Batman: Návrat Temného rytíře, část 1. (2012)

Batman se po několika letech v ústraní vrací do ulic. Jenomže je mu již 55 let a jeho život se na něm dost podepsal. Je pomalý a slabý.. Je to už naposledy. Batmanův poslední příběh. Čeká jej poslední střetnutí s jeho úhlavními nepřáteli... Skutečnou sílu a osudovost tohoto snímku jsem pochopil až po druhém shlédnutí, které jsem absolvoval pár dní potom co jsem si přečetl komiks. Škoda, že ve filmu chybí myšlenky jednotlivých postav. Ty totiž dávají příběhu úplně jinou hloubku. :-) Z technické stránky stojí za zmínku, kromě hezké animace, soundtrack, který je velice poutavý a povedený. Dokonce bych se nebál nazvat ho nejlepším jakého jsem v animovaných komiksovkách viděl. No nezbývá než, aby jste se usadili a užili si poslední Batmanovu cestu. V jednom z nejlépe natočených animáků podle nejlepšího a najúznávanějšího Batmanova komiksu. 5* 90%

Strážci vesmíru (1993) (seriál)

Z nostalgie dávám 2* přece jenom jsem s tímto seriálem prožil dětství. :-)

Flynn Carsen 3: Jidášův kalich (2008) (TV film)

Jednoznačně nejslabší díl tohoto rodinějšího brášky indiána Jonese. Celý film působí tak děsně uměle až to bolí. Dobrodružnou amosféru minulích dílů to nevidělo ani z vlaku. Žádný dobrý moment, žádná zajímavá linie... Dávám jednu hvězdičku za o, že jsou to dokoukal .. 1* 20%

Strážci Galaxie (2014)

Strážci Galaxie byli jeden z mých nejočekávanějších filmů tohoto roku. Marvel trošku zaexperimentoval a vydal se za hranici námi známého vesmíru. Mezi postavy zařadil mluvícího mývala, maniaka, zloděje, vražedkyni a mluvící strom, který nedokáže říct nic jiného než jen "Já jsem Groot". Ano není to vůbec obyčejná sebranka. A tahle parta zločinců je poslední nadějí na záchranu galaxie. Nakonec to vše dopadlo tak, že tu máme néjen nejlepší, nejvtipnější a nejemotivnější Marvelovku jaká tu doteď byla, ale také nejlepší vesmírnou operu posledních let. Ano lepší než Star Trek :-). Docela mě překvapilo jak Marvel naprosto nerušivě zvládá měnit emotivní scény, ve kterých máte na krajíčku, na scény, při kterých se smějete na celý sál. Také mě dost překvapilo množství vulgárních výrazů. A že to někdy byla fakt síla. Rozhodně bych to ve filmu pro "děti" od 12ti let nečekal. Všechny postavy jsem si ihned zamiloval a ty vtípky jsou fakt legendární. Audiovizuál je taktéž úchvatný. Vlastně jediným negativem filmu je snad, že má trošku jednodušší příběh, ale po všech těch kvalitách co film má na tuhle maličkost rádi zapomenete. "We are Groot." 5* 93%

Princ a já (2004)

Podprůměrná romantická komedie, o tom jak se holka zamiluje do prince co se tváří, že není princ atd...(Klasické ohrané téma) Z námětu šlo jistě vykřesat víc. Bohužel scénář dost pokulhává a chování postav je až extrémně nesmyslné. Vlastně jediné co film zachraňuje je krásná Julia Stiles. Jako oddechovka na nedělní odpoledne je to fajn. Ale nic víc v tom vážně není. 2* 40%

Batman: Útok na Arkham (2014)

Ačkoliv má tenhle animák v názvu Batman. Tak o Batmanovi vůbec není. Za celý film se tam totiž Batmen ukáže jen minimálně. Za to celou dobu hrají hlavní housle členové Suicide Squad. Abych pravdu řekl nemyslel jsem si, že by mě mohl film jenom o záporácích bavit. A opak je pravdou. Tenhle animák splňuje všechno co by měl správný animák mít. Ať už jde o skvělou animaci, dobře zvolenou hudbu, vynikající akci nebo parádní dabing všech představitelů. Assault on Arkham... Ano tenhle film je ve stejném universu jako Arkhamská herní série, konkrétně se odehrává 2 roky před prvním dílem... ode mě získává 5* 93%.

Žena jiného muže (2011) (TV film) odpad!

Námět slušný a dalo se to dokoukat až do konce, ovšem zabité naprosto nelogickým chováním postav a také skutečně odpadovým zpracováním. Výbuch Butanu na konci bylo něco příšerného ... osobně bych to doma na obyč. PC udělal lépe než to měli oni ve filmu... Odpad!

Poznáš, až to přijde? (2010)

Průměrná romantická komedie s docela dobrými herci a zajímavým rozhodnutím ohledně otce hlavního hrdiny. Které však nakonec bohužel vyšumí tak nějak do ztracena. Příjemná romantická komedie na nedělní odpoledne nic víc od toho nečekejte. 2* 44%.

Aj múdry schybí (1998) (pořad)

Slovenská verze našeho českého pořadu Nikdo není dokonalý. Oproti české verzi je to utahanější, ale docela slušné ... jen mě fascinuje, že u nás v česku to uhodne zhruba 7 lidí z 10ti a na Slovensku jsou rádi za 3. 2* 40%