Píseň pro nevěstu (1998)

Slaďárny v lásce příliš nemám, ale u Wedding Singer jsem se babil, což bylo dáno i tím, že je film stylizován do 80’s, včetně soundtracku. Kdo chce vidět, jak Steve Buscemi v cameu zpívá “True” od Spandau Ballet, musí film vidět. Viděno na AMC HD. 3*

Mystery Men (1999)

Ujetá komedie podle komiksové adaptace od Dark Horse, kterou moc lidí nezná. Čekal jsem trapárnu a přistihl jsem se, že jsem se u filmu bavil. Jsou tam slabší místa, ale celkově to jde přežít bez újmy. Finančně to byl vyložený flop, proto si režisér tohoto snímku už neškrtnul. Shlédnuto na AMC HD. 3*

Ostrov Dr. Moreau (1996)

U Ostrova Dr. Moreau mi zaráží jedna věc, a to, jak je možné, že tento film šel vůbec do kinodistribuce když má look béčkového filmu z dvd produkce, muselo být zcela zřejmé, že film v kinech vyhoří, což se i stalo. K filmu řeknu asi jen to, že námět není úplně marný, ale jeho provedení v podobě scénáře, režie a hereckých výkonů zcela pokulhává. Bizardně nudný film. Viděno na AMC.

Mrtvý muž přichází (1995)

Snímek, který ve mně nedokázal vyvolat naprosto žádné emoce a při jehož sledování jsem se ukrutně nudil. Susan Sarandon nemám příliš v oblibě, protože v každém filmu vypadá jako učebnicová učitelka ze základní školy a Penn hrál psychicky nevyrovnaného jedince, jehož motivaci a chování jsem nepochopil. Tenhle film už neuvidím. Robbinse mám jako herce rád, ale tahle jeho režijní látka mi nesedla. Shlédnuto na AMC. 2*

Hon na myš (1997)

Chytlavá ústřední melodie a několik scének souboje s myší, ale čekal jsem od filmu větší zábavu. 3*

V moci posedlosti (1993)

I na svou dobu šedivý thriller, který disponuje hrozně nevěrohodným námětem a naivní scénářem, k tomu rutinní režie Beckera a víte, že z Malice radost nekouká. Pullman hraje svoji klasickou roli slušňáka, Baldwin (v té době) typickou roli seladona a na Kidmanku se radši neptejte, a to jí mám rád, ale tady se moc herecky nevyznamenala. Dějová linie s vrahem dívek tam opravdu byla jenom kvůli vzorkům spermatu? To jen potvrzuje moje slova, že scénář byl upatlán z ničeho. Uspávací tempo filmu rovněž neprospělo. Znova už film nikdy neuvidím. 2*

Statečné srdce (1995)

Braveheart jsem viděl po letech a svoji kvalitu si tento snímek v rámci historických filmů (můj neoblíbený žánr) zachoval. Gibson nejen dobře roli zahrál, ale i film technicky skvěle zvládl coby režisér. Konec jsem si samozřejmě pamatoval i po letech. Zbytek filmu ale prakticky vůbec. 4*

Tajemství mého úspěchu (1987)

Komedie s M. J. Foxem z korporátního prostředí s 80’s soundtrackem? Věděl jsem, že se mi tento film od Herberta Rosse (druhé setkání s tímto tvůrcem) bude líbit, že ale nakonec překoná veškerá moje očekávání jsem netušil. Scénář míchá převlíkací komedii, trochu romantiky a příběh o zelenáči, který prorazí v korporátním světě. Nejlepší je na něm ale ta pohodová atmosféra, ta se nedá popsat, ta se musí zažít. 5*

Maverick (1994)

Kvalita Mavericka je rozporuplná, některé momenty jsou zábavné (odkaz na Lethal Weapon), jiné méně zábavné (příhoda s rusákem) a některé vyloženě trapné (závěrečný twist). Sympatické obsazení a kvalitní Donnerova režie jsou určitě plusy, bohužel 80% příběhu působí laciným dojmem vaty k hlavní zápletce, což je pokerový turnaj. Donner má rozhodně lepší filmy a Maverick je silně overated film. 3*

Zběsilost v srdci (1990)

Po Sloním muži, Modrém Sametu a Lost Highway čtvrtý film od Lynche, který jsem viděl. Nutno říct, že Wild at Heart je hlavně pervezní romance, Lynch se snažil mixovat žánry, takže v prvních čtyřiceti minutách je film hlavně mysteriózní, pak je z toho road movie, drama, thriller a nakonci i krimi řezničina. Místy to bylo trochu sušší, ale s nástupem slizouna Dafoa začne ta pravá zábava. Celkově to nechám na slabších 3* // zajímavé, že jsem film viděl jednou a furt si pamatuju, že se postava Dafoea jmenuje Bobby Peru.