smrt Justina byla naprosto zbytečná, I když musím říctm že to byl nejsilnější díl co se týká emocí. Čtvrtá série obrovské zklamání a nuda.

Panství Downton - Série 1 (2010) (série)

Vzpomínám si, jaké pocity jsem měla, když jsem první série viděla poprvé. Byla jsem úplně vtažená do té doby, do životů Crawleyových a jejich služebnictva. Jsem ráda, že film mě navnadil k tomu, abych se k seriálu opět vrátila. Přesvědčila jsem dokonce i svého přítele, aby se na to koukal se mnou. Nejdřív říkal, že se mu to určitě nebude líbit a teď? Nemůže na to přestat koukat a prosí o puštění dalšího dílu. A já se mu nedivím, je to skvěle napsaný a natočený seriál, který přibližuje tehdejší dobu v Anglii.

Plán hry (2007)

Film jsem už párkrát viděla v televizi, ale vždy jsem viděla jen část. Moji rodiče přesně tyhle typy filmů zbožňuji, protože už toho nemusí přemýšlet, není to vyloženě složitý příběh, trochu to hraje i na city a prostě se u toho dá dělat cokoliv. Já to na druhou stranu moc nemusím, neříkám, že občas to není na škodu si něco takového pustit, ale musí to mít alespoň pořádný příběh, tohle je průhledný jak potravinová fólie, vůbec žádné napětí a strašně nudný. Nezachraňuje to ani Dwayne, celkově je to takový průhledný film, nemastný, neslaný. Nic pořádného nenabídne. Prostě podprůměr.

Ničitelka (2018)

Nicole jako jediná celý film táhne sama. Byť je její postava silně nesympatická od pohledu, věřím, že to tak mělo působit a že to byl záměr. Postupem filmem totiž její postava získává na lidskosti a divákovi je jí alespoň na konci trochu líto. Makeup Nicole byl tedy dokonalý, vždy jsem jí vídala pouze v rolích, kdy byla krásná nebo obstojná, ale takhle ošklivou jsem jí snad ještě v žádném filmu neviděla. Bohužel příběhově je to hodně slabé a dost se to táhne, až je to nudné. Jedinou akční scénou, která za to stojí je přestřelka v bance, škoda, že Nicole nedali více akce, věřím, že by to zvládla a mohlo to být zajímavější. Musím ale říct, že konec mě překvapil a vůbec jsem ho nečekala.

Dolores Claiborneová (1995)

Skvěle napsaný, vymyšlený a natočený film. Nejdříve jsem si říkala, že mě to asi nebude bavit, ale nakonec mě to hodně mile překvapilo. To nejlepší na celém filmu jsou herecké výkony. Kathy Bates je dokonalá, Jennifer Jason Leigh úžasně divná, Christopher Plummer skvělý hajzlík na facku a David Strathaim tomu jsem věřila všechno. Herecké obsazení tomu dává laťku hodně vysoko. Atmosféra filmu je ale taky velké pozitivum. Příběh samotný je super, líbí se mi to retrospektivní prolínání s přítomností, hodně to pak vysvětluje chování postav. Vážně jsem moc mile překvapená a věřím, že film nevidím naposledy.

Panství Downton (2019)

Byl to krásný návrat do mé oblíbené rodiny, díky níž jsem se zamilovala do originálního znění. Navíc díky seriálu jsem si zdokonalila anglický přízvuk. Milovala jsem ten seriál a plánuji se na něj v budoucnu opět znovu podívat. Musím říct, že film je milý a rozhodně není určený pro diváka, který nikdy seriál neviděl. Film totiž nemá dostatečně zajímavou zápletku, neděje se tam nic napínavého, nic, co by diváka překvapilo. Opravdu si myslím, že to bylo natočené hlavně jako hezké připomenutí a návrat k seriálu, což u mě zafungovalo skvěle a moc ráda jsem viděla všechny postavy znovu zase pohromadě.

Yeh Ballet (2020)

Film jsem si na Netflixu vybrala kvůli tématu. Mám moc ráda taneční filmy, ještě navíc, když jsou motivační. To je pro mojí citlivou dušičku naprostá lahůdka. Je to milý film, který má ukázat, že i obyčejné dítě z chudé rodiny má možnost splnit si svůj sen a dělat něco jiného. Je to námět, který byl a bude natáčen nespočetněkrát, protože to prostě diváky baví a třeba i motivuje. Všechny postavy jsou super, hned si je každý zamiluje, dokonce i Juliana Sandse, u něhož je emocionální rozvoj asi nejviditelnější. Má to ale i svá hluchá místa, kdy to spíše nudí a dalo by se to o něco zkrátit.

Isi a Ossi (2020)

Na to, že se jedná o německý film, tak klobouk dolů, protože je to opravdu povedené. Jsem ráda, že díky Netflixu narazím i na jiné než UK, USA či České filmy, ale kouknu se i na Evropskou tvorbu, která mě zaujme trailerem či příběhem a mám možnost se na to kouknout. Jindy bych se filmu třeba vyhla obloukem, nebo na něj vůbec nenarazila. Příběh je něco, co už jsme párkrát viděli v amerických komediích, je to ale hezky zpracované a hlavně vtipné. Opravdu jsem se srdečně zasmála několikrát během filmu, což považuji za velké plus. Hlavní aktéři jsou sympatičtí a chemie mezi nimi byla viditelná, věřila jsem jim vše. Opravdu povedená romantická komedie, ke které se ráda i vrátím.

Criminal: Španělsko (2019) (seriál)

Španělsko je o dost níže ne UK, které bylo zajímavé jak příběhově tak herecky. Nejlepší díl za mě je s Carmen a to si myslím, že po emotivní stránce je to nejlepší díl jak z UK tak Španělska. Opravdu skvěle zahrané herečkou, co ztvárnila Carmen, věřila jsem jí vše. Pak docela zajímavý díl byl s Isabel, líbila se mi jako postava, byla arogantní a zmagořelá do svého psa. Nejnudnější dílů Carmelo, totální nuda plan keců, které nebavily.

The Fundamentals of Caring (2016)

Čekala jsem utahané drama se špetkou černého humoru, ale nakonec mě to mile překvapilo. Humoru je tam až až, ale vážně to pobaví. Scény, kdy si navzájem dělají naschvály, ať už předstírání dušení nebo zápomenutí léků v hotelu mě vážně bavili. Nejdříve jsem si říkala, že ej to v haji, co se teď stane a pak se ukázalo, že to byl blbý prank a opravdu mě to pobavilo. Paul Rudd je navíc velký sympaťák a celý film dokáže táhnout jen on sám s pomocí Craiga. Selena Gomez je tam jako třešnička na dortu, její bad ass postava má super hlášky a skvěle se tam hodí. Porod dítěte byl na mě ale asi už moc přeplácaný.

Časové pásmo bylo změněno