Batman a Robin (1997)

Tento Batman mi pripadal teplý. Hneď to vysvetlím. George Clooney nech sa pekne venuje romantickým vypalovačkám pre senilné babičky to mu ide, teda lámať srdcia ale Batman? RLY? Ato ešte nie je zďaleka to najhoršie robin je čistý homo guy jak vystrihnutý z ruského porna z polovice 90 rokov. Keď začínal film tým že sa týto "super hrdiinovia" obliekajú a režisér dal masívny záber na ich trasiace prdelky v latexe nie som si celkom istý či aj on má všetkých 5 pohromade. Schwartzeneger bol asi najhorší nepriateľ akého som kedy v živote proti komiksovému hrdinovi videl nastúpiť. Jediné čo zachraňuje tento film je krásna latexová prdelka Alicie Silverstone a celkom sa mi aj pozdávali efekty spojené z ľadom, ktoré boli ale opäť zazdené nezmyselnými doskokmi a kaskadérskymi kúskami mimo gravitačnú realitu teda za mňa celkom nespokojnosť a to 22%

Batman navždy (1995)

Nepomôžem si ale Val Kilmer sa mi na rolu Batmana jednoducho hodí a keď sa k tomu pripočíta vynikajúci záporák v podaní Jima Carreyho tak to už ide o luxusné dielo. Príbeh je klasicky komiksový, teda je hrdina je zloduch a zloduch musí minimálne umrieť ale inak fajn to som ešte prekusol. Ale keď som videl trezor plný kyseliny, ktorý visí na dákom lanku za stenu, no jednoducho bolo to smiešne ale aj tak to zaraďujem medzi klasiku 58%.

Chilli, sex a samba (2000)

Od začiatku do konca to bola maximálne klišovitá, retardovaná a maximálne zaostalá romantická kravina. Celý príbeh sádzal na dáke nadprirodzené božstvo čo bola ďalšia blbosť. Ani vždy šarmantná Penélope nemohla tento film zachrániť a vyzdvihnúť ho z úplného dna medzi filmami s podobný romantickým nádychom. Navyše keď sa tam už začali diať všetky tie nadprirodzené kraviiny, ako napríklad keď sa vám na ulici zdvihnú tulipány tak viete že 15% je pre tento film poklona.

Ajťáci (2006) (seriál)

Pomerne slabší začiatok z hľadiska humoru ponúkli prvé dve série. Neskôr sa ale zábava rozbehla v plnom prúde a 3 a 4 miniéria mi ponúkli neopakovateľné chvíle dobrého a luxusného anglického humoru ako ho poznám a mám rád. Aj keď musím podotknúť, že pán Raynholm mi bol oveľa viac sympatický a vedel ma viac pobaviť ako jeho syn, v tom teda dávam plus 1 a 2 minisérií. Roy a Moss boli od počiatku fenomenálny a navzájom sa dopĺňali vtipnými poznámkami alebo bláznivými situáciami. Kompletne za celý seriál som sa teda rozhodol udeliť 75%.

Batman se vrací (1992)

Oproti prvému dielu, v ktorom to bolo iba ťažko rozpoznateľné, je v druhom jasne vidieť Burtonov rukopis a aj preto sa mi druhý diel páči oveľa viac. Michelle aj Danny svoje úlohy zahrali fenomenálne aj preto má asi u mňa tento diel netopierieho muža taký úspech. Keaton sa mi moc na rolu Batmana nehodí skôr by som ho zapasoval do role agenta 007 ale keďže 90% filmu má na sebe masku moc mi to nevadilo. Hlavný záporák mal vynikajúco spracované ego aj životný príbeh a to dáva istú dávku vierohodnosti do inak fiktívneho príbehu. Za mňa už len teda 78%.

Cosmopolis (2012)

Film pre veľmi silných intelektuálov (medzi ktorých sa asi nezaraďujem) s veľmi silnou a hlbokou myšlienkou a pointou. V prvom rade by som chcel vyzdvihnúť herecké obsadenie. V druhom rade by som chcel podotknúť, že som si s tohoto filmu odniesol množstvo nezodpovedaných otázok a doteraz si nad niektorými lámem hlavu a to sa mi páčilo, posolstvo ktoré vytvára otázky. To hodnotím kladne. Zo zápornej strany by som rád spomenul množstvo rozhovorov s ktorých asi 45% nedávalo zmysel, akoby to čo išlo tým daným ľuďom v hlave sa dralo na ich jazyk a to je dosť na škodu veci ale možno práve o to v celom filme išlo. Keď si to tak zosumarizujem vychádza mi slušných 52%.

Agora (2009)

Vynikajúce a premakané historické prostredie Alexandie v 4 storočí nášho letopočtu. Dokonalo zachytená ľudská hlúposť a dôkaz toho, že sa viera používala ale nástroj na ovládanie dementných ľudských bábok, ľuďmi, ktorí sa toho vedeli zhostiť. Teda nič sa od 4 storočia po dnešok nezmenilo :-D. Film je nádherným dôkazom toho, že ľudská márnivosť už odjakživa nemá hranice. Viera je mocná zbraň a filozofia je na ústupe aj o tom je Agora a mne sa to páčilo tak na 82%.

Thunderball (1965)

Jeden z tých vydarenejších Bondov v podaní ako inak legendárneho Conneryho. Konečne bolo vidieť pokrok v smere pozitívnych efektov vo filmovom priemysle. Osobne sa mi páčil ako celý dej tak aj podmorské súboje, ktorých bolo viac ako dosť. Po srdečných pozdravoch z Ruska sa aj v tomto filme pozrieme na organizáciu Prízrak a mňa osobne už začína táto organizácia pekne zaujímať a teším sa na ďalšie pokračovanie za mňa teda už iba 72%.

Zombieland (2009)

To je také dementné a pritiahnuté za vlasy, až je to super a dokonalé. V celom filme sa mi páčilo asi všetko, každá jedna postava má svojrázny charakter ktorý si jednoducho pri každej zamilujete. Film obsahuje asi všetko, komédiu, humor, akciu, romantiku a trocha aj drámy ale vážne iba trocha. Inak som sa dosť dobre pobavil a celú dobu som sa tak trocha bál o osudy hlavných hrdinov ale o tom predsa Zombie akcia je a Zombieland patrí medzi perli v tomto smere a za mňa zostáva dať iba 95%.

Identita (2003)

Film sa mi od začiatku páčil, nielen svojou jednoduchosťou,ale aj prepracovanosťou deja.Prvá polovica filmu sa hrala na slabší thriller s nádychom hororových prvkov, ktorý mal postupnú gradáciu až ku geniálnej pointe.Myšlienka celého filmu sa mi veľmi páčila.Mám rád filmy, v ktorých si ľudia môžu natipovať vraha. môj tip nevyšiel,ale aj napriek tomu 78%.

Časové pásmo bylo změněno