• Krátkometrážní

Plivu na váš hrob 2 (2013)

Je to také aké by to malo byť. Aspoň podľa učebnicovej ("znasilniť a zmordovať") je to vec, ktorá neurazí celú sériu. Pri porovnaní s prvým dielom je to o nejaké tie scény tvrdší a v závere sa krásne tláči na pílu. Hlavne mi vadí, že sa to tu neprežíva s hlavnou postavou. V jednotke si divák s obeťou prežíval každý pád na prdel /a každé ten rape/ diváka zabolel. Takže zaverečný masaker jej bez problému odpustil. Tu má človek ťažko zaujať stanovisko, zda či si to vobec zaslužili a zda či jedna oprávnenie (čo sa stať nemalo). Takisto scenaristické dieri, o ktorých pri takom subžánri nehovorí tu silno bijú do oči a nelogické medzeri a zvraty sa tu proste nedajú ospravedlniť. Takisto zamrzí aj nevyužitosť postáv (kňaz, detektív) a viacej nerozvvinuté scény .ALE okrem týchto veci sa jedná o skvelu poctu žánru, ktorý už pomali zanika, takže každá dobrá natočená snímka poteší. Prvá polovica znasilňovania sa viaže skor k lepšiemu duchu a tak pokračovať neváham s vysším hodnotením. Takže v skrátke ISoYG 2 potešíl, ale kult alebo skvelý film to rozhodne nikdy nebude.

Endtrip (2013)

Nesmierne geniálny transcendentní zážitok. Ťažko hľadať slová, ktorými by sa tento crazy-blikajúci trip dal opisať.

Rumah Dara (2009)

Otrlý exploit. Remeselne až moc rutinný a nič (nové) neponukajúci námet nezachraní ani hektolitre krvi. Síce, keď človek prežije prvú polovicu a vypne hlavu pri hereckých výkonoch a dierach v scenári-čo sa dá prežiť, dostane brutálne maso, ktoré sa v poslednej polhodine zmení na splatter. Motorovka potešila a takisto aj mnoho odkázov. Trochu to zahadzuje trochu prepisknutá stopáž. Ináč bez namietok a atypická pointa potešila. To, že a Tjahjanto má talent sa dá zistiť už pri poviedke Safe Heaven

30 a půl metru (2008)

Pôvodne som nechápal, jak niekto može natočiť takú sračku za 10mega..Potom som zistil, že sa na tom podielal ASYLUM, takže všekto odpustené.

Podfukáři (2013)

Umelá šablona, ktorá sa hraje na niečo viacej. Nezachráni to ani lynchovská atmosféra a pointa ala Prestige. Tu zrejme Now You See Me prespal svoj potenciál a z radu neskutočne mnoha hercov prehrávali všetci. ALE nedá sa všetko vyčítať-najmä pozlatko vizuál a klyšoidný Hollywood stále pekne vonia. Ťažký film to však nikdy nebude a to hlavne kvoli záverečnej predtitulkovej scéne!!!

Kick-Ass 2 (2013)

Po všetkej tej snahe vycucať s palca to najlepšie a scenaristických dierach je toto skvelý výplach. Pokračuje to v predchadzajúcich R-kových šľapajách a je to presne to, čo najviac ľubime-nasilie, pedofilný sen (Moretz) a MotherFuckera! Takže po všetkých tích priemerných trailerov a zbytočne kontroverzných propagacii táto vsadzka na neistotu posobí rovnoceným dojmom ako jednotka. Takže satira a dobové násilie je fakt skvelá kombinácia, na ktorú sa fakt dobre pozerá. Trojka je snáď samozrejmosť!!

Skins (2007) (seriál)

First. generation---) 1. séria=100%. Závislosť vypestovaná-ide sa ďalej!-nekonečné zimomriavky na konci a musím priznať, že toto nedokázal žiaden seriál!!!//////2.séria=95% ...Nenapadáju ma slová, ktorými by sa dalo toto () opísať...Chcem viacej!Second. generation----)3. séria=(80-85%). Ešte som nikdy neprešiel počas sledovania takou fázou, že z povodného nasratého dojmu som si ani neuvedomil, že sa mi to naozaj páči. Takže som celkom štastný, že to prvú generáciu neprzní (a celu dosavadnú znáčku) a ide si to vo vlastnej ceste. Pilót vobec nezaujal a možem byť iba štastný, že som pokračoval ďalej, pretože už v druhej časti sa to neskutočne nakopne a pokračuje v klasickej Skins extáze. A potenciál vidím stále vysoký.4. séria (rozpozerané)

DumbLand (2002) (seriál)

Najzhulenejší Lynch. Ináč je to neskutočná zmes čierného humoru a Lynchovho vizuálu. Daktoré časti sú lepšie, daktoré horšie, ale ako celok to posobí neskutočne---)aj kvoli príšernej grafike.

Veřejný dům hrůzy (2012)

Skôr bolestivý art, než tvrdá explatace. Prvá polovica je narámne špinavá-a nečistá žánrovka. Keď začne "hon", celý film to zabije. Ale musím priznať, že nemal som tendenciu stopovať ani niesom nasraný na film ako celok. Keby to malo 50 minút a bolo by to označené ako stredometrážny film, tak neváham s vysším hodnotením, lebo prvá polovica je dobrá onánia.

Iron Man 3 (2013)

Obrovské "boom" prekvapenie zabalené v Hollywoodskej sračkoidnej mašinérii, pri ktorom každý "zlý" zvrat sa prevráti naopak. Takže slušná vychanosť. Taký istý problém som mal aj s dvojkou, ale toto malo väčší potenciál. A napodobne kvalita išla šikovne nahoru-to pomohlo, zmenou režiséra (namiesto rutinéra Favreau, chlápa bez väčšej fantázi) prišiel akčný poloboh a to sa aj odzrkadlilo pri daktorých scénach-počiatočný útok na Starkov dom, bezchybná digitálne práca. A takisto to má mnoho nových inovačných kladov. Trebars hláškujúci Ben Kingsley dodáva na spokojnosti a Robert takisto v pohode..Takže prvá polovica tučné "ok". Lenže potom to zasa spadne do stereotypu a znova zasa dakto bude chcieť zničiť svet a znova to skončí, aby to mohlo mať x dalších pokračovaní...a popravde toto ma už nebaví. Jednotke som to žrál, ktorá bola vlastne v rámci Marvelu unikát, toto je už znova to nudné "blabla". Sekvencie s malým chlapcom a nečakané zvraty-scenaristická chýba. Takže aj kvoli všetkému niesom sklamaný a skor je to na rozhráni 70%, ale jednoducho záver je doslova impotentný a to Blackovi neodpustím.