• Krátkometrážní

Black Panther (2018)

Po zhlédnutí Justice League je docela úleva vidět něco, kde funguje scénář.

Loganovi parťáci (2017)

Film v zásadě nemá nějakou zásadní chybu. Jen je to hrozná nuda. Bez většího konfliktu, překážek, bez vyhrocení. Umělý hollywoodský produkt přesně podle šablony bez duše.

Bajkeři (2017)

Když tam zrovna nikdo nemluví, tak se to i občas dá snést.

Hříšníci (2011) (seriál)

Tenhle seriál je scenáristická extratřída, takovou práci s filmovým tempem jsem v televizi snad ještě nezažil. Naprostá pecka!

Muzzikanti (2017)

Hudba překvapivě dobrá, Michalina nepřekvapivě dobrá, Sára Sandeva fajn. Scénář ale blbej jak tágo a geronti Kříž s Dejdarem fakt marný, i když je za to těžko vinit, protože pod takovou režií by toho rockera nezahrál dobře ani Kurt Cobain. Nicméně pokud jste právě po lobotomii a chcete slyšet slušnou muziku, dá se tento film přežít.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Ono to vlastně vůbec nebylo špatné, ale něco mi nesedělo ve scénáři... Nedokázal jsem se chytnout s postavami, film ve mně nevyvolal žádné větší vzrušení či strach o protagonisty a zdálo se mi, že v akčních scénách z nějakého důvodu postrádá tempo.

Padesátka (2015)

Jako takhle - Padesátka NENÍ komedie. Ne, ani v nejmenším. Přitom má ale hezky (byť nešikovně) vykreslené postavy a docela solidní dramatickou linku. Kdyby se Kotek chytnul za koule a trošku to pošoupnul stylem do severského drama s prvky černé komedie a ubral trochu toho šukání, tak by to zafungovalo výborně. Prostředí na to má perfektní (sněžné pláně, tma, mlha, chata na samotě), vzájemně propojené vazby mezi postavami, temnou minulost (retrospektivy byly ale zbytečné imho) a zápletku, kde ve výsledku jde o víc než jen život matky jenoho z protagonistů. Vojto, ty na to máš, příště zahraj na vážnou linku a určitě to klapne. Jinak Padesátka jako komedie naprosto selhává, jestli jsem se zasmál jednou, tak spíš ze soucitu.