500 dní se Summer (2009)

Vizuálně perfektně zpracovaný romantický film, příběhově hezky udělané, ale postavy mi nějak nesedly. Hlavní role Toma, který hledá svojí spřízněnou duši a ženu, se kterou stráví zbytek života je napsaná dle mého názoru trochu nereálně, opravdu takhle přemýšlí nějaký chlap? Ženská role je naopak zase moc odtažitá, drsná a negativní, hlavně konec jejich cesty mě z její strany trochu zasáhl. Vizuálně je to ale krásně natočené, líbí se mi flashbacky mezi jednotlivými dny, taneční scéna i říkání myšlenek nahlas.

50/50 (2011)

Místy mi to přišlo zdlouhavé a nudné ale na celkovém dojmu z filmu to neubírá. Já film brala spíš jako drama než komedii a je to dobře, jelikož jsem se u toho zasmála tak akorát dvakrát. Musím říct, že výkon Josepha Gordona-Levitta byl skvělý. Naopak jeho kamarád Seth Rogen mi dost lezl na nervy, ale jde tu hlavně o příběh, který je dojemný a zajímavý.

6 Days (2017)

Již od začátku má film hodně pomalé tempo. Námět je super, do shlédnutí filmu jsem neměla ani tušení, že něco takového v UK proběhlo, navíc za dob Thatcherové, takže jsem byla hodně překvapená, že mi to uniklo a o to více jsem se těšila. Bohužel ale z toho tvůrci nevyždímali to správné. Celou dobu je to postavené spíše na komornější atmosféře a na vyjednávání mezi Strongem a teroristou, což vůbec nefunguje ani po napínavé ani po emoční stránce. Film se stává zajímavých v posledních minutách, kdy probíhá zásah, v tu dobu je to konečně akční, napínavý thriller, jaký jsem si představovala. Škoda jen té předchozí tolik promarněné stopáže.

6 underground: Tajné operace (2019)

Akce byla velice dobře natočená. Celá partička funguje správně, něco na způsob superhrdinů, akorát ze skutečného života. Snaží se zachránit svět před padouchy a při tom kolem sebe střílí hlava nehlava a to, co se stane ostatním nevinným lidem nikoho nezajímá. Ok, když to dáme stranou, tak na akční komedii je to až zbytečně dlouhé. Osobně bych úplně vyřadila první scénu v Itálii, jediné, co tam je je honička s auty, úplně zbytečně strávený čas u obrazovky, která se mohla věnovat samotnému příběhu. Nejsem si úplně jistá, že natočit pokračování je dobrý nápad, ale uvidíme.

7 životů (2017)

Původně jsem na to chtěla jít do kina, ale nějak nebyl čas, takže jsem to bohužel nestihla. Nicméně i tak se mi to velmi líbilo. Nebyla jsem si úplně jistá volbou herečky Noomi Rapace do hlavní role, ale zvládla to naprosto s přehledem a dokonce mě i mile překvapila. Bavilo mě sledovat různorodost 7 sester. Navíc to bylo napínavé, romantické a konec nečekaný, byla jsem docela překvapená a šokovaná. Glenn Close byla dobrým potěšením ve filmu, ale mohla dostat více prostoru.

80 for Brady (2023)

Úžasné spojení naprosto božích hereček, které jsem si nemohla jen tak nechat ujít. Ale příběh filmu je šíleně slabý a nudný. Místy to funguje vcelku dobře jako komedie, párkrát jsem se i zasmála, ale jinak je totálně podprůměrný film, který podle mě všechny dámy natočily, protože si chtěli užít společný čas. Žádná kvalita to není a vím, že znovu film neuvidím.

86. Annual Academy Awards (2014) (pořad)

Jedny s nejlepších Oscarů, jaké jsem zatím viděla a hlavní podíl na tom má právě moje milovaná Ellen. Miluji její humor, dokáže si ze sebe i z ostatních udělat legraci aniž by to někoho urazilo. Společná fotka na twitter byla skvělá a vážně Ellen trhla rekord. Také se mi líbilo rozdávání pizzy a vybírání peněz. Vítězové nepřekvapily, všichni byli docela očekávání, ale co mě mrzí je, že za Best Original Score dostal Oscara Gravity a ne Saving Mr. Banks to mě z celých Oscarů mrzelo nejvíc, ale jinak to byla naprosto skvělá podívaná, kterou jsem si plně užila jak se smíchem, tak se slzami při zpěvu Bette Midler.

9 a 1/2 týdne (1986)

Tak z tohoto filmu je ta slavná scéna ze striptýzem doprovázená písní od Joe Cockera! Kdyby mě někdo požádal o stručný popis tohoto filmu, tak bych o něm řekla, že je to lehká verze Padesáti odstínů šedi z 80.let. Mickey a Kim jako pár se mi moc líbil, skvěle to mezi nimi jiskřilo! A ty erotické scény, wow! Na osmdesátky docela odvážné a jsem si jistá, že v té době to muselo vyvolat pořádný rozruch. Nicméně jejich vztah je až moc roztahovaný, nic moc se tam neděje kromě erotiky, na kterou režisér docela sátí. Tehdy to možná bylo boom, ale v dnešní době nic moc. Průměrné romantické story.

96 hodin (2008)

Tak tohle pro mě bylo sakra obrovský překvapení. Schválně jsem si to nechala z filmové výzvy od kamarádky jako poslední film, protože byl nejkratší a po dlouhé době se mi stalo, že jsem si přála, aby ten film byl delší, i když by to asi bylo na škodu, protože to krásně utíká. Napětí provází celý film už od scény z koncertu až po samotný konec filmu. Občas mi to možná utíkalo až příliš rychle, ale to je jen malý detail, jinak je to pro mě dokonalý akční thriller.

99 domovů (2014)

Film ukazuje pravdu, která se děla a děje nejen ve Spojených státech Amerických, ale všude po světě. Nevím jestli bych skočila po první šanci vydělat peníze jako hlavní představitel filmu, ale pokud bych tam udělala, rozhodně bych skončila dřív, než bych začala vystěhovávat lidi. Nakonec si to stejně hlavní hrdina filmu uvědomil a na konci filmu jsme zažili pravý americký happyend. Průměrný film, který ničím nezaujme, trošku zanudí, ale ani neurazí a Michael Shannon je skvělý.