Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Krimi

Recenze (2 639)

Americký sniper (2014)

Na první pohled snímek plný patosu a obhajování americké intervenční politiky, ano, myslel jsem si to taky. Ačkoliv je snímek od mého oblíbence Eastwooda, moc se mi do něho nechtělo z výše uvedených důvodů. Spletl jsem se, film není o patosu, ale o člověku a o jeho životním postoji. Souhlasím s tím, že většinu filmu tolik divák necítí emoce, ale o to víc si užívá chladnokrevnost války a její dopad na civilní životy. 4*

Pátá vlna (2016)

O knižní předloze, ani o filmu jsem neměl potuchy. Film jsem zaznamenal až ve vysílání HBO a rozhodl se ho nahrát. Snímek považuji za ztrátu času. Mám sci-fi s emzáky rád, ale The 5th wave je nudná young-adult vykrádačka Války světů a nechápu úspěch té knižní série. Dalších dílů se naštěstí nedočkáme, protože snímek nedosáhl valných kvalit ani tržeb. Sony chtělo mít svoji young-adult sérii, podobně jako má Lionsgate Divergence a Fox Labyrint, jenže o 5th wave moc zájem v kinech nebyl a do roku 2016 Sony tímto snímkem nevstoupilo zrovna nejlépe. *

Addamsova rodina (1991)

S Addamsovou rodinou jsem poprvé přišel do kontaktu v mém dětství na Cartoon Network, kde vysílali animovaný seriál. Filmové zpracování se Sonnenfeldovi povedlo, obsazení navoleno dokonale, atmosféru domu se povedlo tvůrcům přenést ze starých seriálů. Příběh mohl být lepší, ale i tak se jedná o nadprůměrný zážitek. 3*

Evoluce (2001)

Mnou zapomenutý film, který jsem někdy kolem roku 2002 viděl hodněkrát na HBO. Film vůbec nezestárnul a námět a scénář jsou pořád kvalitní. Vůbec jsem netušil, že to natočil Reitman. Zároveň nechápu ten divácký nezájem v kinech. Super sci-fi komedie. 4*

Need for Speed (2014)

Kdysi jsem hrál Need for Speed: Porsche unleashed, později ještě krátce Undercovery a nedávno jsem se ptal dvou kamarádů - "Hele co ty filmový Needy, jaký to je?" a oba mi řekli nezávisle na sobě, že je to slabý. Měli pravdu, námět filmu je jak z céčkového direct-to-dvd filmu o autech, stopáž filmu přepálená, autoři vůbec nevyužili postavu bývalé přítelkyně hlavního hrdiny, nabízí se tedy otázka, proč jí do scénáře vůbec dali? Čekal jsem kriminální zápletku a ne pouze revenge movie. Akce v porovnání s Fast & furious nudná. 2*

plakát

Mike i Dave sháněj holku (2016)

Přiznám se, že jsem zasmál jednou, a to už ani nevím při jaké scéně. Film neurazí, ale trapných vtipů je tu bohužel požehnaně. Efron mi nevadil, ale Adam Devine není vůbec vtipný, spíš naopak. Film je odvar American Pie a fekálních sandlerovských komedií.

plakát

Star Trek: Do temnoty (2013)

Jelikož jsem do tohoto snímku byl světem Star Treku nepolíben, tento film byl mým prvním střetnutím s tímto univerzem. Snímek je vizuálně a technicky skvěle nasnímaným filmem, ale pod tímto pozlátkem se skrývá obyčejný příběh jedné lodi bez jakýchkoliv epických momentů. Nechápu, jak někdo Star Trek může porovnávat se Star Wars, protože jsou to nesrovnatelné série. Každá je úplně o něčem jiném a Star Wars je epičtější. 3*

Já, Frankenstein (2014)

Nerozumím tomu, že se najdou tak pošetilí producenti, kteří věří tomu, že se jim peníze vložené do takovéhoto projektu zhodnotí. Já, Frankenstein je vykrádačka béčkových fantasy rubaček, a to zejména filmů Van Helsing, Solomon Kane nebo Underworld. Ačkoliv je film plný akce, je hrozně nudná. Zbytečný, špatný a ztrátový projekt. *

Jméno růže (1986)

Jediný historický film, který můj táta, jenž nemá rád historické filmy, označil za pěkný. A právem, protože je to poutavá středověká detektivka. 4*

Kruhy (2017)

Na Rings jsem se opravdu těšil, protože jsem viděl kdysi jedničku a byla výborná. Atmosféra se tam dala krájet a příběh měl nápad. Kruhy začínají slibně, ale pak už si divák bohužel Samaru moc neužije, protože tu ustupuje do pozadí příběhu. Scénář a hlavní pointu film jsem dokázal odhadnout a musím přiznat, že jsem se nudil. Hodně.

Ovládací panel