Čarodějky z Eastwicku (1987)

Jack Nicholson si svojím skvelým hereckým výkonom kradne veľký priestor pre seba. Satana mu verím, ale zvodcu nie. S Charliem S. by to bolo naopak. Asi v tom bola fakt mágia. Herečky svoj sexepíl využili dokonale. Ich postavy ma nebavili, dej sa tiahol až som zíval, línia s rozhnevaným mestom ostala nedotiahnutá a čerešňové kôstky ma taktiež neuchvátili.

Hvězdný prach (2007)

Miešanie rozprávky a fantasy vyzerá cool aj vďaka svojej vizualite a hudbe. Vo svojich rollách žiarili hviezdy vychádzajúce rovnako ako aj stálice hereckého neba. Temnejšieho Marka Stronga som nevidel a Robert De Niro je zaslúžene kráľ komédie.

Po přečtení spalte (2008)

Hviezdne zahraté postavy, hľadajúce samé seba, ktoré konajú vzhľadom na svoju situáciu. Jedna ovplyvňuje všetky, ktoré o tom nemusia ani vedieť. Prepletanie niekoľkých osudov sa uskutočňuje cez neustále zhusťovanie udalostí až k záveru, kde to pre každého končí inak. A aké je vlastne poučenie?

Doodlebug (1997)

Temná atmosféra, k tomu ťažká depresia muža, ktorý sa snaží zabiť... Človek je ten najlepší lovec a zároveň najjednoduchšia korisť. Už tu vidieť, aký dôraz dával Nolan na logiku.

Válečný kůň (2011)

Kone mám rád. Kvôli ich majestátu sa na ne pozerá naozaj dobre. Kôň ako hlavná postava vo filme s dejom nedokáže vyvolať toľko emócii ako človek (pokiaľ ide o dobrého herca). Toto zviera spojilo toľko osudov. Vyznieva mi to rovnako úprimne ako hlúpo, najmä v spojení s vojnou. Ale Spielberg sa nedal zahanbiť svojou kamerou, len keby nebolo tých infantilných obrázkov.

Král curlingu (2011)

Tento film si ide svojou vlastnou cestou a je mu jedno, či mu niekto porozumie. Všetko do seba zapadalo ako hodinky. Kráľ curlingu je silný ako celok. Myslím, že cieľom bolo spopularizovanie curlingu a pobavenie diváka. Žiadne neustále záchvaty smiechu. No vďaka drobnokresbe postáv mi po celý film zostával úsmev na tvári.

12 opic (1995)

Asociál a násilník typu 6 sa stáva jedinou nádejou ľudstva. Jedna z mnohých absurdít tohto kultu. A práve on dokáže najlepšie oceniť kvalitu života. Cielená réžia, ktorej výsledkom je dokonalé spojenie intelektuálna s emocionálnom. Hudba logického kolapsu bola k filmu presne uliata. Herci vydali zo seba maximum.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Riadne úchylný film... Pritom všetci boli poháňaní láskou. Kto ťahá za nitky a kto je bábka? Nech sa situácia postáv menila akokoľvek, Malkovich v tom bol vždy nevinne. Áno, aj Malkovich... a Malkovich. Herci si svoje roly užívali, niektorí dokonca mali možnosť hrať samých seba. Film oplývajúci množstvom nápadov, ktoré zabezpečia množstvo humoru, ale aj idey hodné zamyslenia. Povinná jazda pre všetkých voyagerov. Pre ostatných tiež.

Stmívání (2008)

Keď upíra vidíme na dennom svetle, zistíme, že je strieborný. To preto, lebo jeho prirodzeným nepriateľom je vlkodlak. Film s upírmi - metrosexuálmi ako dobrý vtip funguje dokonale.

Krev na křídlech (2010) odpad!

Atraktívne prvky pre film nestačí len ukázať, treba s nimi vedieť aj pracovať. Emocionálna hĺbka sa tu podáva cez predvídateľnosť a klišé. Najviac sa tu snaží Megan Fox. Murray mal radšej ostať pri komédiách a Rourke by potreboval schopnejšieho režiséra.