Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Proč se vracet k Indymu, když Království křišťálové lebky bylo vcelku povedené, akční a rodinné drama, které Indianovi dalo syna a návrat ke skvělé Marion? Zašla jsem si na to do kina, ale jsem hodně zklamaná z výsledku. Bylo na tom hodně cítit, že to netošil Spielberg, i když se Mangold fakt snažil, tak to prostě Spielberg není. Některé scény tam byly nadbytečné nebo zbytečně zdlouhavé, že až nudili. Antonio Banderas totálně zbytečný, nechápu, proč tam vůbec byl. A celý ten příběh /POZOR SPOILER/ s návraret do minulosti pomocí rádoby stroje času byl už prostě na mě trochu moc. Na tohle už se znovu nepodívám, ale pokud vznikne nějaký spin-off s Phoebe, tak mu možná šanci dám, ale fakt doufám, že Indianu už nechají odpočívat.

Yes Day (2021)

Na to, že se jedná o původní Netflix film, tak je to vcelku příjemná a vtipní rodinná komedie, kterou jsem si užila. Bavilo mě to, zasmála jsem se, herecky je to fajn. Vyloženě tam nejsou žádné trapné scénky nebo vtipy. Navíc bych mu dala nálepku jako opravdový rodinný film, který si užijou nejen rodiče, ale i ti nejmenší.

Otec Stu (2022)

Tohle byla jedna velká nuda. Chápu, že to má zajímavý příběh, ale zase nemusíme točit filmy, o každém, kdo jde kolem, že ne? Je tu hodně cítit, že Hollywood už nemá odkud brát, tak se chytá všemožných příběhů, které by diváky mohli chytnou za srdce, ale tohle je natočený tak ploše, že to nemá žádnou emocionální hloubku, nic. A Mark Wahlberg není tak dobrý herec, aby to dokázal utáhnout.

Muž jménem Otto (2022)

Podle traileru jsem očekávala úplně něco jiného, proto mě nakonec překvapilo, jak depresivní ten film je. Tom Hanks je skvělý herec a film si krade pro sebe. Bylo zajímavé ho vidět v nevrlé a nepříjemné roli, když ho většinou známe jako milujícího a vždy kladného. Muž jménem Otto je vcelku příjemný, ale smutný příběh o životě. Je to zároveň docela i k zamyšlení a natočené je to hezky. Znovu to vidět ale nepotřebuju.

Simpsonovi - Série 34 (2022) (série)

Pár epizod pořád skvělých, jen je škoda, že je jich jen pár a nedrží si tu kvalitu většina série.

Sex ve městě - Série 5 (2002) (série)

Příběhově velmi slabá série, pravděpodobně způsobená krátkým počtem epizod, do kterých se snažili nacpat strašně moc, ale vůbec to nebylo k uprospěchu.

Papežův vymítač (2023)

Možná jsem od toho měla trochu větší očekávání, ale nebylo to tak strašný. Dala bych hodnocení 3,5, docela se mi to líbilo, ať příběhově, herecky nebo vizuálně. Místy mi to sice přišlo přitažené za vlasy a zbytečně teatrální, ale naštěstí toho nebylo moc. Vyloženě to nevzklouzlo do parodie, ale snažilo se to udržet drama, což oceňuji.

Resident Evil: Zánik (2007)

Trojka mi přišla jako takový zbytečný díl. Setkáváme se s několika postavami z minulého dílu, jejíchž některá rozhodnutí jsou naprosto na palici a hlavně na facku. Jako pardon, ale kdybych byla kousnutá a žila v tomhle světě s vědomím, že není lék, zastřelím se, abych ušetřila ostatním práci a neriskovala, že je nakazím. Fakt jsem si přitom ťukala na čelo, co je to za logiku. Celkově mě tenhle díl ani moc nebavil a není tam vůbec vysvětleno, co se stalo s tou malou holčičku z dvojky.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Druhý díl se mi zatím z toho, co jsem viděla líbí nejvíc. Přišel mi dostatečně akční, ale zároveň dostatečně příběhový. Je vidět, že dostali i víc peněz na budget, takže efekty už nevypadají tak uměle a počítačově (i když pořád je to místy docela cítit). Nicméně je to krásně vyvážené - akce x emoce.

Resident Evil (2002)

Dobře natočený béčkový film. Když se mě přítel zeptal, jak se mi to líbilo, hned jsem řekla, je to docela kvalitní béčko. Efekty nejsou nic moc, zásah počítače je tam cítit všude, až jsem měla pocit, že to natáčeli na začátku 90. let, ale možná neměli dostatečně velký budget. Taky mě trokšu štve, že tam každý hned rychle umře, že divák nemá tolik času si s tou postavou vytvořit nějaké citové pouto. Řekla bych, že by ta smrt pak diváka zasáhla líp. Jinak jsem z toho hodně cítila počítačovou hru, což mi nevadilo, naopak jsem měla pocit, že mám v ruce ovladač a hraju za Alice.