Los ojos de Julia (2010)

Troška iné ako som to čakal ale vôbec nie zlé. Je to klasický film kde je hra na mačku a myš v podaní vraha a obete. Po hororovej stránke nič čoho by ste sa mali báť a tak isto aj po krvavej stránke sa šetrilo. Dĺžka filmu je prepálená a hlavne začiatok mi prišiel zdĺhavý. Potom sa to však krásne rozbehne a finále odkedy hl. hrdinka príde nato, čo sa deje bolo skvelé a poriadne o nervy. Takéto filmy zrovna nevyhľadávam ale bavil som sa.No a ako ostatní napísali , mali pravdu Belén je krásna milfka..

Šťastný nový rok (2019)

V zime by som určite prihodil ešte jednu hviezdičku. Takto je to príjemný film s výbornými hercami kde sa občas zasmejete občas nudíte a to je tak celé. Škoda že nebolo viacej vtipu a nebolo to viacej dravé. Hudba zvolená skvelo , ako vianočný film palec hore.

Awoken (2019)

Asi to bolo tým že som po prečítaní komentárov do toho išiel s nadšením alebo sa ľudia pomýlili a komentáre chceli písať inde. Celý film sú viac menej len kecy nesympatických hercov ( fakt by som chcel asi veľa, ale nemohli dať radšej nejakú peknú ženu.. ) . Téma je moja obľúbená rád by som prilepšoval ale nemôžem.Prečo nerozvinuli aspoň viac tú legendu o démonovi. Nezaujímavé postavy umierajú , masky dobré ale málo. Démon má akurát tak biele oči, no wow strašné. No a záverečný batlle of latina ma rozsekal smiechom skoro k slzám. 2* ale treba povedať že na neznámu novinku s malým rozpočtom nestratíte pozretím nič.

Tajemství starého hotelu (2011)

Najväčším problém tohto filmu je to, že kým sa niečo konečne začne diať divák je už maximálne unudený. Prvý náznak hororu prišiel v 50 minúte, čo by som prežil, avšak potom nasledovala ďalšia nuda až do záverečného strašenia. Záverečné strašenie bolo perfektné ale trvalo asi 5 minúť, čo uznajte samy je strašne málo. Je to ohromná škoda lebo atmosféra bola výborná hlavne v sklepe a masky tak isto. Sarah v pohode, celkovo sklamanie. Taký ten oldschool horor z dôb minulých. U mňa 2* ale ak si to už pustíte nevypnite to, oplatí sa počkať na koniec.

Attonitas (2012)

Je to amatérske až príliš , herci nesympatickí(Gabika je tu minimum) a hororové to bohvie ako nie je avšak celkový koniec sa mi páčil. Väčšinu filmu sledujeme nudné chodenie po kaštieli kde sa nič nedej, potom nejaké tie pranky a nakoniec neustále strácanie postáv a následné umieranie. Ktoré je samozrejme mimo kameru. Koniec nám to však pekne vysvetlí a ja tie 2* dám. V podstate asi len za koniec. Celkovo som však sklamaný , dúfal som skôr v niečo podobné ako pre mňa parádne Zlo ktoré doporučujem. Toto skôr nie je to nuda.

Jaga. Košmar ťomnogo lesa (2020)

Rusáci majú svoj štýl točenie filmov ale tento je celkom v pohode. Kamera výborná, hudba tiež a masky aj keď pre horor slabučké tak pekné.Detskí herci prehrali dospelé drevá o 2 triedy a našťastie boli aj sympatickí. Troška mi to pripomenulo nedávno zhliadnutí The Wretched ktorý bol však lepší. Tiež je tu čarodejnica( báť sa jej rozhodne nebudete) ktorá kradne deti a potom na ne rodičia zabudnú. Skôr ako horor je to taká temnejšia rozprávka . Každopádne pre Rusákov palec hore.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Daná látka zvládnutá na výbornú. Vojna ukázaná inak, sledujeme krutosť , propagandu a príbeh priateľstva ktoré smeruje k nevyhnutnému koncu. Ja som to čakal viacej emotívne ale inak veľká spokojnosť.

1917 (2019)

Zaujímavý nápad natočiť to takto bez strihov, niekomu to možno nesadne ale mňa to bavilo. To je najväčším plusom, pretože tá kamera bola perfektná. Herecké obsadenie skvelé aj keď hviezdy majú len malinké úlohy vôbec to nevadilo. Kto čaká nejaké boje tak bude sklamaný nakoľko sledujeme skôr len cestu kvôli doručeniu správy. Mňa to však bavilo no na plný ísť nemôžem. Soundtrack výborný.

Sviňa (2020)

Za mňa výborné, podané naozaj drsne a nechýbajú ani silné scény. Jožko Vajda v roli Wágnera neuveriteľne výborný. Som rád, že žijem v krajine kde sa niečo takéto môže natočiť a dostať do kín. U mňa za plný.

Díra (2009)

Taký rodinný horor, ktorý nevystraší a je točený asi tak pre vekovú kategóriu do 15 rokov.Herci v pohode, malý Lucas je frajer a keď hodí loptu bratovi do hlavy alebo porazí klauna a sedí v pivnici ako najväčší frajer tak sa aj zasmejete. Poteší aj Haley v plavkách nebudeme si klamať. Priemer na ktorý zabudnete veľmi rýchlo.