Dámy v letech (2004)

Příjemný, milý, oddychový. Obě dámy v letech okouzlující. Natascha mcElhone jako vždy zvláštně zvláštní.

Baraka - Odysea země (1992)

Tady opravdu není třeba slov, stejně jako v tomto nejzvláštnějším dokumentu, jaký jsem kdy viděla. Který vám beze slov vysvětlí principy žití a sebedestrukce.

Amélie z Montmartru (2001)

Asi jsem dobře nepochopila, co mi tím chtěl autor říct. Opravdu mi to přišlo nudný a přiblbý. Ale soundtrack k tomu je výtečný, přesně sedí k atmosféře filmu, ráda ho poslouchám.

Zrůda (2003)

Hm hm, s Oscarem pro Ch. Theron nesouhlasim. Polovinu z jejího hereckého výkonu odvedl kostým a maska. Obivovat na ní, jak úžasně potlačila svoji krásu a eleganci mi nepřijde na místě - pokud je herečka, v příslušné roli to od ní očekávám. Všechny oslavné písně, které jsou tu prozpěvovány na adresu Ch. Theron, bych naopak věnovala Christině Ricci. Na to, aby mě přesvědčila o tom, že není Christina Ricci, ale Selby Wall, jí stačilo prvních pár minut filmu, in natura, bez speciálních přikrášlovacích efektů. A to je pro mě herectví.

Monstrum (2008)

Nebýt toho zoufale táááááhléééééhooooo začátku, dala bych plný počet. Líbílo se mi, že nikdo neměl potřebu nic vysvětlovat, co neviděl frajer s kamerou jsme neviděli ani my. Nikdo se netrápil reálností monstra - prostě co je velký, to je mostrum a nahání to hrůzu, s čímž souhlasím a líbí se mi to. Kýčovitější způsob, jak vyjádřit, že svoboda amerických občanů dostala za uši, mě taky nenapadá. A když se pak někdo při prvním závěrečném titulku zeptá: "A jsou teda mrtvý nebo ne??", rozesmějete se a poprvé od poloviny filmu vydechnete.

Dějiny násilí (2005)

Neznám Cronenbergovy dřívější počiny, díky nicmoc komentářům na čsfd jsem si tenhle film nechala dvakrát ujít. Napotřetí jsem se dívala a počtvré jsem ho nahrála. Popáté a pošesté jsem žasla nad vztahem manželů Sallových a scéna na schodech mě totálně rozsekala. Takže pro mě maximální spokojenost. Jedna hvězdička dolů za nereálně "snadný" konec.

Mechanik (2004)

55 kg Christiana Balea udělalo z tohohle ponurého, uvěřitelného, kvalitního snímku vyloženě děsivou podívanou!

Dva v tom (1995)

Hugh, Hugh Grant! Po stodevadesátýpátý a pokaždý stejně!

Kinsey (2004)

Existuje krásnější člověčí vyznání a slovní spojení než je "žlabatka v jantaru"?

Časové pásmo bylo změněno